DZIŚ JEST:   25   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

XXX Niedziela zwykła
Św. Antoniego od św. Anny Galvao
Św. Amona z Toul
 
 
 
 

„Precz z homofobem Andrzejem Dudą”. Aktywiści LGBT perfidnie obrażali prezydenta

„Precz z homofobem Andrzejem Dudą”. Aktywiści LGBT perfidnie obrażali prezydenta
FOT.ASW /ArtService/FORUM

Kilkadziesiąt osób protestowało w czwartek przed wejściem na Uniwersytet Warszawski przeciwko obecności prezydenta Andrzeja Dudy na uroczystości inauguracje nowy rok akademicki. Wielu zgromadzonych machało sześciokolorowymi flagami LGBT.

 

Protest zorganizowali przedstawiciele Studenckiego Komitetu Antyfaszystowskiego. Ich zdaniem prezydent Andrzej Duda „wielokrotnie stosował mowę nienawiści” i „wielokrotnie był homofoniczny”. Wśród protestujących dominowali studenci, ale jak podkreślali organizatorzy pojawili się na nim również „akademiczki i akademicy”.

 

W przemówieniu skierowanym do zebranych Sebastian Słowiński ze Studenckiego Komitetu Antyfaszystowskiego powiedział, że „dziś bramy naszego uniwersytetu przekroczy naczelny homofob ostatnich lat, który jest odpowiedzialny za szczucie na nas, osoby LGBT, za to, że dzieciaki popełniają samobójstwa, boją się chodzić do szkoły i boją się być sobą. Wizyta Dudy jest najzwyczajniej w świecie sprzeczna z polityką i etyką uniwersytecką, więc skoro UW ma słuszną odwagę do wdrażania postępowej polityki to może miałby też odwagę do pokazania Dudzie, gdzie jest jego miejsca; na pewno nie tu, być może na śmietniku historii z zarzutami prokuratorskimi".

 

Zgromadzeni mieli ze sobą sześciokolorowe flagi LGBT i wznosili okrzyki, m.in.: solidarność naszą siłą, UW wolne od homofobii, uniwersytet wolny od faszyzmu czy precz z homofobem Andrzejem Dudą.

 

Źródło: gazetaprawna.pl

TK


DATA: 2020-10-01 16:57
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Homofob to ktoś, kogo nie lubią homoseksualiści.
22 dni temu / sp
 
Prezydent Duda jeszcze przed wyborami deklarował 1.podpisanie prawa dopuszczającego związki homo i jednocześnie 2. nie podpisanie takiej ustawy. Obie wypowiedzi prezydenta dzieliło chyba tylko kilkanaście dni. Ta druga wystąpiła 2 dni przed dniem wrzucania kartek do urn. Który prezydent jest prawdziwy, nie wiadomo. Szkoda czasu na zajmowanie się tematem. Aktywiści lgbt są opłacani przez ukrytych zwierzchników prezydenta i premiera, wykonują polecenia ideologów komunistycznego rządu ś. Dowody źródłowe sprzed 30,20,10 lat podał we wczorajszym programie u Sommera pan Modrzejewski. Towarzyszu IRE, lepiej się zapoznać.
23 dni temu / konfederat
 
... jakos malo wpisow Konfederatow przeciw Oreztdentowi Andrzejowi Dudzie. Zaskoczyl artykul ?
23 dni temu / IRE
 
W katolickim kraju nazwanie kogoś homofobem jest komplementem. Mam nadzieję, że prezydent nawróci się całkowicie i nie zaprosi nigdy więcej tej neomarksistowskiej hołoty do pałacu.
23 dni temu / Promyk
 
Lepsza homofobia, niźli sromofobia.
23 dni temu / Lol
 
no i co wam rejtanowanie i umizgi dało???? nic!
24 dni temu / nic
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.