DZIŚ JEST:   21   STYCZNIA   2021 r.

Dzień Babci
Św. Agnieszki, męczennicy
Św. Epifaniusza
 
 
 
 

Prawo, sprawiedliwość, a katolicy i demokratyczny frazes

Prawo, sprawiedliwość, a katolicy i demokratyczny frazes
Adam Chelstowski / FORUM

Decyzja o dalszym procedowaniu projektu ustawy o całkowitym zakazie aborcji powinna być dla katolickich polityków oczywistością. Więcej – takie prawo powinno obowiązywać już od pierwszych tygodni funkcjonowania rządu PiS! Jednak głosowanie ponad czterdziestu posłów PiS także za lewackim projektem dopuszczającym mordowanie dzieci musi zastanawiać.

 

Spryt, przebiegłość, obłuda – zachowanie czterdziestu trzech posłów PiS, którzy głosowali za skierowaniem do dalszych prac projektu dopuszczającego aborcję na życzenie można nazwać różnymi słowami. Klakierzy partii rządzącej z pewnością docenią Jarosława Kaczyńskiego za to, że podniósł rękę za projektem obywatelskim, tak jak obiecywał to w kampanii wyborczej. Jego skrajni przeciwnicy po raz kolejny zmieszają go z błotem, na które on słusznie pozostaje impregnowany. Ale musimy zastanowić się, czy zachowanie lidera PiS i kilkudziesięciu jego kolegów było moralne?

 

Czterdziestu trzech posłów poparło bowiem zarówno tych, którzy chcą całkowitego zakazu mordowania niewinnych dzieci, jak i dla tych marzących o Polsce, w której legalna i bezkarna jest rzeź nienarodzonych. Czyż to nie objaw schizofrenii polityków, którzy szli do władzy natrząsając się z poprzedniej władzy za to, że okazała się bezpłciowa, nie posiadała silnych przekonań, a jej jedyną właściwością była obrona własnego (nie)świętego spokoju?

 

Jakich argumentów użyło PiS, by jego kierownictwo poparło projekt dopuszczający aborcję na życzenie? Oto usłyszeliśmy, że partia Jarosława Kaczyńskiego „zawsze była za procedowaniem wszystkich projektów obywatelskich”, z „szacunku dla inicjatywy obywatelskiej”. Czyżby jednak szef PiS zapomniał już o istnieniu „gorszego sortu Polaków”? To przecież lider formacji rządzącej ukuł to sformułowanie, wykazując się przy tym rzadko spotykaną w polityce trzeźwością osądu – przecież nie od dziś wiadomo, że w społeczeństwie są ludzie popierający lepsze i gorsze rozwiązania. Sam Kaczyński ma się za przedstawiciela lepszego sortu – dlaczego więc kolaboruje z gorszym? Tym bardziej, że projekt lewaków został wręcz zmiażdżony przez prawników – również tych sejmowych. Jak jeden mąż potwierdzali oni, że jest on niezgodny nie tylko z polską konstytucją, ale także z prawem europejskim. Jakże łatwo więc można było uzasadnić jego odrzucenie!

 

Warto przy tym rozważyć, czy demokratyczny frazes używany w ostatnich dniach przez posłów PiS, mówiących o potrzebie „rozpatrywania wszystkich projektów obywatelskich”, tyczyłby się również innych spraw. Zgodnie z ich logiką, należałoby bowiem poprzeć w pierwszym czytaniu na przykład obywatelski projekt ustawy o delegalizacji partii powstałych przed 2010 rokiem. Albo projekt ustawy zakazujący publicznego kultu Lecha Kaczyńskiego. A także projekt ustawy o natychmiastowym przyłączeniu Polski do Rosji. Czy takie projekty, gdyby uzyskały poparcie stu tysięcy obywateli (a możemy być pewni, że każdy z nich mógłby liczyć na znacznie większe poparcie) Sejm zdominowany przez PiS także by poparł? Czy Jarosław Kaczyński podniósłby rękę za zajęciem Rzeczpospolitej przez Putina, tłumacząc, że to wyłącznie niezobowiązujące pierwsze czytanie?

 

W piątek wszyscy widzieliśmy uniesione w górę ręce znacznej części posłów PiS popierających iście barbarzyński projekt. Bardzo trudno będzie ten widok zapomnieć. Może nam w tym pomóc tylko jedno: pilne przyjęcie projektu „Stop Aborcji”! Każdego dnia w Polsce w majestacie prawa zabijana jest trójka dzieci. Trzy kolejne mogą umrzeć w poniedziałek, a do końca następnego tygodnia życie straci zapewne piętnaścioro nienarodzonych Polaków. Na więcej gierek i wykwitów politycznej przebiegłości nie ma już czasu. Krystian Kratiuk 


DATA: 2016-09-23 15:28
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@UPS Dopiero teraz Pan zauważył, że Pan od "Prezesa" "dostał w pysk"? Jest Pan mało spostrzegawczy.
ponad 4 lata temu / wwm
 
Człowiek żyjący kultem ciała będzie popierał inicjatywy ciała, a nie Boga. Nie można dwóm panom służyć. Cierpienie Boga wynika z faktu, że Jego dziecko wyciąga do Niego rękę, a drugą uderza swego Ojca. Każda nasza decyzja ma konsekwencje dla życia chwilowego ziemskiego i wiecznego.
ponad 4 lata temu / DialogSercaMIłości
 
Czy partyjniacy z partii tzw. prawa i tzw. sprawiedliwości też byliby tacy demokratyczni, jeśli obywatele zgłoszą projekt np. że posłem nie może być kawaler lub osoba mająca mniej niż 170 cm, lub tylko miłośnicy psów?
ponad 4 lata temu / John Galt
 
Gdy przeczytałem, że Prezes Kaczyński głosował za dalszym procedowaniem lewackiej ustawy proaborcyjnej, to jako katolik poczułem się jak bym dostał od niego w pysk.
ponad 4 lata temu / UPS
 
43+1(AD)
ponad 4 lata temu / @
 
Kaczyński za przyłączeniem Polski do Rosji :D dobre, dobre
ponad 4 lata temu / Wysoki
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.