DZIŚ JEST:   15   SIERPNIA   2020 r.

Wniebowzięcie NMP
Św. Tarsycjusza, męczennika
Św. Alfreda, biskupa
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


" nawet jeśli pochodzi z odległych galaktyk " - byle był po kądzieli ?
ponad 1 rok temu / UPS
 
A czy Patryk Jaki jest w dniu dzisiejszym (22.09.2018) prezydentem Warszawy? Przecież na twoją "krótkowzroczność" podałem przykład nie odnoszący się do konkretnej osoby. Co do twej opinii "Chodzenie takie zajęcia jest dobrowolne i nikt nikogo nie zmusza do chodzenia" - potwierdzasz tylko swe oderwanie od rzeczywistości. Teoretycznie POZORNIE masz rację, jednak w rzeczywistości jest inaczej. Na PCh24 opisywano niedawno jak wciskano seksedukację w Gdańsku - zmuszając dzieci do uczestnictwa CHYBA ŻE dotrze do dyrekcji szkoły protest rodziców, a jednocześnie maksymalnie utrudniając ten protest - rodzice byli informowani ogólnikowo o jakimś szkoleniu, i to mailem w ostatniej chwili. Czyli: nie wszyscy rodzice mieli możliwość przeczytać informację i zdążyć zaprotestować, nawet gdyby zorientowali się o co naprawdę chodzi w tym "szkoleniu".
ponad 1 rok temu / do trooper
 
Ludzie! coście się tak podjarali tymi wyborami?! na serio uważacie, że macie jakikolwiek wpływ na to, kto będzie rządził? twierdzę, że już na pewno nie mamy żadnego wpływu na to, jak Polska będzie rządzona. A przecież... od odzyskania niepodległości minęło 100 lat. Przez te 100 lat nie było w Polsce ANI JEDNEJ zacnej osoby na czele Państwa. Poczynając od Piłsudskiego (poczwórny agent obcych mocarstw, który za pieniądze od Anglików zrobił przewrót majowy, wykorzystał połowę z powierzonych mu na ten cel pieniędzy resztę zwrócił) poprzez jego kolesi ze skoku spod Bezdan (trzech czy czterech późniejszych premierów Polski). O takich "mężach stanu" jak Bierut, Gomułka, Jaruzelski czy Wałęsa nie wspomnę. A po drodze jeszcze "atrakcje" typu umowa Ribbentrop-Mołotow. Uważacie, że Polskę od zagłady wybawiły demokratyczne wybory i wasze głosowania?!! Czyście powariowali!!! Czyście zapomnieli, że mamy Królową?! Królową w pełni legalną i oficjalną! że jest nią Matka Pana Naszego
ponad 1 rok temu / tereferek
 
@do trooper 1.A czy Patryk Jaki kiedykolwiek mówił, że wprowadzi taką seksedukację? 2. Chodzenie takie zajęcia jest dobrowolne i nikt nikogo nie zmusza do chodzenia.
ponad 1 rok temu / trooper
 
Tata roku Patryk Jaki chce dla Warszawiaków invitro. Nie wiadomo przy tym czy zdaje sobie sprawę z faktu, że gdyby zespół Downa był diagnozowany w najwcześniejszym etapie życia, to takie zarodki - podobnie jak wiele innych z powodów innych ciężkich schorzeń - nie przeszłyby selekcji eugenicznej. Tata roku Patryk Jaki jednak idzie hardo po władzę.
ponad 1 rok temu / Dariusz
 
Jesteś "krótkowidzem" skoro nie dostrzegasz tego POŚREDNIEGO potencjalnego wpływu. Przykład: prezydent Warszawy wydaje zgodę na prowadzenie demoralizującej seksedukacji, wskutek której jakieś dziecko zostaje zdeprawowane na całe życie i przez to trafia po śmierci do piekła.
ponad 1 rok temu / do trooper
 
@do trooper Prezydent Warszawy wywiera taki wpływ na zbawienie warszawiaka, co pogoda w Azji Południowo-Wschodniej.
ponad 1 rok temu / trooper
 
Tak się gra jak przeciwnik pozwala (tak można strawestować sens artykułu). Wyborcy katoliccy nie mają dużego wyboru. Jak nie Prawo i Sprawiedliwość to co ? Politycy dobrze wiedzą co w trawie piszczy.Nie ma na rynku alternatywy dla partii rządzącej. Nie ma żadnej partii odwołującej się do społecznej nauki Kościoła.Partia narodowa jest w stanie embrionalnym, na kogo w tej sytuacji ma głosować katolik ? PIS kupił sobie wyborców pompowaniem pieniędzy,które wcześniej były ukryte, ich po prostu nie było w budżecie państwa więc nie trafiały one do mitycznego Kowalskiego.To się zmieniło, odzyskane pieniądze wcześniej zawłaszczane przez wybranych, zaczęły trafiać do budżetu i są redystrybuowane do społeczeństwa. Człowiek jest racjonalny i dokonuje praktycznych wyborów. Widzi że mu się polepszyło, nie jest traktowany jak nierozgarnięty motłoch, "władza" odwołuje się do przeciętnych Polaków. A przeciętność wybiera pełny mieszek a nie spory o moralność i rewolucję obyczajową.
ponad 1 rok temu / Druh Ryszard
 
PIS nigdzie nie dryfuje ani nie romansuje. PIS to lewica udająca prawicę. Lewica katolicka o tyle o ile trzeba się pokazać w kościele. Udają patriotów i katolików. Szkoda że ludzie nie rozumieją że PO z przyległościami to to samo co PIS z przyległościami. Dzisiaj mówią to i tamto że nie przyjmą że nie pozwolą a potem jedno robią a co innego mówią. Poza tym partię tworzą ludzie a ci na szczycie dbają tylko o swoje sprawy i jak trzeba to zrobią wszystko i z każdym aby tylko ugrać swoje.
ponad 1 rok temu / marian
 
PiS grając w ten sposób straci dużą część swojego elektoratu. PREZES nie widzisz co się dzieje?
ponad 1 rok temu / ws
 
Pis jest partią skrajnie socjalistyczna w kwestii gospodarki i kontroli nad tubylcami. W kwestii obyczajowej działa bardziej na zjednanie elektoratu. Kandydat platformy działa jakby był niespełna rozumu tym samym pompuje Jakiego Patryka. Wszystko aby Jakubiak i Korwin nie wygrali.
ponad 1 rok temu / Michał Motyliczki
 
Utrata autobusów etc jest niczym w porównaniu z utratą nieba.
ponad 1 rok temu / do trooper
 
Świetny artykuł, cały pis od jakieś czasu dryfuje w lewą stronę, jakbym był z Warszawy to na Jakiego już bym nie zagłosował, może Jakubiak?
ponad 1 rok temu / Xman
 
Od roku to juz nie jest mój PIS po tzw dobrej zmianie pokazał o co im chodzi zrobią wszystko zbrataja się z wszystkimi aby tylko dalej być przy władzy dadzą nam przepraszam obiecają wszystko co to nam załatwia po prawie 3latach rządzenia naraz przypomnieli sobie ze w kraju są tez rolnicy ale dopiero jak wyszli na ulice większość emerytów tez sobie odpuścili co prawda coś tam przebąkują o jakimś 500plus ale juz tez tylko dla niektórych bo ja naprawdę się wzbogaciłem za PIS w 1roku 3zl w drugim 7zl w tym juz szok az50zl rewaloryzacji emerytury jak państwo widzicie powinienem glosowac dwoma rękoma na PIS i tak właśnie zrobię w październiku przy urnie wyborczej to juz nie jest moja partia smutne mógłbym jeszcze wiele pisać tylko po co. Pozdrawiam
ponad 1 rok temu / Kazimierz
 
Może w sprawach światopoglądowych się nie zgadzają ale mogą się np. zgadzać w sprawie rozwoju Warszawy, inwestycji miejskich itp. Od spraw światopoglądowych nie wzrośnie liczba autobusów, linii metra, chodników czy sprawy ruchu drogowego.
ponad 1 rok temu / trooper
 
Propaganda i socjalizm (vel syjonizm).
ponad 1 rok temu / Rys
 
P. Marcinie czy pan nie widzi że nie wszyscy komuniści są lewakami - A WŁAŚNIE LEWACTWO JEST NAJWIĘKSZYM ZAGROŻENIEM - A WYBORY TRZEBA WYGRYWAĆ ŻEBY MÓC DALEJ PRZEPROWADZAĆ DOBRĄ ZMIANĘ - BRAWO PiS ! - TAK TRZYMAĆ !!
ponad 1 rok temu / edi
 
Kola - Republikanin - w Polsce linia podziału lewica/prawica nie przebiega przez aspekty ekonomii czy spraw społecznych ale przez stosunek (interpretację) do historii i oceny PRL i 3RP (od 1945 do 2008), obyczajowości, wpływ Kościoła/chrześcijaństwa na życie publiczne. W związku z tym PIS jest "prawicowy" a taki Palikot był "lewicowy" (chociaż głosił (oczywiście tylko głosił) postulaty ekonomiczno prawicowe). Nie należy w związku z tym przywiązywac wagi do tych etykietek - bo dla statystycznego Polaka nie mają one znaczenia (i uważają Kwaśniewskiego za najlepszego prezydenta w historii)
ponad 1 rok temu / undeground
 
Wszyscy politykierzy, to oszuści. Ich zadaniem jest trzymanie za mordę ludność tubylczą, nawet za nasze pieniądze, tj. te wszystkie 500 plusy. To judaszowa droga do utrzymania się przy korycie
ponad 1 rok temu / irtur
 
Nic dziwnego, dla socjalistów z PiS (@Kola: "Propaganda i Socjalizm" - brawo!) trwały i rzeczywisty sojusz z ugrupowaniami prawicowymi jest nie do przyjęcia.
ponad 1 rok temu / Republikanin
 
PiS nigdy nie był partią prawicową. Propaganda i Socjalizm.
ponad 1 rok temu / Kola
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.