DZIŚ JEST:   09   LIPCA   2020 r.

Św. Weroniki Giuliani
Św. Augustyna Zhao Rong
 
 
 
 

Prawosławni duchowni z moskiewską delegacją u prezydenta Syrii

Prawosławni duchowni z moskiewską delegacją u prezydenta Syrii
Baszar al-Asad fot.SANA/REUTERS
#ROSJA    #PUTIN    #MOSKWA    #SYRIA    #PRAWOSŁAWIE    #ASAD    #DELEGACJA    #DUCHOWNI PRAWOSŁAWNI

Ze specjalnym posłannictwem od Putina dla prezydenta Syrii, Baszara al-Asada udali się w środę duchowni związani z Cesarskim Towarzystwem Prawosławnym Palestyny.

 

Na czele delegacji stanął były wicepremier Rosji i członek FSB gen. Siergiej Stiepaszyn. Przekazał on Asadowi deklarację prezydenta Władimira Putina o dalszym wspieraniu syryjskiego rządu w „wojnie z terroryzmem międzynarodowym”. Asad podziękował za wsparcie i powiedział, że jest kluczowym sojusznikiem Moskwy pomagającym jej w przywracaniu wielobiegunowego świata.

 

Assad podkreślił, że „Rosja odgrywa ważną rolę na arenie międzynarodowej”. Prezydent Syrii poparł także aneksję Krymu. - Rosja poprzez swoje działania pomaga osiągnąć sprawiedliwość na świecie wierząc w suwerenność i samodzielne podejmowanie decyzji przez narody – powiedział Asad.

 

Od wybuchu wojny domowej w 2011 r. zginęło w Syrii ponad 150 tys. osób, a prawie połowa ludności kraju zmuszona została do opuszczenia swoich domów.

 

Cesarskie Prawosławne Towarzystwo Palestyńskie to rosyjska organizacja charytatywna oficjalnie służąca do zacieśniania stosunków Rosyjskiej Cerkwii z prawosławnymi duchownymi z Ziemi Świętej i krajów Bliskiego Wschodu.

 

Mniej więcej od końca ub. roku obserwuje się wyraźne nasilenie aktywności Towarzystwa w krajach arabskich, gdzie z licznymi wizytami udaje się metropolita Hilarion. Stosunkowo młody, zdolny mówca, mówiący biegle w siedmiu językach i świetnie orientujący się w stosunkach międzynarodowych pełni ważną rolę wysłannika Putina, który ma zjednoczyć chrześcijan w krajach arabskich.

 

Podczas ubiegłorocznej wizyty w libańskim Bejrucie metropolita wzywał chrześcijan do nieopuszczania kraju. Zapewnił, iż rosyjski prezydent będzie ich bronił przed atakami terrorystów podżeganych przez niektóre kraje zachodnie. Hilarion tłumaczył, iż Arabska Wiosna to był plan, którego realizacja rozpoczęła się od ataku na Irak w 2003 r. Dodawał, że rewolucje doprowadziły do chaosu w krajach arabskich, na którym najbardziej cierpią chrześcijanie prześladowani, zabijani i wypędzani.

 

Hilarion podkreślił, że w interesie Federacji Rosyjskiej jest, aby chrześcijanie przetrwali w krajach arabskich i pokojowo współistnieli z muzułmanami. Mówił także o pojednaniu z katolikami.

 

 

Źródło: jpost.com, dailystar.com, AS.


DATA: 2014-04-03 14:14
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.