DZIŚ JEST:   22   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Salome
Św. Jana Pawła II
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Wg tej logiki, jeśli ktoś udowodni że morderstwo jest legalne to można mordować... A jeśli ktoś próbuje nielegalnie zmusić nas do nie mordowania, to mordować wręcz trzeba.
8 dni temu / Mick
 
Proste,że idioci noszą maski.I proste,że to jest nielegalne.No ale pisowcy uwielbiają reżim
13 dni temu / Popson
 
Rozporządzenie Rady Ministrów z 7 sierpnia 2020 r. wydane zostało w oparciu o przepisy art. 46 a i art. 46 b Ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi. Przepisy tej ustawy umożliwiają obowiązek stosowania środków profilaktycznych czyli np. noszenia maseczek i zabiegów przez osoby chore i podejrzane o zachorowanie. Zatem od osób, które nie są chore i nie są podejrzewane o zachorowanie, nie można domagać się noszenia maseczek. Ponadto jedynie ustawa wydana w czasie trwania stanu nadzwyczajnego mogłaby skutecznie nałożyć taki obowiązek, a jak wiemy, żadnego z trzech stanów nadzwyczajnych nie wprowadzono.
24 dni temu / Ola
 
To ci legalista!! Wszystko musi mieć w przepisach, które rozumie, bo jak jest ustawa o stanie pandemii - to widocznie za mało. Polak potrafił jednoczyć się i zachowywać racjonalnie tylko w obliczu zagrożenia z zewnątrz. W innym razie to jest sobiepanem na zagrodzie, nie interesują go inni, a posłucha tylko, jak coś będzie legalne jego zdaniem!
25 dni temu / Kazek
 
Chcesz być niewolnikiem, noś maseczkę i słuchaj co ci powiedzą w mediach. Nie ważne czy ci prawdę mówią czy kłamią słuchaj ich i noś i myśl że robisz dobrze!
1 miesiąc temu / zdrowy
 
Obowiązuje ustawa o stanie epidemii lub epidemicznym. W ustawie zapisano, że można wprowadzać ograniczenia i obowiązki rozporządzeniami. Dlatego nakaz noszenia maseczek jest legalny i zgodny z prawem.
1 miesiąc temu / Tom
 
A o którą teściową panu Ziemkiewiczowi chodziło?
1 miesiąc temu / Edy
 
Polecam szczegolnie tym co tak kochaja nosic kagance i wierza ze to cos daje. PLANDEMIC-INDOCTORNACJA | POLSKI LEKTOR W 1.10.30 bardzo kluczowa wypoowiedz Gatesa, jeśli ktoś wytrwal w skupieniu i zrozumieniu, to krotka wypowiedz da mu jasna odpowiedz co nas czeka. Tez ta sama tresc przekazują objawienie z Treviano Romano będzie więcej virusow pierwszy był jedyny niegroźny.
1 miesiąc temu / gosc
 
GŁUWNIE CHODZI O TO ŻEBYŚMY SIĘ NAWZAJEM BALI TEN PO DRUGIEJ STRONIE TO WRÓG BO MOŻE JEST CHORY PRACUJĘ W SZPITALU BIALY PERSONEL MOJE KOLEZANKI OMIJAJĄ MNIE SZEROKIM ŁUKIEM ZE STRACHU Z ZASTRASZONYM SPOLĘCZEŃSTWEM MOŻN WSZYSTKO ZROBIC NP ZASZCZEPIĆ SZCZEPIONKĄ Z WKLADKĄ
1 miesiąc temu / BIAŁY PERSONEL
 
Szczerze mówiąc nie wiem o czym ten artykuł jest ....
1 miesiąc temu / edek
 
Maseczki szkodzą i nawet nagrali Morawieckiego jak się w kościele rozgląda czy nikt nie patrzy i ściąga ją z nosa. Cały ten cyrk to jedna wielka patologia.
2 miesiące temu / Jot
 
Aż dziw bierze, że taki jeden z drugim fanatycy od depopulacji potrafili tak zmanipulować milionami ludzi na całym świecie.Już nikt nie myśli logicznie, wszyscy są tak zastraszeni. Nikt się nie martwi o swoją duszę tylko o te marne ciało, które jest tylko chwilę na tym świecie.
2 miesiące temu / Jadwiga
 
contessa, nie nakręcaj się. Jesteś tu na portalu, czytasz artykuły i komentarze i nadal wierzysz w covida? Po prostu nie wierzę, że ludzie są tacy naiwni.
2 miesiące temu / tiktak
 
No jasne - lepiej ryzykować zarażenie się COVID-19 i wąchanie kwiatków od dołu, zaraziwszy po drodze do szpitalnego łóżka i lodówki np.rodzinę + 50-150 szt. niż zniewalać swe ego jakąś narzuconą przez idiotów w rządzie maseczką... To straszne, że instynkt samozachowawczy i rozsądek poszły się bujać na drzewo, że nie liczy się przeszłość i przyszłość bo najważniejsze jest tylko "tu i teraz", że egoizm zdominował etykę obcowania i troskę o osoby obok nas - Kowalskiego w kolejce do kasy w sklepie, o Malinowską na kasie... A jak będę zdychać na covid to przecież zawsze mogę zwalić winę na państwo i rząd, którzy zamiast mnie chronić przed zarazą, leczyć to kazali mi chodzić w idiotycznej maseczce...
2 miesiące temu / contessa
 
dzisiaj byłem świadkiem nalotu na jeden ze sklepów przez funkcjonariuszy policji. No i złapali jednego bez zamaskowania. No i co. Pan generał prosi o normalne traktowanie policji, ale policja sama wykonuje rozkazy tych oto urzędników i prosi się o to sama by przez dużą część społeczeństwa była zapamiętana źle. Dyskusji z policjantami wielkich nie ma. Można wybrać 2 opcje - mandat lub sąd. I kto się chce kopać z koniem, jeździć po rozprawach, tłumaczyć wysokiemu sądowi te czy inne przesłanki, nielogiczność itd. tracąc czas, zarobek, pieniądze.... A policja .... no cóż tacy policjanci.
2 miesiące temu / dzerik
 
Dziękuję, zgadzam się dla mnie noszenie maski to zniewolenie, a Polacy to w większości niewolnicy, którzy wierzą we wszystko co powie telewizja i główny nurt. Ludzie zacznijcie sami myśleć i pozyskiwać wiedzę z wielu źródeł.
2 miesiące temu / Hanu
 
Trochę niejasne. Sam autor przyznaje, że w okresie ekstraordynaryjnym mogą być różne nakazy np noszenia masek czy maseczek. Tak więc również zasady ograniczające naszą wolność. Proszę przypomnieć artykuł prof. Roberto de Mattei o epidemii cholery w Rzymie w XVIII w. Zamknięte miasto z nakazu pspieża- przecież ograniczało swobodę przemieszczania się. Epidemia wygasła wolności wróciły. Ptoblem jest inny, niejasne przepisy orawa-tak, czy obecna skala zagrożeń usprawiedliwia stosowanie takich ograniczeń, ile ma trwać okres nadzwyczajny, czy wolniści powrócą. Pan Ziemkiewicz niestety wypowiada się niespójnie w zależności od mediów. Sam przyznał kiedyś że tak trzeba.
2 miesiące temu / raf
 
Maski nie szkodzą jeśli są używane poprawnie, a z grubsza rzecz ujmując 90% społeczeństwa nie ma pojęcia co do wytycznych WHO, a najnowsze badania pokazują że maseczki stosowane wbrew zaleceniom bardziej szkodzą niz pomagają więc może lepiej uświadomiac niż narzucać im coś ustawami/rozporządzeniami...
2 miesiące temu / Mati
 
Mt 5;41- to dopiero porównanie, przecież Rząd RP wymaga od nas byśmy sobie szkodzili na zdrowiu i na Duszy, co ma tu szata czy tysiąc kroków. Oddać mogę iść też mogę ale własnoręcznie się kaleczyć??? ! Musiałbym być IDIOTĄ a nie Katolikiem!
2 miesiące temu / AndrzejBR
 
Nie koronawirus niszczy płuca, lecz respiratory. Lekarze amerykańscy i niemieccy już w maju stwierdzili, że 80%osób podłączonych do respiratora umierało. Niepodłączeni w większości dochodzili do zdrowia. A tyle było na początku głosów, że mamy za mało respiratorów i szukano na całym świecie możliwości ich zakupu.
2 miesiące temu / gośc
 
Rafał Ziemkiewicz utracił kontakt z rzeczywistością, pracując przez ponad 4 lata w kabareciku piątej klepki, zwanym WtyleWizji, za około 50 tys./mies. Niby bogaty a tak naprawdę biedny człowiek.
2 miesiące temu / panMarek
 
Mt 5:41
2 miesiące temu / Tyle w temacie.
 
Dziś MASKI spadają z hukiem ale z twarzy przedstawicieli Rządu. Te POpisy p. Morawieckiego w budowaniu pseudo demokracji na Białorusi ujawniają jak bardzo nasz Premier jest ZINDOKTRYNOWANY przez Komisarzy unijnych i Mędrców świata. Lękajmy się jego decyzji. Do dziś wniosek Min. Ziobro o wypowiedzenie Konwencji istambulskiej leży w Trybunale. Jeśli Prezes Kaczyński rekonstruuje rząd to niech ZMIENI Premiera Morawieckiego na p. Szydło.
2 miesiące temu / iskierka
 
Wyznanie pani ratownik!..SZOK!!! " Ok...Jestem ratownikiem i orientuję się w temacie. Chciałabym odnieść się do śmierci z powodu Covid-19. Otóż sprawa wygląda tak: Po pierwsze, testy nie są przeznaczone do diagnostyki, lecz do badań naukowych. Wyniki są jak w rosyjskiej ruletce - zależy, jak trafi więc są zupełnie niewiarygodne. Po drugie, za stwierdzenie u pacjenta Covid -19 szpitale dostają dość wysokie dodatki. I po trzecie, za podłączenie do respiratora jest już konkretna kasa. I tutaj mamy problem. Pacjenci z zapaleniem płuc podłączani są do respiratorów wysokociśnieniowych. Często mają zakrzepicę płucną. Co robią lekarze? Podkręcają ciśnienie , a ponieważ w płucach nie ma wymiany gazów, tkanka płucna zostaje rozrywana. Pacjent strasznie wówczas cierpi. Umiera. W mediach zostaje okrzyknięty jako ofiara koronawirusa. Bzdura !!! Jest ofiarą respiratora i lekarzy. Krąży fama, że korona tak niszczy płuca, że nic z nich nie zostaje. Tak, nic nie zostaje, gdyż właśni
2 miesiące temu / Ktoś
 
Nosiłam szmatex, apaszkę w pierwszym tygodniu wprowadzenia rytuału - ze strachu, po obejrzeniu filmików na YT, gdzie policja terroryzowała ludzi w parku, przygniatała kręgosłup młodej dziewczynie, kiedy nękała ojców i rodziny, nakładając ogromne, bandyckie kary. Założyłam ze strachu przed konfrontacją z gestapo ale również ze strachu przed donosem sąsiadów, bowiem na własne uszy i oczy widziałam i słyszałam jak sąsiedzi wyzywali innych, w tym dzieci, donosili na policję o łamaniu kwarantanny czyli - ŁAMANIA PRAW CZŁOWIEKA ! Surrealizm ! Tak, założyłam wtedy z paniki i strachu. Czułam się jak NIE CZŁOWIEK ! tak to opiszę, czułam, że to co robie jest złe, ze uczestniczę w czymś złym czułam ogromny dyskomfort, podwójnie - spowodowany bandyterką rzadu i zwykłych obywateli ale również, jeszcze większy dyskomfort noszenia tej szmaty! Zmierzam do tego, że są na tym świecie rzeczy widzialne i niewidzialne, moce - które wpływają na nasze życie. Kwestia zamaskowania ludzi, jest twore
2 miesiące temu / Sylv
 
Jerzy-byłeś i co widziałeś?! Zgoda są umierający i cierpiący - jak zawsze! My tu dywagujemy o tym, NA CO ONI CIERPIĄ, i ile z tego cierpienia jest BŁĘDNĄ TERAPIĄ! Bo leczą na siłę coś, czego nie ma, a respiratory wypalają tlenem płuca w imię procedur, a nie w imię NAUKI! Do dzisiaj żadne centra naukowe nie wyodrębniły tego wirusa C19, nie podały żadnej terapii, nie wskazały na żadną skuteczna szczepionkę! - a do tego żadne z tych płatnych niby lekarzy, w żaden sposób nie wskazały chociaż najbardziej podstawowej PROFILAKTYKI, żadnej metody wzmacniania ODPORNOŚCI ORGANIZMÓW, jak np. Vit C; Vit D3; czy Soda oczyszczona . . . Tylko za brak tej ostatniej z metod, powinni siedzieć za ZBRODNIE!!!
2 miesiące temu / AndrzejBR
 
Fantastyczny tekst, ja nigdy nie nosiłem i nie będę nosił żadnych maseczek, to nie karnawał w Wenecji. Bzdury które ludzie ogłupiali oglądaniem tv i tvn gadają w obronie maseczek nie zasługują na komentarz. W dużej mierze jesteśmy niewolnikami systemu władzy. Ci nieliczni którzy się nie podporządkowują są na siłę spychani na margines. Tak było już dawno temu w socjalizmie. A props w sowietach opozycjonistów zamykano za sizofremię bezobjawową, u nas będą za bezobjawowego wieusa?
2 miesiące temu / Kpt. Żbik
 
Tak, maseczki nie szkodzą, dlatego mój syn zemdlał w Kościele pod koniec Mszy, bo nie w nim asertywności na złowrogie spojrzenia "maseczkowców". Sprzedawcy w sklepie też mdleją, ale o tym się głośno nie mówi. Bo przecież maseczki są super. Ale jeszcze ani razu, choć prosiłam już o to kilkadziesiąt razy, nikt nie podesłał mi linku do konkretnych badań dowodzących skuteczności tych super chroniących, niepranych miesiącami szmatek.
2 miesiące temu / Czytelniczka
 
@Jerzy ja byłem w szpitalu jakieś 2 lata temu na SOR i tez widziałem ludzi w złym stanie podłączonych do aparatury i czy też oni są winni że nie nosili masek ? Czy nagle zmniejszyła się grypa i inne choroby ? Co by Pan powiedział jakby ktoś zamknął gospodarkę np. z powodu grypy ?
2 miesiące temu / qwe
 
Przyjęcie maski to pokłonienie się biblijnej bestii. Celem jest transhumanizm, czyli połączenie biologii człowieka z technologią informatyczną, zmiana genomu ludzkiego poprzez szczepionkę z mikroczipem. To szyderstwo szatana z Boga, z Dzieła Bożego Stworzenia. Nazwa tego diabelstwa to korona, bo to jest ukoronowanie szatana na władcę Ziemi. Celem wydającego obecnie dyspozycję wszystkim rządom krajowym, rządu światowego jest absolutne niewolnictwo na wieki, bo będzie przenoszone w prztransformowanym kodzie genetycznym cz łowieka z pokolenia na pokolenie. Absolutna dominacja bez możliwości nawrócenia. W tym projekcie człowiek ma być produktem, mającym swego właściciela, który opatentował jego zmieniony kod genetyczny. Znamię bestii będzie widoczne poprzez luminescencyjny enzym Lucyferazę, który jest oficjalnie prezentowany jako składnik szczepionki na Covid-19. Obecnie ludzkoć uczestniczy w masońskim rytuale przejścia do lucyferianizmu.
2 miesiące temu / Lucyna Ryś
 
Jerzy, a Ty byłeś w szpitalu jednoimiennym, widziałeś podłączonych do respiratorów, widziałeś umierających - bez Sakramentów Świętych ? Według mojej wiedzy do szpitali nie wpuszcza się odwiedzających a już w 100 % do tych jednoimiennych szpitali.
2 miesiące temu / dojerzy
 
@Jerzy, a byłeś w zeszłym roku w szpitalu pulmonologicznym albo na oiomie, widziałeś tych walczących pod respiratorami ? i co ? Szczepiłeś się na grypę? Nosiłeś maseczkę? Paliłeś w piecu węglem, a może śmieciami? Wiesz, że z powodu chorób dróg oddechowych statystycznie umiera około 200 dziennie w Polsce. Widziałeś tych ludzi ? Przeprosiłeś ich za lata głosowań na polityków, którzy im ten los po części zgotowali? To co zaprezentowałem, to demagogia, taka sama, jaką Ty użyłeś...
2 miesiące temu / DamianK
 
...CD "Autorytety" tłuką do głów, że noszenie maseczek pomaga, bo ... obserwacje populacji pokazują, że pomaga, a my czyli oni nie chcemy eksperymentować na ludziach. A czymże jest nakaz noszenia całej populacji maseczek w celu ich sprawdzenia - po prostu eksperymentem. Moi pacjenci umierali pod respiratorami jak była grypa świńska, umierało wiele ludzi, w telewizji pokazywali kilka przypadków, tylko pracownicy OIOM-ów wiedzą ile istnień zabrała. Codziennie ludzie umierali w szpitalach powiatowych i Bóg jeden wie z jakiego powodu nikt nie robił PCR dla grypy, ani badań na pneumokoki, gronkowce, NewDehli itp. ot stary był, schorowany, to i odszedł. Nikt nie odchodził od łóżek, anie nie wydłużał dostępu do pomocy z powodu braku testu na daną chorobę. Zatem argumenty, że ktoś umarł są po prostu potwarzą dla ludzi, którzy mają kontakt ze śmiercią codziennie. Poza tym sterylizacja skóry i dróg oddechowych dopiero otwiera wrota dla zakażeń. Ale to na jesieni ...
2 miesiące temu / zwykły lekarz
 
Najlepsze, że w medycznych bazach są prace dowodzące nieskuteczności maseczek chirurgicznych, zabiegowych i samoróbek. Badania przeprowadzano w związku z SARS1 to taki koronawirus z 2003 roku. Po 17 latach w maju i czerwcu tego roku czasopisma medyczne usunęły dwie najbardziej wartościowe prace z powodu źle określonego minimum kopii wirusa jako próby ujemnej niezgodne z aktualnymi wytycznymi who. Jedna praca z 2014 roku badała maseczki dla grypy i wirusa przeziębienia o wiele większe wymiary i nieco inny sposób przenoszenia wirusa - krople śliny, a nie aerozol dowodząc ich skuteczności. W maju br. autor zrobił erratę do wniosków z badania - że jeżeli działa na grypę i adenowirusa, to można domniemać, że i na koronawirusa ! I ta praca posłużyła do medialnego nagłośnienia skuteczności maseczek. W ten sposób zabili moje 15-letnie doświadczenie lekarza, któremu wpajano: dowody, jeszcze raz dowody naukowe, a potem dyskusja.
2 miesiące temu / zwykły lekarz
 
@Jerzy - sekcje zwłok podłączonych do respiratora wykazały, że denaci mieli rozerwane płuca. Śmierć co prawda w męczarniach, ale za to szybka i co najważniejsze - podnosi statystykę zmarłych na COVID. Rozrywanie płuc raczej ulgi umierającym nie przynosi. Życzę światła Ducha Sw. Pzdr.
2 miesiące temu / Ewa
 
Nie mogę zgodzić się z autorką artykułu, że maseczki nie szkodzą. Długotrwałe używanie jakiejkolwiek maseczki, zwłaszcza szczelnej zagraża zdrowiu a nawet życiu. Przewlekłe niedotlenienie może prowadzić do takich problemów jak: zaostrzenie istniejących chorób, bóle i zawroty głowy, zaburzenia poznawcze czyli problemy z pracą mózgu, problemy z układem oddechowych, problemy z krążeniem, zwiększone ryzyko zawału serca, zaburzenia odporności. Ratownicy medyczni mają coraz więcej wyjazdów do osób, które zasłabły na ulicy właśnie przez maseczki.
2 miesiące temu / lekarz
 
Ja uważam, że zmuszanie do noszenia maseczki ma cel propagandowy, a nie zdrowotny. Sam pan profesor w randze ministra zdrowia na pytanie oficera wsi24 tak dobitnie się uzewnętrznił nt. bezsensu noszenia maseczek, że to dla mnie najlepszy wyznacznik. Oby nagranie było jeszcze na YT. Oczywiście trzy dni później kiedy witano chlebem i solą bravo PiS ukraińskiego kolosa z tysiącami maseczek obostrzenia rosły. Czy jest lepszy pomagier do rządzenia masą niż strach? Do tego kilka zdecydowanych interwencji policji by bardziej krnąbrnych uciszyć plus szpitalne statystyki pisane jak komu pasuje, bo lekarze też zakneblowani...a statystyki mówią o niższej śmiertelności rok do roku...i jeszcze ten artykuł ustawy, że władza może wszystko dla dobra działania ws obrony przed covidem...i to wszystko za rządów polskich "patriotów", ludzi "wierzących", itd. itd., a do dziś nierozliczona postkomuna ubrała się na tęczowo i robi co chce...za nasze pieniądze.
2 miesiące temu / Krzysztof
 
Autorze, Ewo, byliscie w szpitalu jednoimiennym, widzieliscie podlaczonych do respiratorow, widzieliscie umierajacych? Ci, z nich, ktorzy "bronili wolnosci" i nie nosili masek - no coz, mozna powiedziec, ze sami sobie winni, ale ilu niewinnych zarazili? Narazanie zycia - swojego, innych - to grzech.
2 miesiące temu / Jerzy
 
Porównywanie rzekomej profilaktyki dzięki zakrywaniu twarzy z ewentualnym wprowadzeniem stanu wyjątkowego mają się tak do siebie, jak węgiel kamienny do kamienia węgielnego. Nic tylko płakać nad Polakami, którzy uwierzyli, że tzw. maseczki chronią innych. One nie tylko nie chronią, a wręcz rozprzestrzeniają zarazki i także powodują ciężkie zakażenia noszącym. Gdzie są prawdziwi polscy specjaliści, którzy tupną nogą i wreszcie powiedzą skołowanemu społeczeństwu prawdę?
2 miesiące temu / katoliczka
 
Skoro nie ma ustawy stwierdzającej stan wyjątkowy, tu: pandemii, czyli faktycznie nie ma pandemii, bo co to za ''pandemia'', gdzie umieralność globalna jest dramatycznie MNIEJSZA niż przed czasem tzw. pandemii?
2 miesiące temu / Ewa
 
Czego spodziewać się po Polakach, gdy 99% z nich daje wstrzykiwać swoim NOWORODKOM szczepionki bez przeczytania ulotki, już nie wspomnę o zastanowieniu się nad potencjalnymi negatywnymi skutkami jakie mogą wyniknąć. P9lacy to kraj chłopstwa, bez elit. Gdyby były elity to rządy takie jak te między 1990 a 2020, wszystkie bez wyjątku, byłyby roznoszone na szablach.
2 miesiące temu / Gość
 
@Krina Jesteś za, a nawet przeciw.
2 miesiące temu / Agat
 
Argument jest słaby. Owe regulacje - owszem - wprowadzone prawem kaduka, ale to są tak naprawdę, drobne kwestie techniczne. Wprowadzenie stanu wyjątkowego powodowałoby finansową odpowiedzialność państwa wobec tych, którzy na tym stracą, egzekwowalną w sądach. Więc te wszystkie regulacje RÓWNIE DOBRZE mogły być, i jak zajdzie potrzeba to BĘDĄ wprowadzone na drodze ustawy. Czy wtedy Autor z ulgą poprze noszenie maseczek? Oto jest pytanie...
2 miesiące temu / Zbyszek
 
to jest i temu służy PISK czytaj: Prawo i Sprawiedliwość Komunistyczna
2 miesiące temu / pik
 
Jestem z czerwonej strefy. ObcaPolicja wyskakuje z wozów i łoi mandaty za nie noszenie maski na ulicach. Jak gestapo. To się staje potworne. Nasz powiat jest tak zastraszony, że nie zobaczysz człowieka bez maski. A policjanci nawet jako tajniacy, po cywilnemu wchodzą do sklepów. Polsko obudź się!!!!!! My nie wchodzimy do NWO, my już w nim jesteśmy!!!
2 miesiące temu / Ewa
 
@Lukasz - super wypowiedź!
2 miesiące temu / mmm
 
Nie będę już czytał p. Ziemkiewicza. Słomka przełamała grzbiet wielbłąda.
2 miesiące temu / SlawekTam
 
Podpisuję się pod każdym słowem i swoje dodać mógłbym. Ale po co skoro wszystko tutaj uwzględnione?
2 miesiące temu / Tadeusz Dołęg
 
W zasadzie, Panie Jakubie, meritum całego tego około-wirusowego teatrzyku jest zupełnie inne, ale bardzo ważne. Pewien znajomy Grek powiedział mi kiedyś mądre słowa "Nie jest problemem, jeśli czegoś nie wiedz. Problemem jest, jeśli na bazie swojej niewiedzy podejmujesz decyzje". I tak właśnie wyglądają decyzje podejmowane w Polsce. Dlaczego nasze służby wywiadowcze nie opracowały raportu na temat pochodzenia i szkodliwości wirusa, a pierwszy przypadek wykryły z opóźnieniem kwartału? Dlaczego nasze służby nie były w Chinach, gdy kupowano sprzęt z podrobionymi certyfikatami za nasze, grube miliony? Dlaczego - nawet teraz - mówimy sobie teoriami zamiast przedstawiać twarde, NAUKOWE DOWODY? Przepraszam, ale nasze służby są z dykty i paździerza. A wartościowanie teorii po tytułach naukowych głoszącego po prostu nie przystoi myślącemu cokolwiek człowiekowi.
2 miesiące temu / M
 
...błagam! Cytować Ziemkiewicza!??!?!?!
2 miesiące temu / greAnn
 
Jestem na wielkie NIE dla plandemii. Ale myślę, że te maski w sklepach i w komunikacji, jednak nas chronią. Nieraz mnie bardzo wkurzało jak w autobusie ktoś mi kaszlał lub smarkał niemal na plecy. Teraz nie ma problemu. Ludzie w Polsce też często chodzą chorzy do kościoła. Samej również mi się zdarzało brać coś przeciwgorączkowego i szłam na Mszę Świętą. Stąd może lepiej już mieć na razie te maski w pomieszczeniach? Natomiast jestem absolutnie przeciwna, by zmuszać ludzi do pracy w maskach po kilka godzin dziennie. To już jest niewolnictwo.
2 miesiące temu / Karina
 
Niewolnicza mentalność polskiego społeczeństwa przeraża. Zaprawdę zostało ono przeorane strasznie przez okupację i komunizm. Wyniszczono prawdziwe elity i normalnych ludzi z umiłowaniem wolności. Została narzucona pseudoelita żydokomuny i koniunkturalna hołota, która dla bezpieczeństwa rzekomego i pełnego brzucha zgodzi się na wszystko.
2 miesiące temu / Łukasz
 
Panie AndrzejBR w swojej wypowiedzi nie poróbowałem w żadnym punkcie robić żadnych porównań jakichkolwiek masek. Temat masek mnie zupełnie nie interesował i nie interesuje. Nigdy maski nie nosiłem i mam nadzieję że Bóg pozwoli mi wytrwać w tym stanie do końca moich dni. Powtarzam raz jeszcze bo widzę że wciąż macie problem. Maska nieważne jaka chroni tylko i wyłącznie Ciebie i zakładasz ją tylko w sytuacji zagrożenia. Nie ma tu mowy o patriotyzmie czy solidarności. To sprawa indywidualnych wyborów. Gdyby było tak potężne zagrożenie to władze poszczególnych krajów by to ukrywały a nie afiszowały się z tym. To celowe i wyjątkowo sprytne działanie pozwalające przejąć władzę absolutną bez rozlewu krwi. Ponieważ atak jest skoordynowany jakiekolwiek kontrataki z Waszej strony spalą na panewce. By wygrać musicie być jednomyślni i zdecydowani. W jedności siła. Mogą zabić kilka tysięcy ale nie miliony. Jeśli nic nie zrobicie to Was wykończą w ciągu paru lat. Czołem
2 miesiące temu / Waldemar Kanada
 
Mój wnuk pracuje w Amazonie 10 godzin w maseczce zmuszony przez pracodawcę . To okropne . Polacy obudźcie się i bojkotujcie tą firmę . Dziś na polnej drodze w lesie spotkałem starszą Panią w maseczce ....to jest ofiara propagandy medialnej i Pana profesora Szumowskiego ...
2 miesiące temu / Grabowski Boles
 
Ja tak właśnie robię, nie chodzę to tych sklepów, gdzie wymagają masek, zakupy robię w większości przez Internet. Co innego jednak fanaberia właściciela firmy, który moim zdaniem ma pełne prawo decydować kogo obsłuży, a kogo nie, a co innego presja wywierana przez rząd na właścicieli firm, który każe im dyskryminować klientów bez masek. W tym przypadku to jest jawne ograniczanie wolności gospodarczej i wolnej woli właścicieli firm/sklepów. Co ze sklepikarzami, którzy chcą obsługiwać tylko tych BEZ masek?
2 miesiące temu / @trooper
 
Koncelebra w kościele w czasie uroczystości święceń kapłańskich z udziałem około stu księży siedzących w nawie głównej razem z wiernymi ma dwa oblicza. Księża maseczek nie mają, natomiast wszyscy wierni siedzą - przepraszam za określenie - pozakrywani, jak małpy. Zero człowieczeństwa. Tak Kościół tresuje wiernych. Te pseudomaseczki, na ogół pod nosem, poza tym nieświeże, wyjmowane z kieszeni przed sklepem itd. powodują, ze różnego rodzaju zarazki rozprzestrzeniają się w doskonale do tego obecnej upalnej aurze. Jest gorąco, a więc rozwój wszelkiego rodzaju mikrobów z tych szmat jest wprost imponujący. Czy o to chodzi eksperymentatorom testującym światowe społeczeństwa???
2 miesiące temu / Mela
 
Ludzie godzą się na obowiązkowe ubezpieczenie społeczne, gdzie państwo zabiera konkretną kwotę i obiecuje, że na starość da nam emeryturę jaką uzna za stosowną. Zupełnie jak mafia, która ściąga haracz z lokalu gastronomicznego i w zamian obiecuje, że będzie go chronić w sposób, który uzna za stosowny. Ludzie godzą się na przymusowe składki zdrowotne w zamian za świadczenia zdrowotne, które państwo uzna za wystarczające. Na "szczęście" tutaj przymus jest tylko płacenia. Nie ma przymusu korzystania. Najgorzej chyba jest edukacją. Opłacana pod przymusem i obowiązek korzystania co najmniej wypełniania przymusowego programu nauczania, narzuconego przez ministerstwo. Konstytucja gwarantuje prawo do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami, ale w praktyce minister opłacany z naszych pieniędzy czyli ktoś kto powinien nam służyć może narzucić nam czego mamy uczyć własne dzieci. Przy tym bezprawie masek to moim zdaniem szczegół,
2 miesiące temu / Q
 
Autorze, czy zapinanie pasów w samochodzie, nie korzystanie z telefonu w czasie jazdy to też " mentalne niewolnictwo". Jak widać i czuć olewanie wszelkich zasad ala szlacheckie warcholstwo i jurgelnictwo ciagle uchodzi za szczyt wolnosci
2 miesiące temu / Darius
 
Mnie kolejny raz współobywatel zaczepił w sklepie bo byłam bez kagańca. Na pytanie dlaczego nie mam maseczki odpowiedziałam dość uprzejmie ale stanowczo"to nie jest pańska sprawa" musiałam to powtórzyć jeszcze dwa razy zanim się"obywatel" odczepił. I to mnie przeraża, nie sam aparat władzy, który maski narzucił w sposób łamiący konstytucję, tylko ludzie, którzy za wszelką cenę chcą tych, którzy czują się jeszcze odrobinę wolnymi sprowadzić do poziomu niewolnika, czy do ich poziomu i nie widzą w tym nic złego
2 miesiące temu / Polka
 
Debilizm wyzionie Z Pod Każdej maski. Często jest widoczny Obok maski. Co mają w umysłach ludzie noszący szmatkę na gumce całkiem na szyi, pod brodą? Oszukują proboszcza, braci w wierze, siebie samych? Rzeczywiście - MASKI UJAWNIŁY NASZE OBLICZE WEWNĘTRZNE. A jeżeli przyszłaby pandemia cholery czy gorączki zachodniego Nilu - co ludzie musieliby nosić na udach? Worki foliowe ? To byłoby w sklepach zamiatanie pod regały. A potem chętne noszenie szczelnych masek zeby przetrwać na ulicy! Nie popadajmy w euforie + czy - Przyszłość przed nami jeżeli onegoż przetrzymamy. Ile wtedy prawdy wyjdzie na wierzch !?!
2 miesiące temu / UuChuu
 
Jeżeli szmata na twarzy chroni przed wirusem, to dlaczego ci zamaseczkowani tak agresywnie reagują na widok osoby bez namordnika?
2 miesiące temu / Ewa
 
Histeria "maseczkowa". Przecież można tu zachować zdrowy rozsądek. Najważniejszy jest dystans społeczny. Jeżeli nie jest gęsto, tłumnie np. w lesie, w parku, na wielu ulicach, maseczki nie są niezbędne. Ale w transporcie publicznym, gdzie jest dużo przypadkowych osób, maseczki są normalnym, SOLIDARYSTYCZNYM zachowaniem. Maseczka nie zabezpiecza przed zarażeniem noszącego, ale chroni innych przed mimowolnym przekazaniem wirusa przez nosicieli. Jedyny problem widzę w długotrwałym noszeniu maseczki. To jest faktycznie do dyskusji.
2 miesiące temu / Lemur
 
trooper - czy nie rozumiesz, że maski to jest tylko początek tresury ludzi? Dlatego trzeba to zatrzymać w zarodku, bo potem może być tylko gorzej.
2 miesiące temu / nicki
 
@nicki Chodź do sklepów gdzie nie wymagają maseczek. Jak drukarz nie chciał drukować plakatu LGBT to dyskryminacji nie było. A jak w klubie wymagają określonego stroju i nie wpuszczają w dresie to dyskryminacja dresiarzy rozumiem?
2 miesiące temu / trooper
 
Waldemar Kanada - Obecnie nie ma zagrożenia, ani gazowego, ani biologicznego ani covidowego - noszenie masek jest zbędne, a nawet szkodliwe dla osób zdrowych.
2 miesiące temu / gośc
 
Waldemar-trafiłeś w samo sedno! - po to były maski wojskowe by ratować życie w prawdziwym zagrożeniu, a kiedy były ćwiczenia, to każdy wiedział, że to konieczne zapoznanie się z realiami maski na twarzy! Porównując to do masek chirurgicznych, stawiasz dwa różne światy na równi.Jeden to realny świat zagrożeń, a drugi, to realne zagrożenie władzą, która utraciła jakąkolwiek łączność z tymi, którzy ją powołali, dla swego DOBRA!!! Jako wojskowy, może masz z tym rozróżnieniem nieco problemy . . .
2 miesiące temu / AndrzejBR
 
@Waldemar Kanada Nie udany przyklad - "nie mogli używać tych masek dłużej niż 30 minut " czyli zupełnie co innego niż obecnie.
2 miesiące temu / Ryś
 
Wiele lat temu byłem adiutantem dowódcy dywizji Pomorskiego Okręgu Wojskowego POW. Przyznam się że w czasie wieloletniej służby nie miałem okazji założyć jakiejkolwiek maski którymi wówczas dysponowała polska armia a było ich kilka typów poza najbardziej znanymi maskami przeciwgazowymi OM-14 i MUA. Maski nie były stałym elementem cwiczeń wojskowych ale znajdowały się na liście wyposarzenia każdego żołnierza. Podczas cwiczeń z użyciem masek żołnierze nie mogli używać tych masek dłużej niż 30 minut przy maksymalnym wysiłku. Dłuższe używanie powodowało krwawienia z nosa,sinicę skóry,problemy ze wzrokiem,problemy z oddychaniem,lęki i kilka innych. Każdy żołnierz miał obowiązek jej zakładania w sytuacjach zagrożenia gazowego czy skażenia biologicznego.Maska ratowała życie żołnierza. Jeśli ktoś zakłada maskę ratuje swoje życie. Nie Twoje czy Moje lub teściowej chama niezbuntowanego Rafała Ziemkiewicza. Pamiętajcie o tym. Czołem
2 miesiące temu / Waldemar Kanada
 
Pełna zgoda.
2 miesiące temu / mar219
 
Nieprawda, sąd w Kościanie orzekł, że nie jest to zgodne nawet z ustawą o zwalczaniu chorób zakaźnych.
2 miesiące temu / zorro
 
P.Szumowski na początku obśmiewał maseczki, ale mądrość etapu kazała mówić co innego i nadal sam był bez maski, bo jak publicznie powiedział on jest zdrowy, nie ma objawów,skrajna obłuda. Jeszcze 3 tyg. temu na stronach Min.Zdrowia była informacja, ze zdrowym maski szkodzą i to prawda.Dlatgego rząd holenderski, norweski, fiński zniósł ten absurd.
2 miesiące temu / finka
 
abc - mylisz się, bo ustawa o chorobach zakaźnych NIE DAJE PRAWA do nakładana obowiązku noszenia maseczek przez osoby zdrowe. Tak obowiązek może być nałożony tylko na osoby chory. Zapoznaj się z tematem zanim coś napiszesz.
2 miesiące temu / gośc
 
maseczki zostały wprowadzone zgodnie z obowiązującą ustawą o walce z zakażeniami i chorobami zakaźnymi, która daje odpowiednie uprawnienia ministrom. Czepianie się maseczek to szukanie dziury w całym.
2 miesiące temu / abc
 
Minister Zdrowia ma zajmować się ochroną zdrowia i profilaktyką a nie prawem KADUKA więzić naród z powodu rzekomej pandemii.POLACY NIE ZNAJĄ PODSTAWOWYCH PRAW KTÓRE IM GWARANTUJE NAWET OBECNA POOKRĄGŁOSTOŁOWA -KONSTYTUCJA.
2 miesiące temu / Jolanta B.
 
część ludzi nosi na odczepnego, część ludzi pewnie myśli, że sama siebie chroni w sensie, że wirus nie przedrze się przez tkaninę, jak by nie patrzeć, wymuszenie noszenia, przymuszanie to tego jest karygodne
2 miesiące temu / mms
 
Nie bardzo wierzę, że większość obywateli jest za noszeniem maseczek. Sondaże nie są miarodajne. Zapewne część nosi bo boi się 30 tys. mandatu. I ew. przepychanek z sądem. Sądy jakie są wiadomo, pomimo ewidentnego łamania prawa przez rząd. Ten artykuł powinni przeczytać studenci prawa. To dobry wykład w temacie "państwo prawa". Abstrahując od maseczek. Cały rząd powinien być zdjęty, rozliczony, a premier i ministrowie przed Trybunał Stanu i proces karny. Te rzesze ludzi, którzy pomarli bo niedostali się do służby zdrowia, ci których przedsiębiorstwa musiały przez działania rządu splajtować, a ludzie stracić pracę muszą zostać rekompensatę w postaci prawnej. Ten lockdown to gruba sprawa.
2 miesiące temu / grimm
 
Kolejnym niebezpieczeństwem bezprawnego nakazu noszenia maseczek jest skonfliktowanie ludzi; ci co wierzą w maseczki jak w Pana Boga patrzą złym okiem na niezamaskowanych. Jeszcze gorszym następstwem jest wywieszanie na drzwiach sklepów informacji: "bez maseczek nie obsługujemy". Jest to jawna dyskryminacja jednych obywateli przez drugich i to bez żadnej podstawy prawnej. Niestety nie ma kto uświadomić ludzi że to bezprawie, bo nawet w kościołach przypominają o "obowiązku"? zakładania masek. Nie wiem czy księża mają na myśli ów bezprawny nakaz wprowadzony przez rząd, czy też Kościół jako właściciel budynków kościelnych samodzielnie taki obowiązek ustanowił dla wiernych?
2 miesiące temu / nicki
 
Lepszym przykładem hipokryzji Ziemkiewicza są jego wypowiedzi we "W tyle wizji" przy okazji święta 15.08. Mocno bronił w nich Józefa Piłsudskiego, którego sam w wypowiedziach poza TVP oskarżał o całe zło. Straciłem ostatnio szacunek do Ziemkiewicza.
2 miesiące temu / @Gratulacje
 
Jedna decyzja - i proszę ile trzeba napisać by wykazać jej ABSURD i rzeczywiste przesłanki ich narzucania! Przecież to jest porównywalne z np. oddychaniem pod wodą;, albo np. zakaz dotykania ziemi!!! Jedyna różnica to, to że skutki są rozciągnięte w czasie i współczesny człekokształtny ma cały czas przekaonanie - no przecież nic się nie dzieje. Poczekajcie na skutki tych maseczkowych terroryzmów, każdy następny etap choroby jest GORSZY, a tu mamy do czynienia z chorobą WŁADZY na Bezkarność!
2 miesiące temu / AndrzejBR
 
Wielki szacun za świetny artykuł dla Pana Jakuba Majewskiego. Rzetelne i głęboki podejście do sprawy. Bez cackania się ale z kulturą. Oby więcej takich treści na pch24.pl bo niestety często artykuły są krótkie i chaotyczne bazujące na niemal samych cytatach. A to odsłonięcie chama niezbuntowanego Rafała Ziemkiewicza to przykład hipokryzji trafiony w punkt.
2 miesiące temu / Gratulacje
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.