DZIŚ JEST:   05   KWIETNIA   2020 r.

Niedziela Palmowa
Św. Wincentego Ferreriusza
Św. Katarzyny Thomas
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Ale tak naprawdę nie chodzi o to, czy prawda się obroni, czy nie. W ogóle w tym wypadku nie chodzi o prawdę. Pana Jezusa ukrzyżowano ze względu na zarzuty, które z prawdą nie miały nic wspólnego, a wszystkie strony które przyłożyły do rękę doskonale były tego świadome; jednocześnie podburzono tłum, aby zwielokrotnił presję poprzez domaganie się za pomocą wrzasku stracenia Jezusa, a uwolnienia Barabasza. Podobnie ma się rzecz z Polską: zbliża się ostateczne rozwiązanie kwestii polskiej - wyrok w postaci ustawy 447. Do oskarżeń przyłączają się kolejne strony ostatnio dotychczas neutralna wobec tej sprawy Rosja, co oznacza, że zakulisowe układy zostały już zawarte. Rolę tłumu pełni tzw. światowa opinia publiczna. W decydującej godzinie po naszej stronie nie stanie nikt.
2 miesiące temu / Ruben
 
@ Czesław Nie tylko Rosjanie. Rząd polski wtedy też nie zaprotestował.
2 miesiące temu / Ryś
 
Rosjanie twierdzą ze nie napadli na Polskę w 1939 r. to należy się spytać a skąd wzięło się tyle Polaków w Armii Andersa i w Armii Berlinga, skad się wzięło tylu wojskowych pomordowanych w Katyniu i innych obozach zagłady. Ponadto jak tak się martwią o prześladowanych Żydów w II-ej RP to skąd też w tych w/w armiach znalazło się tylu Żydów i żydowskie sieroty. Jak to z tym antysemityzmem było że Stalin przekazał Żydów-komunistów Hitlerowi, tych co uciekli przed tym z Niemiec przed prześladowaniami. Rosja nie moze być ratunkiem dla chrzescijaństwa bo prawosławie rosyjskie jest tożsame z władzą. Putin popiera prawosławie bo to buduje tożsamość rosyjską i służy imperialnym celom Rosji wpływom, tak jak protestantyzm angielski gdzie głową koscioła jest król angielski.
2 miesiące temu / Czesław
 
Uwaga do tytułu. Prawda się nie obroni! Trzeba mówić prawdę i ją bronić. To muszą być konkretne osoby, instytucje,pieniądze.Do tego potrzebne są 'narzędzia'. Na przykład TV w języku, który świat rozumie. Potrzebujemy ofensywy naszej historii i kultury. Nikt nas na świecie nie zna. Musimy dać się poznać! Każdy, kto żyje za granicą wie to z autopsji. To są proste sprawy, tylko że 'zaprzedana' różnym, obcym interesom 'klasa polityczna' nigdy takich 'narzędzi' nie udostępni. Wybieramy ludzi, którzy polskie interesy mają - kolokwialnie mówiąc - w dupie. Tchórzliwi ludzie bez świadomości, co znaczy walka, honor i miłość ojczyzny. Jestem coraz bardziej przekonany, że tylko jakiś CUD ocali nas przed totalnym zniszczeniem!
2 miesiące temu / wolski
 
@ Barbados\\ Poprawna pisownia: "bezczelny"
2 miesiące temu / Ryś
 
@ Barbados "Rosja przywłaszczyła połowe Polski" - wg linii lorda Curzona. Opowiem Panu historyjkę z lat trzydziestych. Moja Mama brała udział w wycieczce nauczycielskiej do Krzemieńca. W programie było również wejście na górę krolowej Bony. Po wejściu na szczyt jedna z nauczycielek,egzaltowana powiedziała: "Jak piekna jesat nasza Polska". Był tam obok tamtejszy Ukrainiec i tak skomentował "Polska, czyzby?".
2 miesiące temu / Ryś
 
"Czy z perspektywy polskiego katolika i konserwatysty Rosja ... może być rzeczywistą alternatywą dla pogrążonego w kryzysie tożsamości i wiary Zachodu?" Dla katolika słowa Matki Bożej z Fatimy są święte. Jeśli za wszystkim co złe stoi Rosja, to i upadek moralności Zachodu, może być dzięki niej i jej agenturze? Czy nie mamy doczynienia z taktyką osłabiania przeciwnika poprzez jego demoralizację? Tak jak Rzym, wielki Rzym upadł wieki temu. A co do Rosji, to co do nas dochodzi z "niezależnych" mediów na temat tego państwa, które corocznie morduje dzieci nienarodzone w ilościach wręcz przemysłowych? Gdzie są granice rosyjskiej propagandy, a gdzie rzeczywistość? Jeśli za złem na Zachodzie stoi Rosja, to jaką ona może być dla nas alternatywą? Zbyt wiele pytań, ale wierzę NMP z Fatimy, że pokój nastanie po poświęceniu Rosji.
2 miesiące temu / Back to Order
 
Putin jest beszczelnym politykiem Rosja przywłaszczyła połowe Polski i te ziemie nie powruciły do nas do dnia dzisiejszego i bezczelnie jeszcze twierdzą ze oni wraz niemcami nie rozpoczeli wojny. Dziwie się tylko polityką zachodnim ze z takim bucem jeszcze rozmawiają i się zpotykają chyba ze znowu nad głowami Polski dogadują się z kacapami jak 39 .
2 miesiące temu / Barbados
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.