DZIŚ JEST:   27   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Frumencjusza z Aksum
Św. Sabiny, męczennicy
 
 
 
 

„Prawica wierzy, że centymetrowy płód wygląda jak Calineczka”. Obrzydliwa prowokacja poseł SLD

„Prawica wierzy, że centymetrowy płód wygląda jak Calineczka”. Obrzydliwa prowokacja poseł SLD
fot. Andrzej Hulimka /Forum

„Płód będący na wczesnym etapie rozwoju jest usuwany jak nieco obfitsza miesiączka. A prawica wierzy, że centymetrowy płód wygląda jak Calineczka” – napisała na Twitterze poseł SLD Anna Maria Żukowska. Dodała też, że oczekuje „większej empatii do kobiet niż embrionów”.

 

Haniebne słowa Żukowskiej padły podczas dyskusji na Twitterze dotyczącej… hodowli zwierząt na futra. Publicysta i scenarzysta Jan Pawlicki odnosząc się do tzw. pornografii śmierci napisał, że kiedyś śmierć ludzi i zwierząt towarzyszyła ludziom. „Dziś jest niewidoczna – albo odkrywana z przerażeniem na farmach norek. Czemu nie w gabinetach aborcyjnych?” – zapytał.

 

Wtedy odpowiedziała mu Żukowska. „Bo dziś większość aborcji jest dokonywana farmakologicznie w domu – płód będący na wczesnym etapie rozwoju jest usuwany jak nieco obfitsza miesiączka. A prawica wierzy, że centymetrowy płód wygląda jak Calineczka, miniaturowy różowy bobas, któremu wyrywa się rączki” – napisała.

 

Pawlicki stwierdził na to, że to „przerażająca pogarda dla słabszych”. Dodał, że „od osoby lewicowej wymagałby nieco więcej empatii”.

 

„Ja bym oczekiwała więcej empatii w stosunku do kobiet niż w stosunku do embrionów” – odpowiedziała mu posłanka Lewicy.

 

Źródło: TVP.info

TK


DATA: 2020-10-01 17:54
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

A ten embrion... to człowiek. A to, jak ten człowiek wygląda na wczesnym i bardzo wczesnym etapie swojego rozwoju to nie powód, by skazywać go na śmierć.
22 dni temu / Czytelniczka
 
Beata, dobrze mówisz. Matka Polka z mazowsza pozdrawia Cie :-
23 dni temu / ELza
 
W życiu ważne jest, by małżonkowie tworzyli jedność. To oni tworzą związek - i choć z naszego punktu widzenia może wydawać on się dziwny, czy wręcz nie do przyjęcia, to tak naprawdę ważne jest to, czy to oni są w nim szczęśliwi. Tu nie ma uniwersalnej zasady, poza tą, że Bóg musi być na pierwszym miejscu i wtedy wszystko inne będzie na właściwym. Ewangeliczna Marta z Betanii dbała o żar domowego ogniska, o gości i w trakcie wizyty Jezusa robiła publiczne wyrzuty siostrze Marii, że ona też powinna ogarniać dom. Maria wybrała naukę. Zamiast tak wojować zachęcam do zastanowienia się nad tym fragmentem Pisma Świętego.
24 dni temu / Michał
 
No tak zapomniałam że kobieta jest własnością męża. To smutne że tak się poniżasz. W naturze jakoś istnieją gatunki gdzie dominują samice np hieny a potomstwo wychowuje samiec np pingwiny. Ale u ludzi to wszystko jest zawsze czarno białe, tacy prości jesteśmy? Interesujące jest to że chwalisz taką postawę kobiet a gdyby ona nadal była nadrzędna to byś nawet nie mogła się wypowiedzieć na tym forum
24 dni temu / @Beata
 
Ważniejsze norki niż życie ludzkie, nie tylko dla tzw opozycji. Pan Bóg zmiecie ten rząd za krew wszystkich zamordowanych dzieci.
24 dni temu / Katolik Rzymski
 
Sama sobie odpowiedz na egzystencjonalne pytania o sens i miejsce człowieka/kobiety w świecie. Dostałaś już wystarczająco wiele wskazówek.
24 dni temu / Beata
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.