DZIŚ JEST:   20   KWIETNIA   2019 r.

Wielka Sobota

Św. Agnieszki z Montepulciano
 
 
 
 

Poznań: wykład dr. Zycha z Ordo Iuris uratowany! Pomogła interwencja Rektora UAM

Poznań: wykład dr. Zycha z Ordo Iuris uratowany! Pomogła interwencja Rektora UAM
Dr Tymoteusz Zych. FOT.Krystian Maj/FORUM

Dziekan WPiA Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu wydał zgodę na zorganizowanie wykładu doktora Tymoteusza Zycha, po czym… odwołał decyzję. Wydarzenie dojdzie jednak do skutku dzięki decyzji JM Rektora i zaangażowaniu sekretarza stanu z Ministerstwa Nauki. Zmieni się natomiast miejsce spotkania z prawnikiem z Ordo Iuris.

 

Pomimo udzielonej pisemnej zgody na spotkanie z drem Zychem, dziekan WPiA UAM odwołał ją – jak czytamy na Twitterze mec. Jerzego Kwaśniewskiego – bez uzasadnienia. Prezes Instytutu Ordo Iuris pisze o cenzurze. Została ona jednak zatrzymana przez samego Rektora UAM, który przejął obowiązki organizatora wykładu.

 


W sprawę ratowania spotkania przed decyzją dziekana WPiA UAM zaangażował się również Piotr Müller – sekretarz stanu z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Wykład ostatecznie odbędzie się na Wydziale Teologii Uniwersytetu Adama Mickiewicza, który zgodził się udostępnić salę na wydarzenie.

 


Prezes Ordo Iuris mec. Kwaśniewski dziękuje za zaangażowanie w sprawę i obronę wolności akademickiej Jego Magnificencji Rektorowi UAM, Dziekanowi Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Adama Mickiewicza, Piotrowi Müllerowi z Ministerstwa Nauki oraz „aktywnym w sprawie studentom za wyjątkową wytrwałość pomimo niedopuszczalnych nacisków na WPiA”.

 


Spotkanie odbędzie się w środę, 13 marca, o godzinie 18:00 na Wydziale Teologii UAM, ul. Wieżowa 2/4 w Poznaniu; sala nr 103 w budynku A. Doktor Tymoteusz Zych z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz Ordo Iuris, a także laureat Fundacji na rzecz Nauki Polskiej wygłosi wykład pt. „Prawne aspekty ochrony rodziny w szkołach, urzędach i instytucjach kultury”. Wstęp wolny.

 

Mimo pozytywnego finału całej sprawy problem pozostaje – zauważa na Twitterze Jakub Skoczylas. „Zachowanie dziekana Wydziału Prawa i Administracji UAM Poznań jest poniżej wszelkiej krytyki. Najpierw wydaje pisemnie wydaje zgodę, a później bez uzasadnienia odwołuje. Rektor ochronił honor uczelni, ale problem na WPiA zostaje” – czytamy.

 

 

 

Źródło: Twitter / źródła własne PCh24

MWł

 

 


DATA: 2019-03-12 13:51
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
10
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Mój młody sąsiad juz kilkanaście lat temu gdy studiował na UAM mówił mi: "tylko ja i jeden kolega jesteśmy normalni reszra to samo lewactwo"
1 miesiąc temu / PRPR
 
I pomyśleć że przed wojną był to bastion endecji. Smutne...
1 miesiąc temu / PRPR
 
Do Poznaniaka. Przykro mi, ale to niestety jest "Wasz" prezydent. Wybrany w wyniku demokratycznych wyborów. W demokracji spłodzonej w Magdalence i przy okrągłym stole. Wybrany przez lud pracujący niekoniecznie... dużego miasta. Lewa zaraza rozlewa się na cały kraj. Jako naród jesteśmy w stanie rozkładu gorszym niż przed rozbiorami. Nie jesteśmy głupsi od innych, ale nie mamy liderów. Piłsudskiego ani Wojtyły wskrzesić się nie da. A układ jest zamknięty czego dobitnie dowodzi "nasz", "prawicowy" PiS.
1 miesiąc temu / Jaro
 
Czyli spotkanie odbędzie się w murach poznańskiego seminarium. I tyle w temacie
1 miesiąc temu / Maryna
 
Teraz ta brać studencka trochę jakaś tępawa, im jest wszystko jedno
1 miesiąc temu / hel
 
Dziekan Wydziału powinien podejmować racjonalne działania. Wstyd dla UAM i dla tamtejszych prawników. Studenci - musicie wyrazić swoją opinię na ten temat, i dać do zrozumienia dziekanowi Budzinowskiemu, że takie odwoływanie poważnych wykładów nie jest normalne i nie powinno mieć miejsca.
1 miesiąc temu / Tomasz
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "66778"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.