DZIŚ JEST:   25   MAJA   2019 r.

Św. Grzegorza VII
Św. Bedy Czcigodnego, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Prawie miliard ludzi na świecie chciałoby wyemigrować ze swojego kraju

Prawie miliard ludzi na świecie chciałoby wyemigrować ze swojego kraju
Polacy na londyńskiej stacji Victoria. Fot. Zbigniew Osiowy / Forum

Ponad 750 milionów osób z całego świata wyemigrowałaby ze swoich krajów, gdyby tylko było to możliwe – wynika z najnowszego sondażu Instytutu Gallupa. Oenzetowskie porozumienie w sprawie bezpiecznej, uporządkowanej i legalnej migracji (GCM) ma stworzyć zachęty i umożliwić swobodne przemieszczanie się migrantów w poszukiwaniu lepszych warunków bytu.

 

Po kryzysie migracyjnym, który ogarnął Europę w 2015 r., migracja stała się dominującą i najbardziej dzielącą kwestią nie tylko w polityce europejskiej - w Europie partie antyimigranckie zdobyły władzę - ale także w polityce w innych częściach świata. Dotyczy to w szczególności Stanów Zjednoczonych, które są najczęściej wskazywanym miejscem docelowym przez przyszłych migrantów.  

 

Jak pokazują badania sondażowe Gallup World Poll, chęć migracji na stałe do innego kraju wzrosła w latach 2015-2017. Aż 15 proc. dorosłych na świecie - ponad 750 milionów ludzi – przyznało, że chcieliby przenieść się do innego kraju, gdyby tylko mieli taką możliwość. To wzrost z 14 proc. w latach 2013-2016 i z 13 proc. w latach 2010-2012.

 

Najwięcej osób chciałoby wyjechać z Afryki Subsaharyjskiej (aż 33 proc.) i z Ameryki Łacińskiej oaz Karaibów (27 proc.), a także z krajów europejskich, nie będących w UE (26 proc.). Najmniej opuściłoby Azję Południowo-wschodnią (7 proc.).

 

Ankieterzy Gallupa przeprowadzili rozmowy z ponad 453 tys. osób dorosłych w 152 krajach w okresie między 2015 a 2017 r. Okres ten pokrywa się z kryzysem migracyjnym w Europie i z późniejszymi pracami nad oenzetowskim porozumieniem, mającym ułatwić migrację i ją zalegalizować globalnie.

 

Najchętniej swój kraj opuściłaby ponad połowa mieszkańców Sierra Leone, gdzie panuje Ebola (71 proc.), Liberia (66 proc.), Haiti (63 proc.), Albania (60 proc.), Salwador (52 proc.), Kongo ( 50 proc.). Nieco mniej osób chętnie wyemigrowałoby z Ghany (49 proc.), Republiki Dominikany (49 proc.), Nigerii (48 proc.), Armenii (47 proc.), Hondurasu (47 proc.), z Syrii (46 proc.) i z Kosowa (46 proc.).

 

Najbardziej pożądanym miejscem docelowym dla potencjalnych imigrantów są Stany Zjednoczone.

 

Generalnie, potencjalni migranci chętnie wybraliby jako miejsce docelowe państwa zamożne. W rzeczywistości około 18 krajów przyciągnęłoby dwie trzecie wszystkich migrantów na całym świecie.

 

Przybyszy nie odstrasza negatywny wizerunek lidera USA, prezydenta Donalda Trumpa, dążącego do ograniczenie napływu obcokrajowców. Co piąty potencjalny migrant (21 proc.), czyli około 158 milionów dorosłych określa USA jako swoje pożądane przyszłe miejsce zamieszkania. Następne w kolejce są: Kanada, Niemcy, Francja, Australia i Wielka Brytania.

 

Do Kanady, gdyby tylko było to możliwe przyjechałoby blisko 50 mln ludzi. Do Niemiec – 42 mln, do Francji – 36 mln osób. Podobnie, do Australii udałoby się 36 mln osób, 34 mln potencjalnych migrantów wybrałoby Wielką Brytanię, 24 mln – Arabię Saudyjską, 21 mln – Hiszpanię, 17 mln – Japonię i 15 mln – Włochy.

 

Szwajcarię wybrałoby 14 mln osób, Zjednoczone Emiraty Arabskie – 12 mln, Singapur – 11 mln, Szwecję – 9 mln, Chiny – 9 mln, Nową Zelandię – również 9 mln, Rosję – 8 mln, Holandię – 7 mln, RPA – także 7 mln osób.

 

Nieco mniej przybyłoby do Brazylii – 6 mln osób, Korei Południowej – również 6 mln osób i tyle samo do Turcji.

 

Instytut Gallupa uspokaja jednak, że zazwyczaj ​​odsetek osób, które planują przenieść się, jest znacznie niższy niż odsetek osób, które chciałby wyemigrować.

 

Ankieta Gallupa pokazuje jednak, kto najbardziej straciłby w przypadku przyjęcia porozumienia GCM, mającego ułatwić i zalegalizować każdą formę migracji.

 

Źródło: gallup.com

AS


DATA: 2018-12-10 15:14
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Co dziesiaty mieszkaniec ziemi chciałby wyemigrować? Myślę, że to kłamstwo spreparowane dla uzasadnienia planów globalistów i innych masonów.
5 miesięcy temu / Karol
 
A dokąd w takim razie mamy udać się my, mieszkańcy tych bajkowych krajów, gdzie według przyszłych mieszkańców wszystko jest za darmo?
5 miesięcy temu / Antymodernista
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "64720"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.