DZIŚ JEST:   18   LUTY   2020 r.

Św. Konstancji
Św. Szymona
Bł. Fra Angelica
 
 
 
 

Prawybory w Konfederacji: Krzysztof Bosak oficjalnym kandydatem na prezydenta

Prawybory w Konfederacji: Krzysztof Bosak oficjalnym kandydatem na prezydenta
Krzysztof Bosak, fot. Andrzej Hulimka/FORUM

Na mocy decyzji sympatyków oraz elektorów Konfederacji, oficjalnym kandydatem na prezydenta tego ugrupowania będzie Krzysztof Bosak. Wiceszef Ruchu Narodowego podczas zjazdu elektorskiego otrzymał poparcie 163 elektorów.

 

Konfederacja przygotowując się do wyborów prezydenckich zaproponowała formułę prawyborów, w których startowali kandydaci reprezentujący różne ruchu i formacje polityczne, wchodzące w skład partii. Sympatycy Konfederacji oddawali głosy podczas spotkań prawyborczych w regionach. W sobotę odbył się główny zjazd elektorski, gdzie wybrano oficjalnego kandydata w wyborach prezydenckich, którym ostatecznie został Krzysztof Bosak.

 

Wiceprezes Ruchu Narodowego, a obecnie poseł Konfederacji uzyskał poparcie 163 elektorów. Metoda prawyborów wzorowana na tych znanych ze Stanów Zjednoczonych pozwoliła na to, że do samego końca „prawyborczego wyścigu” nie było wiadomo kto zostanie oficjalnym kandydatem partii. Głównym rywalem Bosaka był poseł Grzegorz Braun, lider Konfederacji Korony Polskiej. W ostatecznym rozrachunku uzyskał poparcie 146 elektorów.

 

– Zapraszamy do wspólnej przygody wielu Polaków po to, żeby dać im nadzieję na prawdziwą zmianę w Polsce, na zupełnie inną jakość polityczną niż tą, którą dają partie kartelu finansowane z budżetu partii parlamentarnych – powiedział Krzysztof Bosak. – Czuję na sobie ogromną odpowiedzialność za tę misję, którą państwo mi powierzyliście. Zrobię wszystko, aby z tej misji wywiązać się jak najlepiej. Zrobię wszystko, aby wszystkie części Konfederacji były jak najbardziej zadowolone – dodał.

 

Wyścig obu kandydatów po nominację był niezwykle interesujący, ponieważ do szóstej rundy prowadził lider Narodowców. Jednak wtedy przewagę uzyskał Grzegorz Braun. Zwycięstwo Krzysztofa Bosaka było możliwe dzięki Arturowi Dziamborowi, który podczas narady zdecydował o przekazaniu swojego poparcia, a także poparcia jego elektorów – wiceprezesowi Ruchu Narodowego.

 

W prawyborach Konfederacji oprócz kandydatów wspomnianych wyżej startowali również m.in.: Janusz Korwin-Mikke, Jacek Wilk, Konrad Berkowicz, Paweł Skutecki oraz Krzysztof Tołwiński.

 

 

Źródło: nczas.com, interia.pl

WMa

 


DATA: 2020-01-18 14:23
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
10
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Pan Bosak dzis u pana Mazurka w RMF FM opowiadał o swoich zainteresowaniach. Tę rozmowę kazdy moze sobie posłuchać .Zapytany został w czym jest ekspertem.
27 dni temu / polecam
 
Słusznie prawi Michalkiewicz. Hołownia już nadyma muskuły przewerbowanymi do USA starymi kiejkutami. Liczą na finał Duda - Hołownia. USrael aferą u sowy dał władzę PiS i jednocześnie finansował ciamajdan. Czeka nas festiwal kultury żydowskiej że strony i Dudy i Hołowni.
28 dni temu / rudyg
 
źle zrobił pan Artur Dziambor; pan Grzegorz Braun jest już do walki i funkcji przygotowany, przede wszystkim merytorycznie i motorycznie - wystarczy posłuchać jak gnie przeciwników na wszelkich komisjach; nawet jakby przegrał z bandyckim układem zniewalającym Polskę i Polaków, to otworzyłby oczy kolejnym milionom Polaków na rzeczywistość; co mogłoby zaowocować w kolejnych wyborach - o ile nie będzie za późno; pan Krzysztof Bosak jednak przygotowywał się "z książek i na kursach", a to nie to samo; powinien najpierw poterminować u mistrza Grzegorza, a po dwóch kadencjach onego, porządzić swoje dwie kolejne kadencje; to tak pokrótce; ale stało się i trzeba teraz koniecznie poprzeć naszego kandydata na Prezydenta Polski i Polaków - czyli pana Krzysztofa Bosaka; alternatywy nie ma; no bo kto? - Duda, Biedroń, Hołownia, Kidawa-Błońska, Max Kolonko, Kosiniak-Kamysz, czy kto tam jeszcze? - wolne żarty i kpina z Polski i Polaków; idziemy razem murem za KONFEDERACJI wyborem;
28 dni temu / JARO
 
dla mnie nie ma znaczenia kto wygrał te prawybory. kandydata konfederacji i tak poprę żeby wywrzeć presje na PiS, żeby nie skręcali na lewo. kandydat konfederacji jaki by nie był nie ma szans na wygranie wyborów, nie łudźmy się. sukcesem by było jeśli przejdzie do drugiej tury. życzę mu powodzenia
28 dni temu / mezus
 
@Michu przeczytaj książkę Jerzego Roberta Nowaka, nie Zbigniewa zielarza, o Dudzie. Zobaczysz jak "walczy z PO" i jak "nas obroni". Film z promocji tej książki, w towarzystwie Michalkiewicza, do obejrzenia na kanale yt.
29 dni temu / wolwol
 
@Michu: obejrzyj dzisiejsze nagranie o PiS z dr Kurek. To o skandalu w Yad Vashem. Nie wiem kim trzeba być, żeby popierać PiS i Dudę.
29 dni temu / zzf
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.