DZIŚ JEST:   07   GRUDNIA   2019 r.

Pierwsza Sobota
Św. Ambrożego, Doktora Kościoła
Św. Marii Józefy Rosello
 
 
 
 

Pakistan: koniec protestów, ale Asia Bibi nie może opuścić kraju. Co dalej z losem chrześcijanki?

Pakistan: koniec protestów, ale Asia Bibi nie może opuścić kraju. Co dalej z losem chrześcijanki?
fot .YouTube / TRT World

Saif-ul-Mulook, adwokat Asii Bibi, w obawie o swoje życie, po otrzymaniu pogróżek ze strony muzułmańskich ekstremistów opuścił Pakistan. Na mocy rządowego porozumienia, chrześcijanka nie może opuścić Pakistanu do czasu ponownego rozpatrzenia wyroku uniewinniającego.

 

Ul-Mulook zaznaczył, że w obecnej sytuacji nie może mieszkać w Pakistanie. Podkreślił, że aby kontynuować walkę prawną o Asię Bibi musi pozostać przy życiu. Miejsce pobytu Bibi jest nieznane. W następstwie decyzji Sądu Najwyższego, który zdecydował wypuścić na wolność skazaną na śmierć za rzekome bluźniestwo chrześcijankę, na ulice największych pakistańskich miast wyszli muzułmańscy ekstremiści.

 

Zwolennicy radykalnego ugrupowania Tehreek-e-Labbaik Pakistan (TLP)  domagali się ponownego rozpatrzenia sprawy ,która zakończyła się wyrokiem uniewinniającym. Otwarcie wzywali do powieszenia chrześcijanki a także grozili śmiercią każdemu, kto będzie chciał pomóc w ucieczce jej rodziny z Pakistanu.

 

Zgodnie z nowo zawartą umową, kobieta nie może opuścić Pakistanu, dopóki Sąd Najwyższy nie rozpatrzy wniosku o rewizję wyroku. Po ogłoszeniu porozumienia protestujący wrócili do swoich domów. Lider TLP, Pir Afzal Qadri oznajmił, że gdyby nie doszło do porozumienia, kraj stanąłby na skraju wojny i rewolucji.

 

„Otwarcie przekazaliśmy rządowym przedstawicielom, że w przypadku popełnienia jakichkolwiek błędów ponownie wrócimy na ulice” - zagroził. Sąd Najwyższy w Pakistanie uniewinnił w środę Asię Bibi – chrześcijankę skazaną w 2010 roku za rzekome bluźnierstwo przeciwko prorokowi Mahometowi. W rzeczywistości kobieta opowiadała swoim koleżankom-muzułmankom o wierze w Chrystusa i o tym, kim dla niej jest Syn Boży. Jak widzimy, uwolnienie nie rozwiązuje problemów kobiety i jej rodziny.

 

Źródło: własne Pch24.pl / tvp.info / Dawn.com
PR


DATA: 2018-11-03 14:43
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Tak pomyślałem. Dlaczego muzułmanie z innych bardziej liberalnych krajów nie wstawiają się za Asia Babi. Np. taki Związek Muzułmanów w Polsce itp. Przecież bardzo by to ociepliło ich wizerunek. Oczywiście to nic nie da. Ale jednak.
ponad 1 rok temu / Mirrro
 
Reakcja na to powinna być prosta: na całym świecie, z każdego państwa Pakistańczycy, bez względu na to ile lat tam mieszkają, powinni zostać usunięci. Teraz Wszystkie państwa powinny zapowiedzieć: jeśli nie ustaną prześladowania religijne, to wszyscy Pakistańczycy won! Polska powinna być pierwsza!!!
ponad 1 rok temu / Jacek67
 
Skoro islam, jak słusznie piszesz, to "piekielna ideologia", a każda ideologia odnosząca się do pojęć nadprzyrodzonych jest religią, więc islam właśnie jest religią.
ponad 1 rok temu / do Em
 
Oto dowód niezaprzeczalny, że islam jest religią pokoju i postępowej ludzkości. Co na to niedawni orędownicy wpuszczania do naszych krajów tej zbrodniczej hołoty. No ale gdzie głos papieża, ONZ-tu, orędowników praw człowieka. Może choć bp Pieronek się wypowie lub jakiś jezuita.
ponad 1 rok temu / TAD
 
w przypadku popełnienia jakichkolwiek błędów? Czyli nieodpowiedniego wyroku,wiadomo jaki musi być wyrok. Te bestie nie ludzie chcą ją zabić
ponad 1 rok temu / X
 
Prawdziwe oblicze "religii pokoju". To już nie pojedynczy terroryści - nie-prawdziwi muzułmanie, chorzy psychicznie czy jakie tam jeszcze brednie wymyślili idioci udający ekspertów czy "otwarte i tolerancyjne umysły" wspierające najbardziej agresywną i obskurancką pseudoreligię. To setki tysiące rozwścieczonych, opętanych ZŁEM ludzi, gotowych rozszarpać niewinną osobę. Gdzie są ci głupcy, którzy śmiali się z Polaków, że boją się muzułmanów dlatego, że ich nie znają? Poznajcie muzułmanów, poznajcie islam w praktyce. A może to wszystko też nie są muzułmanie? Jeśli tak, to chyba w ogóle jest to zbiór pusty, jakiś kompletny abstrakt. Cóż to za "bóg" jednak stworzył taką religię, że rodzi tylko skrajne aberracje?
ponad 1 rok temu / pga
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.