DZIŚ JEST:   23   MARCA   2019 r.

Św. Tyburcjusza z Mongrovejo
Św. Józefa Oriola
 
 
 
 

Prawdziwy przełom w światowej polityce! Donald Trump spotka się z Kim Dzong Unem

Prawdziwy przełom w światowej polityce! Donald Trump spotka się z Kim Dzong Unem
Fot. REUTERS/Kevin Lamarque/FORUM

Prezydent USA spotka się z północnokoreańskim dyktatorem. Co więcej, Kim Dzong Un obiecał, że do czasu odbycia rozmów jego administracja wstrzyma testy broni jądrowej. Czy więc w końcu nadejdzie upragniony koniec napięć na linii Waszyngton-Pjongjang?

 

O planowanym spotkaniu i obietnicy złożonej przez Kim Dzong Una poinformował na Twitterze Donald Trump. Jak napisał amerykański prezydent, dyktator z Korei Północnej zgodził się nie tylko na zamrożenie programów nuklearnych, ale i na całkowitą rezygnację z tej broni.

 

To ogromny postęp, jednak sankcje zostaną utrzymane aż do czasu zawarcia porozumienia – dodał Donald Trump.

 

 

Spotkanie amerykańskiego i północnokoreańskiego lidera miałoby odbyć się w maju – poinformował podczas konferencji w Waszyngtonie Czung Uj Jong, szef południowokoreańskiego Biura Bezpieczeństwa Narodowego. Wskazał on ponadto, że przywódcy Korei Północnej zależy na rychłym spotkaniu z Trumpem.

 

Wśród stawianych Korei Północnej warunków wymienia się natychmiastowe zaprzestanie prób balistycznych oraz testów jądrowych. 

 

 

Źródło: niezalezna.pl

MWł

 

 


DATA: 2018-03-09 11:07
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@cogito - a to prawda. Hydra ma to do siebie, że jak się utnie tylko jedną głowę, to odrastają w jej miejscu dwie. Poniekąd z tym mamy do czynienia na naszym politycznym poletku, gdzie zmieniają się szyldy, a twarze są te same i coraz chętniej wyciągają ręce po dobra obywatela.
ponad 1 rok temu / Akwin
 
CD: Upadek reżimu Kimów bez interwencji z zewnątrz też prędzej czy później nastąpi. Raczej później, bo trwałość reżimu nie jest zależna od poziomu ucisku ludu przez autokratę, ale od skuteczności resortów siłowych, a te KRLD ma dobrze rozwinięte. Jednak upadek reżimu nie musi oznaczać szczęśliwego zakończenia, może powstać nowy reżim, może nawet gorszy.
ponad 1 rok temu / cogito
 
Akwinie, to racja, że różnica między dwiema Koreamii rośnie i ich zjednoczenie z każdą dekadą staje się trudniejsze. To jak z operacją raka, im dłużej się zwleka, tym rak bardziej rośnie i operacja staje się trudniejsza, aż pewnego dnia będzie za późno. Najlepszą chwilą na to była śmierć Kim Ir Sena. Blok komunistyczny, gwarantujący dotąd istnienie reżimu się rozpadł, broni atomowej reżim jeszcze nie miał, pozycja nowego przywódcy była słaba, a w sprawie zjednoczenia dostępne były świeże doświadczenia niemieckie. Wchłonięcie NRD przez RFN to lepsze porównanie niż upadek komunizmu w innych krajach; jeszcze dwadzieścia lat po zjednoczeniu była widoczna różnica między wschodnimi i zachodnimi landami, jednak wyrosło już całe pokolenie, które epoki podziału nie pamięta i wygląda, że Niemcy problemy z niego wynikające przezwyciężyli (inna kwestia, że narobili sobie nowych). Nie wiem, czemu ta okazja została zaprzepaszczona, lepszej już nie będzie. CDN...
ponad 1 rok temu / cogito
 
@cogito. W skrócie: Żeby utrzymać takie militarne możliwości jak Ameryka, to trzeba być samowystarczalnym. Ale ameryka ma za granicą niewolników i kolonie z tego sie utrzymuje. No ale niewolniki mają to do siebie kiedyś sie uwolnią, i sie uwolnią a zachodni świat wtedy runie.
ponad 1 rok temu / Nongrata
 
@cogito - perspektywa 20-30 lat po zjednoczeniu to perspektywa ogromnych kosztów dla południa. Po tym czasie zapewne można byłoby mówić o "ucywilizowaniu" północy (drogi, prąd, szpitale, szkoły i dostęp do Internetu). Tyle tylko, że ciężko stwierdzić, czy południe będzie skore do takiego poświęcenia. Jasne, dostaną zastrzyk taniej siły roboczej, ale południe jest mocno rozwinięte technologicznie i do czego im ponad 20 milionów niewykwalifikowanych robotników? Mimo wszystko PRL choć odstawał od zachodu, to mieliśmy jakieś asfaltowe drogi, prąd nawet na wsiach i nie była to era Internetu. Różnica między Północą a Południem jest większa niż między PRL a zachodem. Faktem jednak jest, że kiedyś reżim Kimów będzie musiał upaść i w końcu Południe lub Chiny i tak zetkną się z tym problemem. Wydaje mi się, że im szybciej zaczną, tym lepiej, bo przepaść się pogłębia z każdym rokiem.
ponad 1 rok temu / Akwin
 
@cogito, @akwin. Południowa Korea by się na tą kwile może nawet i chciała pojednać, bo dojdzie do wniosku że pojednanie i wypełdzenie ameryki się lepiej opłaca niż wojna na ich terenie. Oni sobie zdają sprawę że ameryka jest upadająca a z Chinami zrobią lepszy buisiness. Oczywiście że jak by Wojsko Amerykańskie staneło przeciw Chinskiemu wojsku na zamkniętej arenie, to Ameryka bx z łatwością dała rady nawet pokonać 10 razy tak duże Chinskie wojsko. Ale w rzeczywistym świecie gdzie gospodarka światowa gra jeszcze rolę to ameryka nie ma szans. 90% produktów których dziennie dotykamy, to na nich pisze made in china. Nasz zachodni świat pasożytuje na Azji. Tylko ameryka coś spróbuje to odrazu pada. Amerykańskie wojsko już swoich butów "made in china" nawet wtedy nie dostanie. Azja bez nas da se rady, ale my bez Azii nie, bo my się oduczyli pracować. Ameryka sobie z tego z daję sprawe i chce wojnę z Chinami, bo myśli że jeszcze nie jest za póżno. Ale jednak już jest.
ponad 1 rok temu / Nongrata
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.