Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   19   STYCZNIA   2019 r.

Św. Józefa Sebastiana Pelczara
Św. Henryka, biskupa
 
 
 
 

Prawdziwa odpowiedź na lewackie czarne marsze! Pokaż, że jesteś za życiem i przyjdź


Jesteś katolikiem? Kochasz swoją rodzinę? Cenisz życie? Musisz przyjść na Marsz dla Życia i Rodziny! Dlaczego? Odpowiedź znajdziesz w filmie!

 

 

 

Marsze dla Życia i Rodziny przejdą w tym roku ulicami aż 150 polskich miast. Dniem kulminacyjnym będzie niedziela 10 czerwca, gdy ulice Warszawy oraz kilkudziesięciu innych miejscowości zapełnią się ludźmi, dla których ochrona ludzkiego życia, małżeństwa i rodziny jest fundamentem i gwarancją pomyślności Polski. Marsze dla Życia i Rodziny są organizowane lub koordynowane przez Fundację Centrum Życia i Rodziny (CZiR).

 

Marsze organizowane od 2006 roku, zawsze niosąc ważne przesłanie dotyczące aktualnej sytuacji dotyczącej ochrony życia ludzkiego oraz praw rodziny. Jednocześnie odbywają się one w radosnej, pozytywnej i rodzinnej atmosferze. Organizatorzy zapraszają do udziału w nich całe rodziny z dziećmi, osoby starsze, duchownych i wszystkie osoby, które pragną publicznie dać wyraz troski o każde ludzkie życie i umocnienie polskich rodzin.

 

W roku obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz 40. rocznicy wyboru św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową, Marszom dla Życia i Rodziny będzie towarzyszyć hasło „Polska rodziną silna!”.

 

Uczestnicy będą bowiem wyrażać wdzięczność poprzednim pokoleniom Polaków za przechowanie i przekazanie wiary, polskiej kultury i tradycji, co przyczyniło się do odrodzenia Polski po 120 latach niewoli. Jednocześnie Marsze będą wyrażały oczekiwanie wobec władz publicznych, budowania przyszłości kraju na prawie do życia każdego człowieka, w tym nienarodzonego oraz prawach rodziny. Uczestnicy będą się domagać od rządzących uchwalenia prawa chroniącego życie nienarodzonych oraz wypowiedzenia tzw. Konwencji Stambulskiej, uderzającej w rodzinę.

 

Z jednej strony chcemy okazać wdzięczność naszym Przodkom za dziedzictwo, które nam pozostawili, z drugiej zaś apelujemy do rządzących, aby rodzina w Polsce była dowartościowana nie tylko pod kątem bytu materialnego ale również skutecznie chroniona przed działaniami wynikającymi z niezwykle niebezpiecznych ideologii, np. gender. Stąd apel o wypowiedzenie Konwencji Stambulskiej – podkreśla prezes Centrum Życia i Rodziny, Paweł Kwaśniak.

 

Oczekujemy również uczczenia naszej niepodległości przyjęciem rozwiązań ustawowych zwiększających zakres ochrony życia ludzkiego. Ta sprawa nie może dłużej czekać. Każdego dnia w świetle prawa giną bowiem kolejne dzieci, a setna rocznica odzyskania niepodległości jest świetną okazją do tego, aby zagwarantować każdemu Polakowi, również nienarodzonemu jego podstawowe prawo, czyli prawo do życia – dodaje.

 

Centrum Życia i Rodziny podczas Marszu warszawskiego przeprowadzi zbiórkę pieniędzy dla podopiecznych Domu Samotnej Matki im. Teresy Strzembosz w Chyliczkach k. Konstancina. – Pragniemy w bardzo konkretny sposób udzielić wsparcia tym kobietom, które będąc często w niezwykle trudnej sytuacji życiowej przyjmują na świat dzieci – podkreśla Marta Ogonowska-Polkowska z CZiR.

 

Fundusze będą zbierane na „wyprawki” dla mam – podopiecznych domu, które podejmują trud samodzielnej opieki nad swoimi dziećmi. W zeszłym roku dzięki hojności uczestników Marszu za zebrane pieniądze udało się kupić lodówkę, pralkę, dywany, odkurzacz i materace – podkreśla.

 

Chociaż finał zbiórki odbędzie się w czasie Marszu dla Życia i Rodziny w Warszawie, pieniądze dla DSM w Chyliczkach będzie można wpłacać już wcześniej przelewem na specjalne konto bankowe. Zbiórka funduszy podczas Marszu w Warszawie nie jest jedyną tego typu akcją pomocową prowadzoną podczas Marszów. W wielu innych miastach całego kraju także będą podejmowane podobne działania wspierające konkretne inicjatywy i placówki służące życiu i rodzinie.

 

Więcej informacji o Marszach można uzyskać na stronach www.marsz.org i www.czir.org.

 

 

KAI

MWł

 

 


DATA: 2018-06-18 14:26:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

Nie nazwałbym czarnych marszy lewackimi, lecz powszechnymi. One połączyły całe społeczeństwo, a nie tylko garstkę ludzi w kilku miastach.
7 miesięcy temu / Noe
 
ZA rządów PO/PSl dzieci były odbierane z biedy i umieszczane w domach dziecka bo to był dobry biznes państwo je finansowało zamiast pomagać rodzinom jak teraz.
7 miesięcy temu / Mat
 
dlaczego w Polsce domy dziecka są nadal pełne? na zachodzie nie ma nawet takiej instytucji są rodziny zastępcze ,tymczasowe, kryzysowe ale nigdy dziecko nie jest w czyms w rodzaju koszar ,marsze to za mało katolicy
7 miesięcy temu / hm
 
Wspaniali młodzi ludzie w marszu- Niech Wam Pan Bóg Błogosławi!
7 miesięcy temu / Inka
 
Delikatny, subtelny temat - referendum da odpowiedź większościową, którą należy uszanować, a zakazy czy nakazy nie powinny mieć tu większego znaczenia. Życie ma wartość ponadczasową i samo się obronl.
8 miesięcy temu / [email protected]
 
Dzięki Bogu, że są takie marsze!
8 miesięcy temu / krisbac
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 86 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.