DZIŚ JEST:   07   GRUDNIA   2019 r.

Pierwsza Sobota
Św. Ambrożego, Doktora Kościoła
Św. Marii Józefy Rosello
 
 
 
 

Prawa człowieka czy polityka? Łukasz Warzecha punktuje Amnesty Internatoinal

Prawa człowieka czy polityka? Łukasz Warzecha punktuje Amnesty Internatoinal
Zdjęcie ilustracyjne (akcja Amnesty International w sprawie Pussy Riot. 17.08.2012). FOT.Filip Blazejowski/FORUM

Działalność polskiego oddziału Amntesty International nie ma wiele wspólnego z obroną praw człowieka. Jak zauważył Łukasz Warzecha na łamach tygodnika „Do Rzeczy”, organizacja ta stała się „zaciętą jaczejką opozycji”.

 

Według oceny publicysty, choć AI od początku swego istnienia posiadała „lewicowy gen”, to przynajmniej starała się zajmować przypadkami łamania praw człowieka. Dziś nie próbuje nawet zachować pozorów, a jej polski oddział uwikłał się w polityczny spór. „Gdy prześladowanie dotyka kogoś nie mieszczącego się w ideologicznym spektrum Amnesty International”, organizacja milczy” – napisał Warzecha.

 

Jak zauważył, taka postawa spotyka się z nieprzychylnymi komentarzami internautów, którzy wytykają organizacji jej postawę w sprawie Alfiego Evansa. AI nie zaangażowała się w obronę życia chłopca, bo jak tłumaczyła, „nie zna wszystkich okoliczności”. Równocześnie organizacja nie zwlekała, by wstawić się za Elżbietą Podleśną, która uderzyła w wizerunek Matki Bożej, przedstawiając go w kolorach tęczy. AI stanęła też w obronie niezależnych sądów i sędziów, przejmując wprost (w sporze czysto politycznym) narrację opozycji.

 

AI zajmuje się też chętnie takimi sprawami jak „urojone prześladowania, o których trąbiły środowiska LGBT”, a sprawy tego środowiska zajmują dziś poczesne miejsce pośród tematów jakie podejmuje ta organizacja. Z milczeniem polskiego oddziału AI spotyka się zaś problem prześladowania chrześcijan na Bliskim Wschodzie, organizacja nie zajęła się także atakiem na ks. Ireneusza Bakalarczyka we Wrocławiu.

 

Organizacja – jak przypomniał Warzecha – ma spore problemy w swoich szeregach. Mowa tu bowiem o zarzutach dotyczących łamania praw pracowniczych, czy o toksycznym środowisku pracy. I dotyczyć ma to także tak bronionych przez AI mniejszości seksualnych, rasowych i kobiet.

 

Źródło: „Do Rzeczy”

MA


DATA: 2019-07-22 10:40
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

:D dobry artykuł pana Warzechy ? Ależ oczywiście panie Karolu.
4 miesiące temu / szpulas11
 
Dobry artykuł! Ale kwestia praw człowieka wymaga postawienia i dyskutowania kwestii, na czym opierają się prawa człowieka, skoro koncepcję prawa natury i samej natury człowieka po prostu diabli wzięli? Inaczej będziemy słyszeli o coraz to nowych "prawach człowieka", wymyślnych przez grzech i namiętność.
4 miesiące temu / Karol-
 
:D ,,inter toinal ,,to na guglu tłumaczu ,,międzyplanetarny,, ponoć znaczy się, serio, serio
4 miesiące temu / szpulas11
 
Trochę znam AI od podszewki - to jest lewacka organizacja wywrotowa, a nawet zbrodnicza! Np. w Paragwaju wymogli aborcję na nieletniej dziewczynie. Hojnie wspomagana przez Sorosa - robi tyle szkody ile może!
4 miesiące temu / gość
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.