DZIŚ JEST:   09   GRUDNIA   2019 r.

Św. Jana Diego
Św. Leokadii, męczennicy
 
 
 
 

Prawnicy z Ordo Iuris bronią rodziny przed szkolną indoktrynacją LGBT

Prawnicy z Ordo Iuris bronią rodziny przed szkolną indoktrynacją LGBT

W odpowiedzi na akcję środowisk homoseksualistów „Tęczowy Piątek” Instytut Ordo Iuris pospieszył z pomocą rodzicom, którzy nie chcą by ich dzieci poddawane były deprawacji. Prawnicy OI przygotowali „Rodzicielskie oświadczenie wychowawcze”, oferują też wsparcie prawne i procesowe dla rodziców.


Składając Oświadczenie, rodzic jednoznacznie odmawia udziału swego dziecka we wszelkich wykraczających poza program szkolny działaniach propagandowych, opartych na ideologii gender, ideologicznych koncepcjach płci „kulturowej” lub „społecznej” oraz tożsamości płciowej i seksualnej. Udział w takich zajęciach wymagać będzie pisemnej zgody rodziców, po przedstawieniu im konspektu zajęć organizowanych w szkole.

„Rodzicielskie Oświadczenie Wychowawcze” powinno zostać złożone przede wszystkim w szkole, która przystąpiła do akcji „Tęczowy Piątek”.

Z pełną świadomością obecnie niedostatecznego, prawnego zabezpieczenia praw wychowawczych rodziców, liczmy się z koniecznością przeprowadzenia postępowań w obronie ważności Oświadczenia – podkreśla Instytut. – Jednocześnie podejmowane będą działania zmierzające do poszerzenia gwarancji praw rodzicielskich wynikających z Konstytucji RP i obowiązujących ustaw (w tym: art. 48 ust. 1 Konstytucji RP: Rodzice mają prawo do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami. Wychowanie to powinno uwzględniać stopień dojrzałości dziecka, a także wolność jego sumienia i wyznania oraz jego przekonania; art. 53 ust. 3 Konstytucji RP: Rodzice mają prawo do zapewnienia dzieciom wychowania i nauczania moralnego i religijnego zgodnie ze swoimi przekonaniami. Przepis art. 48 ust. 1 stosuje się odpowiednio; Preambuła ustawy o systemie oświaty: Oświata ... kieruje się zasadami zawartymi w Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej ... Nauczanie i wychowanie - respektując chrześcijański system wartości - za podstawę przyjmuje uniwersalne zasady etyki; art. 1 pkt 2 System oświaty zapewnia w szczególności … wspomaganie przez szkołę wychowawczej roli rodziny).

Instytut Ordo Iuris deklaruje wsparcie prawne dla rodziców, których „Rodzicielskie oświadczenie wychowawcze” zostanie zignorowane przez szkołę. Każde zgłoszenie zostanie zbadane, a w wybranych sprawach uruchomiona zostanie – za zgodą rodziców – stosowna procedura procesowa przeciwko placówkom edukacyjnym i ich dyrektorom, naruszającym prawa rodziców do wychowania dzieci.

Zgłoszenia należy kierować na adres: [email protected]

Źródło: Ordo Iuris

RoM


DATA: 2016-10-26 19:28
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Homopropaganda? W tęczowym piątku, chodzi o to żeby dziecko lgbt czuło się dobrze we własnej skórze, żeby nie czuło się dyskryminowane, nienawidzone, inne. Dla tych którzy nie są poinformowani - dzieci nie stają się nagle lgbt, one są takie od prawie zawsze. (jeżeli mi nie wierzycie pogadajcie z kilkoma osobami lgbt) Propagandą jest zaś ten wpis który szerzy homofobię, nienawiść i uprzedzenie do osób lgbt wśród polaków, radzę nie korzystać z tej strony jako źródła informacji, bo jest to bardzo konserwatywna perspektywa.
ponad 3 lata temu / gość
 
Wielka mi wolność. Mogę jedynie pisemnie protestować przeciwko narzucaniu wychowania mojemu dziecku, bo jeśli przestanę go posyłać do szkoły, która mu szkodzi to grozi mi odpowiedzialność karna. Niepojęte, do czego ludzie są się w stanie przyzwyczaić.
ponad 3 lata temu / Q
 
@katolik weź się w garść, nie Mateńko tylko Matko. Czy tu piszą ludzie trzeźwi?
ponad 3 lata temu / bjs
 
Dziękuję
ponad 3 lata temu / Jola
 
Mateńko Najświętsza jaka moc Twa...Broń nas Królowo. Broń choć zupełnie na to nie zasługujemy.
ponad 3 lata temu / katolik
 
Dziekuje
ponad 3 lata temu / E.
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.