8 lutego 2021

Prawda o niemieckich zbrodniach znów nieznośna dla platformy społecznościowej

(Fot. Pixabay)

Facebook zablokował w sobotę anglojęzyczne konto Instytutu Pamięci Narodowej z powodu zamieszczonego ponad pół roku temu wpisu o niemieckich planach germanizacji najmłodszego pokolenia Polaków.

 

„Niepoprawny” post IPN dotyczył odebrania rodzicom przez okupantów 30 tysięcy dzieci i wywiezienia ich do obozów w celu zniemczenia oraz zmuszenia do niewolniczej pracy. Zbrodnia stanęła na wokandzie procesu norymberskiego.

Wesprzyj nas już teraz!

 

„W poście, który został zablokowany, napisaliśmy o niemieckich planach germanizacji dzieci , odnosząc się do autentycznych dokumentów. Mimo zgłoszenia o zweryfikowanie decyzji, konto jest zablokowane od sobotniego przedpołudnia” – pisze Instytut Pamięci Narodowej.

 

IPN w informacji zamieszczonej na swej stronie internetowej wyjaśnia szczegóły sprawy, w tym dotyczące materiałów zakwestionowanych przez Facebooka. Chodziło o dokument Einige Gedanken über die Behandlung der Fremdenvölker im Osten („Kilka myśli o traktowaniu obcoplemieńców na Wschodzie”) autorstwa Heinricha Himmlera, z maja 1940 roku.

 

„Jest to w gruncie rzeczy instrukcja porywacza, zainspirowana teoriami Walthera Darrégo, ministra Rzeszy ds. Żywności i Rolnictwa, którego ideologia rasowa Blut und Boden [„Krew i gleba”] położyła podwaliny pod program denacjonalizacji” – wyjaśnia Instytut.

 

Setki tysięcy nieletnich wywiezionych przez Niemców z ojczystych stron podane zostały selekcji. Dzieci zakwalifikowane jako „dobra krew” trafiały do rodzin i były germanizowane. „Niezdatne” wywożono do obozów koncentracyjnych, gdzie m.in. poddawane były eksperymentom pseudomedycznym.

 

„W sumie, na 200 tysięcy polskich dzieci, po wojnie odnalazło się tylko 30 tysięcy. Reszta zniknęła – ich ciała zostały usunięte z powierzchni ziemi, lub też tożsamość wymazana z ich własnej albo cudzej pamięci” – pisze IPN.

 

W połowie stycznia Facebook zablokował możliwość zagranicznej promocji filmu IPN o niemieckim obozie w Łodzi, do którego trafiło około 3 tysiące dzieci.

 

Do sprawy odniosło się biuro prasowe Facebooka. Jak podkreślono, „dostęp do strony Instytutu Pamięci Narodowej na Facebooku został ograniczony w wyniku błędu naszych zautomatyzowanych narzędzi i został już przywrócony. Bardzo przepraszamy za wszelkie niedogodności” – podkreślono.

 

Źródło: IPN.gov.pl

RoM

 

 

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(8)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez

Cel na 2024 rok

Skutecznie demaskujemy liberalną i antychrześcijańską hipokryzję. Wspieraj naszą misję!

mamy: 133 393 zł cel: 300 000 zł
44%
wybierz kwotę:
Wspieram