DZIŚ JEST:   27   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Frumencjusza z Aksum
Św. Sabiny, męczennicy
 
 
 
 

Prawie się udało. Wynajęci przez rosyjskie służby „Polacy” manifestowali pod Lwowem

Prawie się udało. Wynajęci przez rosyjskie służby „Polacy” manifestowali pod Lwowem

W środę demonstranci zablokowali trasę między Lwowem a prowadzącym do Polski przejściem granicznym w Rawie Ruskiej. Około 150 osób domagało się „zaprzestania ludobójstwa Polaków”.

 

Wiktor Andrejczuk, szef Służby Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) obwodu lwowskiego stwierdził, że „manifestacją” sterowały rosyjskie służby specjalne. Jego słowa potwierdził, Wałerij Sereda, naczelnik policji. Obaj zaznaczyli, że wśród demonstrantów nie było Polaków. Uczestnicy to doskonale znani ukraińskiej policji narkomani oraz uczniowie lwowskich szkół, którzy zostali wynajęci przez „organizatorów polskiego protestu”.

 

Na transparentach i plakatach widniały napisy: „Stop ludobójstwu Polaków”, „Polacy chcą pokoju”, „Nie mamy żadnego konfliktu z wami”, „Precz ręce od zabytków”, „To też jest nasza ziemia”, „Polacy łączcie się” czy „Wołyń w sercach”.

 

Nagrania z „manifestacji” opublikowano na profilu społecznościowym o nazwie „Polski Lwów” (ukr. Polskyj Lwiw), założonym na kilka godzin przed rozpoczęciem blokady.

 

Według informacji podanych przez lwowski portal Zaxid.net, w jednym z samochodów przewożących uczestników akcji, policja znalazła generator elektryczny, drona i petardy. „Prowokacja miała być profesjonalnie nagrywana dla rosyjskich stacji telewizyjnych” – odkreślono.

 

Jest to kolejna tego typu akcja, jaka ma miejsce na Ukrainie w ostatnim czasie. 12 marca przeprowadzono nieudaną próbę zablokowania dojazdu do ukraińsko-polskiego przejścia granicznego Szeginie-Medyka. „Manifestujący” przyznali wówczas, że są wynajęci, aby „domagać się od rządu w Warszawie obrony praw polskiej mniejszości narodowej na Ukrainie”.

 

Ukraińskie media podkreślają, że „manifestacje Polaków” mogą być organizowane przez tych samych ludzi, którzy zaatakowali w środę konsulat RP w Łucku.

 


Źródło: gazetaprawna.pl

TK


DATA: 2017-03-30 10:47
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Do Primka bł Ks Jerzy Popiełuszko "PRAWDA KTÓRA NIC NIE KOSZTUJE JEST KŁAMSTWEM" Kto zniszczył cmentarz Żydowski w Lublinie ? Podjechali osobnicy w samochodach na ukraińskich blachach zostali zrobiono zdjęcia.Od kiedy prawda jest nienawiścią ?
ponad 3 lata temu / Tomasz
 
Choroba z nienawiści jest bardzo częstym i tolerowanym przypadkiem na tym forum.
ponad 3 lata temu / do Pimke
 
Puimke Napisałem prawdę .Skoro prawda w oczy kole polecam również lekturę Biblii .A może jesteś opłacanym agentem ukraińskiej bezpieki ?/Skoro takie brednie wypisujesz każdy kto inaczej myśli niż ukrainofile jest ruskim agentem puknij się w czerep wielu rozsądnych Polaków nie będzie umierać za neo-banderowską Ukrainę .A kto ostrzelał polskie placówki dyplomatyczne na Ukrainie z m i n z granatnika ?/jak nie neo-banderowcy ??To oni też chcą wywołać konflikt z Polakami.Federacja Rosyjska Niemcy USA WLK Brytania to nie są nasi przyjaciele .W polityce nie ma sentymentów są tylko interesy mocarstw.
ponad 3 lata temu / Tomasz
 
Tomasz: co za wypowiedź, ehhh... Albo jesteś opłacany ze wschodu albo chory z nienawiści. W obu przypadkach polecam lekturę Biblii, powinno pomóc.
ponad 3 lata temu / Pimke
 
miś trop Władze neo-banderowskie Ukrainy zrobiły prowokację .To neo-banderowcy szykują prawdopodobnie drugą rzeź wołyńską Polaków ???To nie tylko Federacji Rosyjskiej zależy na wywołaniu konfliktu ukraińsko-polskiego kto niszczy pomniki Polskie na Ukrainie sami neo-banderowcy spadkobiercy szowinistycznej OUN UPA "LACHY ZA SAN " "SAMOISTNA UKRAINA" tzn bez LACHÓW CZYLI POLAKÓW to ich program polityczny.Wiadomo że nie wszyscy Ukraińcy są zatruci szowinizmem tj nienawiścią do innych narodów.Pomyśl kto strzela do placówek dyplomatycznych RzeczypospolitejPolskiej na Ukrainie??
ponad 3 lata temu / Tomasz
 
Tomasz: ten kto na tym może najwięcej zyskać. A więc jednak trop na wschód.
ponad 3 lata temu / Miś
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.