DZIŚ JEST:   01   KWIETNIA   2020 r.

Św. Hugona, biskupa
 
 
 
 

Poznań: wykład dr. Zycha z Ordo Iuris uratowany! Pomogła interwencja Rektora UAM

Poznań: wykład dr. Zycha z Ordo Iuris uratowany! Pomogła interwencja Rektora UAM
Dr Tymoteusz Zych. FOT.Krystian Maj/FORUM

Dziekan WPiA Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu wydał zgodę na zorganizowanie wykładu doktora Tymoteusza Zycha, po czym… odwołał decyzję. Wydarzenie dojdzie jednak do skutku dzięki decyzji JM Rektora i zaangażowaniu sekretarza stanu z Ministerstwa Nauki. Zmieni się natomiast miejsce spotkania z prawnikiem z Ordo Iuris.

 

Pomimo udzielonej pisemnej zgody na spotkanie z drem Zychem, dziekan WPiA UAM odwołał ją – jak czytamy na Twitterze mec. Jerzego Kwaśniewskiego – bez uzasadnienia. Prezes Instytutu Ordo Iuris pisze o cenzurze. Została ona jednak zatrzymana przez samego Rektora UAM, który przejął obowiązki organizatora wykładu.

 


W sprawę ratowania spotkania przed decyzją dziekana WPiA UAM zaangażował się również Piotr Müller – sekretarz stanu z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Wykład ostatecznie odbędzie się na Wydziale Teologii Uniwersytetu Adama Mickiewicza, który zgodził się udostępnić salę na wydarzenie.

 


Prezes Ordo Iuris mec. Kwaśniewski dziękuje za zaangażowanie w sprawę i obronę wolności akademickiej Jego Magnificencji Rektorowi UAM, Dziekanowi Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Adama Mickiewicza, Piotrowi Müllerowi z Ministerstwa Nauki oraz „aktywnym w sprawie studentom za wyjątkową wytrwałość pomimo niedopuszczalnych nacisków na WPiA”.

 


Spotkanie odbędzie się w środę, 13 marca, o godzinie 18:00 na Wydziale Teologii UAM, ul. Wieżowa 2/4 w Poznaniu; sala nr 103 w budynku A. Doktor Tymoteusz Zych z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz Ordo Iuris, a także laureat Fundacji na rzecz Nauki Polskiej wygłosi wykład pt. „Prawne aspekty ochrony rodziny w szkołach, urzędach i instytucjach kultury”. Wstęp wolny.

 

Mimo pozytywnego finału całej sprawy problem pozostaje – zauważa na Twitterze Jakub Skoczylas. „Zachowanie dziekana Wydziału Prawa i Administracji UAM Poznań jest poniżej wszelkiej krytyki. Najpierw wydaje pisemnie wydaje zgodę, a później bez uzasadnienia odwołuje. Rektor ochronił honor uczelni, ale problem na WPiA zostaje” – czytamy.

 

 

 

Źródło: Twitter / źródła własne PCh24

MWł

 

 


DATA: 2019-03-12 13:51
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
10
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

To ma być obrona wolności akademickiej? Postraszenie Rektora przez Ministerstwo, żeby odbył się wykład ludzi nawołujących do łamania praw człowieka? Brawo dziekan WPiA. Czemu ordo od razu nie poszli z ideologicznym spotkaniem na Wydz. Teologii?
10 miesięcy temu / ja, z UAM
 
Mój młody sąsiad juz kilkanaście lat temu gdy studiował na UAM mówił mi: "tylko ja i jeden kolega jesteśmy normalni reszra to samo lewactwo"
ponad 1 rok temu / PRPR
 
I pomyśleć że przed wojną był to bastion endecji. Smutne...
ponad 1 rok temu / PRPR
 
Do Poznaniaka. Przykro mi, ale to niestety jest "Wasz" prezydent. Wybrany w wyniku demokratycznych wyborów. W demokracji spłodzonej w Magdalence i przy okrągłym stole. Wybrany przez lud pracujący niekoniecznie... dużego miasta. Lewa zaraza rozlewa się na cały kraj. Jako naród jesteśmy w stanie rozkładu gorszym niż przed rozbiorami. Nie jesteśmy głupsi od innych, ale nie mamy liderów. Piłsudskiego ani Wojtyły wskrzesić się nie da. A układ jest zamknięty czego dobitnie dowodzi "nasz", "prawicowy" PiS.
ponad 1 rok temu / Jaro
 
Czyli spotkanie odbędzie się w murach poznańskiego seminarium. I tyle w temacie
ponad 1 rok temu / Maryna
 
Teraz ta brać studencka trochę jakaś tępawa, im jest wszystko jedno
ponad 1 rok temu / hel
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.