Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   08   LIPCA   2020 r.

Św. Jana z Dukli
Św. Kiliana, męczennika
 
 
 
 

Prawda o ojcu reformacji


Odtwórz w YouTube
 

Ojciec reformacji wiele uwagi poświęcił zwalczaniu filozofii przyjętej przez Kościół. W miejsce chrześcijańskiego rozumienia natury człowieka, wprowadza przekonanie o zdeprawowanej ludzkiej naturze i zastępowania "upadłej" natury przez naturę Chrystusa.  Luter pisał, iż "Bóg nie może być Bogiem, on musi stać się najpierw diabłem", prezentując zupełnie panteistyczne rozumienie bóstwa - przypominał w 2012 roku ksiądz profesor Tadeusz Guz. 


DATA: 2016-10-30 13:53:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

Prof. G. Kucharczyk powiedział :"Słyszymy , że część ..pasterzy w Kościele będzie świętować reformację.." Jakie to dyplomatyczne sformułowanie. Jaka część ? Najważniejsza Watykan - Papież i KEP a jeśli tak to jest nakaz władzy i wynika z polityki jaka jest prowadzona. Każdy kto ma inne zdanie będzie będzie ukrzyżowany /"zlinczowany"/zamkną mu usta . Jaki jest kierunek? Poczytajcie dokument "Od konfliktu do komunii" ze wstępem Prymasa Polaka; Komunikat z posiedzenia Rady KEP ds. Ekumenizmu 6.12.2016 r. Można się nie tylko zdziwić ale i zgorszyć. Zaufanie wielu zostało nadużyte. Dzięki za wykład prof. T. Guza. Są tacy co się nie lękają.
ponad 2 lata temu / Iskierka
 
Może sobie ks.prof.Guz prowadzić prelekcje dla trzódki,a luteranizm pozostanie na świecie.
ponad 2 lata temu / nn
 
To jest tragedia że można być taką podłą osobą by wyrywać z kontekstu zdania i nadawać im nowe znaczenie.
ponad 3 lata temu / kdmasaj
 
Ludzie poczytajcie historie ile zła przyniosła reformacja.Grabieże zakonów, kościołów, niszczenie dzieł sztuki, mordowanie księży i zakonnic, wojny religijne . Przeczytajcie tez kim był Luter, czy rzeczywiście wart jest pamięci.
ponad 3 lata temu / terraincignita
 
Jakoś nic nie słychać o winie kościoła w 16 wieku,jego papieżu Aleksandrze Borgia ,sprzedawaniu odpustów ,nepotyźmie duchowieństwa.Gratuluję ks.Guzowi .Wiem ,że to co napisałem nie przejdzie,bo przecież prawda w oczy kole.Ciekawe kiedy ks Guz potępi papieża Franciszka za wizytę w Szwecji u Protestantów.Jestem katolikiem ,ale potrafie trzeźwo patrzec na historię kościoła.
ponad 3 lata temu / Marcin
 
czyż luteranizm nie jest herezją? czy można jeszcze coś dodać?
ponad 4 lata temu / pytanie
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 144 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.