Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   12   LISTOPADA   2019 r.

Św. Jozafata Kuncewicza, męczennika
 
 
 
 

Prawda o Tadeuszu Kościuszce.
Tego nie dowiesz się w szkole! [VIDEO]


Odtwórz w YouTube
 

Jaki światopogląd reprezentował Tadeusz Kościuszko? Czy jego działalność przysłużyła się Polsce? Dlaczego w XIX wieku nasz kraj służył sprawie światowej rewolucji? Czy polską historię należy napisać na nowo? W PCh24TV rozmawiają Jerzy Wolak i Michał Wałach.

 

 

Miniatura: Portret Tadeusza Kościuszki (Piotr Szałkowski). FOT.Joanna Borowska/FORUM

 

  


DATA: 2019-08-21 08:42:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

co za bzdury! Insurekcja nie była potrzebna? Po II rozbiorze państwo polskie w zasadzie było w likwidacji, więc trzeba było temu przeciwdziałać. A co do antykościelnego charakteru insurekcji, to była to odpowiedź ludu na działalnośc kościoła , który to dołożył swoją cegiełkę do upadku państwa.
4 miesiące temu / johny
 
Ciekawa dyskusja. Jednak informacje o Naczalniku Kościuszce zabrzmiały tak, jakby był na wskroś ateistą, co oczywiście jest nieprawdą. A co z kosynierami, którzy byli prostymi, głęboko wierzącymi chłopami ubóstwiającymi wprost swojego wodza?
4 miesiące temu / Jakub
 
Personally, I think Poland need a strong leader and under any democracy or freedom we have too many opinions and everyone pulls for themselves rather than the nation as one! That is why the foreign powers like Germany, Russia could rule Poland vs. USA where the leader and peasant managed to overthrow the kings and foreign aggressors! That also came at a price to the elite as they gave up the king, lands and money for the good of many and prosperity of the middle class!
7 miesięcy temu / immigrant Polsk
 
Dwóch panów, świetnie wykształconych, prawi dziś tym, którzy w 1794 podnieśli sztandar polskiej wolności, że lepiej było poddać się pod panowanie rosyjskiej carycy - nominalnie prawosławnej - niż próbować odzyskać Polskę dla siebie. Gratuluję dobrego samopoczucia. Twierdzenie, że po II rozbiorze, gdy większość terenów Rzeczpospolitej znalazła się już w obcych, niekatolickich rękach, lepiej było czekać na mitycznego dobrego cara - bo wiadomo było, że Prusacy i ROsjanie nie poprzestaną na II rozbiorze - jest krańcowym przypadkiem braku szacunku dla przodków, dzięki którym istniejemy dziś jako państwo polskie. To antycypacja, że sąsiedzi są "poważnymi państwami" by zacytować klasyka Michalkiewicza, a my do niczego się nadajemy.
7 miesięcy temu / gtkrk
 
@ Krzysiek Czy ty w ogóle słuchałeś tego, co jest w tym filmie mówione? Może słuchałeś, ale możliwości intelektualne widocznie masz takie, że dojrzałeś "zohydzanie Kościuszki tam, gdzie dwaj panowie przeprowadzają fascynujący wywód historiozoficzny, z wieloma odniesieniami do współczesności i trafnymi diagnozami dzisiejszego żałosnego stanu umysłów w Polsce. Z twoim umysłem chyba też nie jest najlepiej, skoro słysząc ten wysoki intelektualny dyskurs wymachujesz z oburzeniem "relikwiami" po Kościuszce. Trudno o większe niezrozumienie.
7 miesięcy temu / bardo
 
@jallek Zalatuje komunizmem.
7 miesięcy temu / Krzysiek
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 117 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.