DZIŚ JEST:   14   SIERPNIA   2020 r.

Św. Maksymiliana Marii Kolbego
Św. Elżbiety Renzi
 
 
 
 

Prawo do życia dla wszystkich nienarodzonych! Podpisz petycję i zatrzymaj aborcję

Prawo do życia dla wszystkich nienarodzonych! Podpisz petycję i zatrzymaj aborcję
Fot. Pixabay

„Apeluję o niezwłoczne rozpoczęcie prac nad projektem „Zatrzymaj aborcję” – czytamy w petycji skierowanej do członków komisji sejmowych oraz premiera. Centrum Życia i Rodziny podkreśla, że najlepszym prezentem polityków na Dzień Dziecka byłaby deklaracja przyjęcia ustawy „Zatrzymaj aborcję”, zdecydowanie zwiększającej ochronę życia od poczęcia.

 

Centrum Życia i Rodziny zwraca uwagę na to, że w wyniku tzw. przesłanki eugenicznej, każdego dnia statystycznie ginie troje dzieci. Tym samym niezwykle istotne jest jak najszybsze procedowanie obywatelskiego projektu „Zatrzymaj aborcję”, który trafił do prac w Sejmowej Komisji Zdrowia oraz Sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny. Obrońcy życia podkreślają, że tegoroczny Międzynarodowy Dzień Dziecka jest doskonałą okazją do złożenia przez polityków jasnej deklaracja – wyrażenia wsparcia dla projektu „Zatrzymaj aborcję”, którego przyjęcie pozwoliłoby w dłużej perspektywie na uratowanie życia wielu tysięcy dzieci nienarodzonych.


Fundacja przypomina, że wciąż trwa zbiórka podpisów pod petycją skierowaną do polityków, którzy pracują w sejmowych komisjach. Dotychczas blisko 5 tys. osób zwróciło się do parlamentarzystów,
a także najwyższych władz o pilne procedowanie projektu ustawy „Zatrzymaj aborcję” i przyjęcie go przez Sejm. Podpisy poparcia dla inicjatywy można składać za pośrednictwem strony www.licznikaborcji.pl. „Stanowczo nie zgadzam się na utrzymanie obecnego aborcyjnego status quo. Jego konsekwencją jest śmierć statystycznie 3 dzieci dziennie wyłącznie z powodu dużego prawdopodobieństwa niepełnosprawności, upośledzenia lub choroby” – czytamy w petycji.


Centrum Życia i Rodziny przypomina, że przypadający na 1 czerwca Międzynarodowy Dzień Dziecka został ustanowiony w 1954 roku przez Zgromadzenie Ogólne ONZ dla upowszechniania ideałów i celów dotyczących praw dziecka. – Jednym z zasadniczych praw dziecka zawartych m.in. w Deklaracji Praw Dziecka jest prawo do życia. Wydaje się, że liberalny świat kompletnie o tym zapomniał, biorąc pod uwagę fakt nieustannej promocji aborcji i dążenia do upowszechniania jej we wszystkich zakątkach globu – mówi Paweł Ozdoba, prezes Centrum Życia i Rodziny.


– W wielu krajach aborcja jest już w pełni legalna i przywrócenie pełnej ochrony życia będzie niezwykle trudne. Nie możemy pozwolić, aby ta sytuacja wystąpiła także w Polsce. Dlatego apelujemy do polityków wszystkich frakcji, aby już dziś wykonali ten niezwykle ważny krok w stronę zwiększenia ochrony życia i przyjęli projekt „Zatrzymaj aborcję” – podkreśla.


Ozdoba przypomina również, że Konstytucja gwarantuje każdemu człowiekowi prawną ochronę życia, niezależnie od jego wieku lub stanu zdrowia. Co więcej, nakłada na władze obowiązek pomocy
w zabezpieczeniu egzystencji osobom niepełnosprawnym. Także sygnowana przez Polskę Konwencja Praw Dziecka opowiada się za ochroną życia od momentu poczęcia. Tym samym, szybkie procedowanie projektu „Zatrzymaj aborcję”, staje się jeszcze bardziej zasadne, ponieważ pozwoli ostatecznie zlikwidować tzw. przesłankę eugeniczną.


„Apeluję więc do Państwa o niezwłoczne podjęcie prac w celu zapewnienia ochrony życia nienarodzonym dzieciom, a zwłaszcza tym, co do których zachodzi podejrzenie niepełnosprawności!” – napisano w petycji. Jej autorzy zwracają uwagę na to, że obowiązująca aktualnie w Polsce tzw. przesłanka eugeniczna, „zdecydowanie narusza zapisy podstawowych aktów prawnych obowiązujących w Polsce”.


Twórcy petycji dostępnej na www.licznikaborcji.pl podkreślają, że „licznik aborcji wciąż tyka” i każdy dzień zwłoki w procedowaniu projektu wzmacniającego ochronę życia, statystycznie oznacza śmierć trojga dzieci nienarodzonych.

 

Podpisz petycję TUTAJ.

 

CŻiR

Czytaj także:
DATA: 2020-06-01 08:11
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
12
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Każdy kto jest ochrzczony ma moralny obowiązek, pod rygorem odpowiedzialności przez Bogiem, ale także pod rygorem odpowiedzialności przed prawem stanowionym chronić ludzkie życie od poczęcia do naturalnej śmierci. Żadne przesłanki, na które powołuje się człowiek, aby uśmiercić innego człowieka, choćby tego nienarodzonego, nie zasługują na uwzględnienie, al;bowiem sprzeczne są z prawem Bożym, z prawem naturalnym. Nawet komuniści gwarantowali, choć jeszcze w Polsce nie przyjęto Karty Praw Człowieka, prawa człowieka od poczęcia tzw. nascituriusowi, czyli dziecku poczętemu, pod warunkiem że urodzi się żywe. A obecnie poprzez tzw. prawo do aborcji w legalny sposób pozwala się na "usuwanie" niewygodnych spadkobierców. I nie mówimy tu nawet o dopuszczalnej obecnie przesłance eugenicznej, albowiem aborcja to tylko kwestia widzimisię aborterów i wysokości "wynagrodzenia" dla przemysłu aborcyjnego. Miast zająć się kształtowaniem prawidłowych reguł moralnych dąży się do uznani
2 miesiące temu / odszkodowania
 
W takim razie chyba rzeźnicy powinni mieć stale obciążenie sumienia, bo przecież zabijają zwierzęta więc są mordercami, prawda?
2 miesiące temu / @Obiektywne spo
 
Aborcja nie rozwiązuje żadnych problemów bo brak szacunku do ludzkiego życia zabiera radość i dokłada dodatkowe brzemię jakim jest bycie mordercą.
2 miesiące temu / Obiektywne spoj
 
To kobieta jest podmiotem w tej dyskusji. Ja jej ani nie nakażę donosić ciąży lub zrobić aborcję ani też nie zakażę donosić ciąży lub zrobić aborcji. Tylko kobieta chce albo nie chce. Tu nie ma woli innych
2 miesiące temu / Jaguar
 
Brawo Centrum Życia i Rodziny! Bardzo Was potrzebujemy!
2 miesiące temu / al0
 
własnie z powodu jak "chroni" jest obawa przed narodzinami chorych dzieci ,to co napisałeś to teoria,owszem jest lepiej bo dawniej nic nie było przystosowane do ludzi np na wózkach ale opieka na upośledzonymi nadal kuleje
2 miesiące temu / do pink panthe
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.