Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   28   LISTOPADA   2020 r.

Św. Jakuba z Marchii
Bł. Marii Heleny Stollenwerk
 
 
 
 

Prawda o akcji STOP KOMUNII NA RĘKĘ || JA KATOLIK


Odtwórz w YouTube
 

Na program JA KATOLIK. Zaprasza Krystian Kratiuk.

 

Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi, kierując się troską o oddawanie należytej czci Najświętszemu Sakramentowi, zachęca wiernych do włączenia się w akcję „STOP Komunii Świętej na rękę!”, o której więcej informacji można znaleźć na specjalnie utworzonej stronie internetowej „Ciało Chrystusa → https://cialochrystusa.com/

 

Bp Juan Rodolfo Laise; Komunia na rękę, czyli historia nieposłuszeństwa

 

Tomasz Rowiński: Komunia na rękę - dzieje nieposłuszeństwa. Przypadek polski

Czytaj także:
DATA: 2020-10-15 08:06:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

Ave Maria! Czy geneza podawania Komunii Świętej na rękę warto się tym zainteresować oraz fakt, że nie sposób uniknąć gubienia cząstek Hostii podczas podawania Komunii w ten sposób nie wystarczą, aby przyjmować Pana Jezusa Eucharystycznego na klęcząco i do ust? Czy nie dostrzegamy wielkiego znaku, jakim jest fakt udzielenia dzieciom z Fatimy Komunii Świętej przez Anioła Eucharystii na klęcząco i do ust? Mamy oczy, ale czy widzimy? Mamy uszy, ale czy słyszymy?
1 miesiąc temu / Ewcia
 
Piotr, skoro mówisz o posłuszeństwie, to należy przeczytać komunikat komisji KEP z 3.10.2020 w całości, w tym: "główną formą przyjmowania Komunii w Polsce jest Komunia do ust Wskazania KEP z 2005 r. nr 40. ... "Warto też przypomnieć za Mszałem, że "ilekroć przylgnie do palców jakaś cząstka Hostii, zwłaszcza po łamaniu Chleba i Komunii wiernych, kapłan powinien otrzeć palce nad pateną, a jeśli to konieczne, obmyć je. Ma również zebrać cząstki znajdujące się poza pateną." OWMR 278. ... "Jeśli kapłani są zobowiązani do sprawdzenia, czy na dłoniach nie pozostały okruszyny Hostii OWMR 278, podobnie powinni postępować wierni. Dlatego ci, którzy z uzasadnionych powodów proszą o Komunię na rękę, zaraz po spożyciu Ciała Pańskiego powinni uważnie obejrzeć dłonie oraz zebrać i spożyć ze czcią każdą widoczną okruszynę, która mogła oderwać się od Hostii."
1 miesiąc temu / Tomasz Bartosi
 
a jako katolik w odpowiedzi na wszystkie wapaniale wypowiedzibede przyjmowal komunie sw na reke... patrz komunikat Episkopatu Polski... lepsza jest pokora i posluszentwo niz wydumane elaboraty.. Pozdrawiam Niech bedzie Pochwalony JEZUS CHRYSTUS...i ten przyjmowany na reke...
1 miesiąc temu / Piotr
 
Chętnie zakupię plakaty, by rozwiesić przy każdym kościele w okolicy.
1 miesiąc temu / olalala
 
Święty Sykstus I, Papież 115-125 "Zakazuje się wiernym nawet dotykania świętych naczyń lub przyjmowania ich na ręce". Papież zabronił świeckim dotykania świętych naczyń a więc tym bardziej zakazywał Komunii na rękę: "Święte postacie nie mogą być dotykane przez innych, którzy nie są poświęceni Panu".
1 miesiąc temu / Ryś
 
Ave Maria! Bardzo dziękujemy za tą piękną akcję, którą odbieramy jako wyraz ogromnej troski i czci wobec Najświętszego Sakramentu. Niech Bóg błogosławi ludziom, którzy kochają i czczą Pana Jezusa w Eucharystii!
1 miesiąc temu / Ewcia
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 119 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.