DZIŚ JEST:   30   MAJA   2020 r.

NMP Królowej Apostołów
Św. Joanny d'Arc
Św. Jana Sarkandra
 
 
 
 

Prace synodu o rodzinie mają być… tajne. Kard. Baldisseri już o to zadbał

Prace synodu o rodzinie mają być… tajne. Kard. Baldisseri już o to zadbał
fot. REUTERS/Ina Fassbender / FORUM

Sekretarz generalny synodu o rodzinie ­ kardynał Lorenzo Baldisseri ­ przypomniał ojcom synodalnym, że nie mogą publikować informacji dotyczących wystąpień innych hierarchów. Podkreślił to na swoim Twitterze ks. Thomas Rosica, duchowny z Watykańskiego Biura Prasowego, odpowiedzialny za briefingi z obrad w języku angielskim. Część materiałów dotyczących synodu zniknęły z bloga arcybiskupa Gądeckiego!

 

Zgodnie z wolą kardynała Baldisseriego, biskupi mogą publikować wyłącznie informacje dotyczące… ich własnych wystąpień. Nie mogą jednak referować wystąpień innych ojców synodalnych. Trudno nie zadać pytania: dlaczego prace synodu mają być tajne?

 

Relacje dotyczące niektórych wystąpień poszczególnych ojców synodalnych zniknęły z bloga prowadzonego przez arcybiskupa Stanisława Gądeckiego. A jak oceniają zachodni komentatorzy, to właśnie on był głównym adresatem „napomnień” wystosowanych publicznie przez ks. Thomasa Rosicę.

 

W dotychczasowych relacjach arcybiskupa Gądeckiego mogliśmy m.in. przeczytać, że ultraliberalny biskup Johan Bonny wzywał ojców synodalnych do „dowartościowania” związków cywilnych i „decentralizacji” Kościoła, która miałaby przynieść „jedność w różnorodności”. Kardynał José Luis Lacunza Maestrojuán OAR pytał nawet, czy papież… nie mógłby być tak miłosierny jak Mojżesz, który pozwolił żydom na rozwody. Arcybiskup Gądecki relacjonował także interwencje ojców synodalnych stających w obranie nauczania Kościoła, m.in. kard. Stanisława Ryłko i arcybiskupa Tadeusza Kondrasiewicza.

 

Ujawnienie informacji świadczących o tym, że ­ wbrew zapewnieniom Watykańskiego Biura Prasowego ­ w trakcie synodu dochodzi do ostrej wymiany zdań dotyczącej „programu duszpasterskiego ” kard. Kaspera i niemieckich hierarchów nie spodobało się sekretarzowi generalnemu. Najwyraźniej, kard. Baldisseri nie chce, by wierni wiedzieli o synodzie więcej niż to, co oficjalnie  zaprezentuje Watykańskie Biuro Prasowe.

 

Jak zauważa „Rorate Caeli”, media głównego nurtu nie tolerowałyby takiej polityki informacyjnej, ale w tym jednym przypadku wykazują się daleko idącym posłuszeństwem.

 


Źródło: Rorate Caeli

mat

 

 


DATA: 2015-10-12 13:56
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

21 Nie każdy, który Mi mówi: "Panie, Panie!", wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. 22 Wielu powie Mi w owym dniu: "Panie, Panie, czy nie prorokowaliśmy mocą Twego imienia, i nie wyrzucaliśmy złych duchów mocą Twego imienia, i nie czyniliśmy wielu cudów mocą Twego imienia?" 23 Wtedy oświadczę im: "Nigdy was nie znałem. Odejdźcie ode Mnie wy, którzy dopuszczacie się nieprawości!"
ponad 4 lata temu / informatyk
 
Czerwoni zawsze prędzej czy później sięgają po cenzurę i kneblowanie ust przeciwnikom "postępu". Widać z czerwonymi duchownymi jest tu tak samo jak z czerwonymi świeckimi. A potem zwykle walka jeszcze się dalej zaostrza i dochodzi do otwartych prześladowań. Oczywiście wszystko w imię wolności i tolerancji.
ponad 4 lata temu / abc
 
To wydarzenie też miało być poddane cenzurze w parafialnych ogłoszeniach. A jednak... "Składam serdeczne życzenia Państwu Antoniemu i Edycie, którzy już drugie swoje dziecko pragną ochrzcić w rycie tradycyjnym. Chrzest odbędzie się w Parafii w Halinowie przy ul. Okuniewskiej 61, w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Matki Łaski Bożej, w najbliższą sobotę, 17 X 2015, o godz. 10.00. Bezpośrednio po obrzędzie Chrztu zostanie odprawiona Msza Święta w tradycyjnym rycie rzymskim. Za mężne wspieranie Tradycji niech cała Rodzina cieszy się obfitością Bożego błogosławieństwa. Oby Pan Bóg dał więcej takich małżonków i rodziców, którzy będą kultywować świętą Tradycję i przekazywać jej skarby następnym pokoleniom." Za Verbum catholicum.
ponad 4 lata temu / Leo
 
Te restrykcje dotknęły polskiego delegata - arcybiskupa Gądeckiego. I jego blog musiał zniknąć:( A były tam np. informacje o wystąpieniu pewnego bpa z Ameryki Południowej, który twierdził, że Mojżesz dała pozwolenie na rozwód i list rozwodowy, bo "stał się bliski ludziom". Ten biskup pytał, czy Petrus nie powinien być dzisiaj bardziej" miłosierny" od Mojżesza?
ponad 4 lata temu / NLa
 
A czy szanowny kardynał José Luis Lacunza Maestrojuán OAR nie mógłby od razu "pójść na całość" i postulować powrót do judaizmu? Po co sobie zawracać głowę jakimś Chrystusem? Może nawet te Ewangelie to bajki wymyślone na złość Żydom...
ponad 4 lata temu / ma
 
I jak tu nie wierzyć Natankowi?
ponad 4 lata temu / teodor
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.