DZIŚ JEST:   25   MARCA   2019 r.

Zwiastowanie Pańskie
Św. Prokopa
 
 
 
 

Poznań: władze miasta wspierają marsz LGBT. Na 180 tramwajach zawieszono tęczowe flagi

Poznań: władze miasta wspierają marsz LGBT. Na 180 tramwajach zawieszono tęczowe flagi
Marsz homoseksualistów w Poznaniu, Fot. Rafal Pozorski/FORUM

W sobotę w Poznaniu odbędzie się marsz homoseksualistów, w którym po raz kolejny weźmie prezydent miasta Jacek Jaśkowiak. Władze stolicy Wielkopolski zgodziły się również na wsparcie ruchu LGBT poprzez wywieszenie na środkach komunikacji miejskiej tęczowych, homoseksualnych flag.

 

Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak wielokrotnie udowadniał, że wspiera środowiska homoseksualne. W poprzednich latach brał czynny udział w marszach ruchów LGBT, a także przychylnie wypowiadał się o „tęczowych środowiskach”. Tym razem homoseksualiści oprócz wsparcia w postaci patronatu prezydenta Poznania, zostali „uhonorowani” rozwieszeniem tęczowych flag na pojazdach komunikacji miejskiej. Łącznie homoseksualne flagi zostały zawieszone na 180 tramwajach jeżdżących po mieście.

 

Akcja została zainicjowana przez Grupę Stonewall, czyli organizatora homoseksualnego Poznań Pride Week 2018. Przedstawiciele Grupy podkreślają, że wykupili usługę reklamy u miejskiego przewodnika MPK. „Głos Wielkopolski” informuje, że tęczowe flagi zostały wywieszone także na różnych ulicach w centrum Poznania.

 

Przedstawicielka poznańskiego Ratusza potwierdziła, że w marszu LGBT weźmie udział prezydent Andrzej Jaśkowiak. „Prezydent pójdzie w Marszu Równości. Traktuje to wydarzenie jako święto tolerancji” – powiedziała Hanna Surma, rzecznika prezydenta Poznania. „Prezydent sprzeciwia się wszelkim wykluczeniom, nie tylko ze względu na orientację seksualną. Jego zdaniem każdy zasługuje na szacunek i tolerancję, a ludzie powinni żyć zgodnie z własnym sumieniem i pozwolić na to innym” – dodała.

 

Marsz homoseksualistów w Poznaniu odbędzie się w sobotę, 11 sierpnia.

 

***

 

Aktualizacja: W piątek wieczorem Miejskiej Przedsiębiorstwo Komunikacji w Poznaniu poinformowało, że na skutek wielu protestów, w sobotę poznańskie tramwaje wyjadą na miasto już bez tęczowych flag.

 

„Tęczowe chorągiewki, które pojawiły się dzisiaj na poznańskich tramwajach, wywołały wiele kontrowersji i burzliwych emocji. Przeważały wśród nich głosy negatywne. Te krytyczne opinie docierały do nas ze strony pasażerów, których zdanie najbardziej dla nas się liczy, bo komunikacja jest dla ludzi i jesteśmy szeroko otwarci na ich potrzeby i oceny. Szanujemy również opinie naszych motorniczych, którzy wyrazili swoją dezaprobatę wobec takiego przedsięwzięcia biznesowego. Dlatego podjęliśmy decyzję o zdjęciu tęczowych chorągiewek” – czytamy w oświadczeniu MPK Poznań, zamieszczonym na Facebooku.

 

 

Źródło: gloswielkopolski.pl, wyborcza.pl, Twitter, Facebook

WMa

 

Zobacz także:

 

W obronie wyższych praw. Dlaczego musimy przeciwstawiać się legalizacji związków homoseksualnych?

 

W obronie wyższych praw

 

W książce m.in. o tym, jak powstał ruch homoseksualny? Jakie są jego prawdziwe cele? Odpowiedzi na najważniejsze argumenty lobby LGBT.

 


DATA: 2018-08-16 10:24
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Moje miasto zawsze do przdu.
7 miesięcy temu / LMB
 
Przykre, że w miejscu, gdzie zaczynało się chrześcijaństwo promowane są zachowania sprzeczne z Bożym prawem...????
7 miesięcy temu / ZatroskanyWitcher3
 
W razie czego moge zafundowac taczke i to z pompowanym kolem zeby sie lepiej jechalo po wyboistej drodze na smietnik historii polytycznej.
7 miesięcy temu / Nick
 
Poznańscy Katolicy zmobilizujcie się na modlitwie i zbieraniu podpisów pod inicjatywą odwołania prezydenta swego (a nie jego) miasta
7 miesięcy temu / Toni
 
Każdy człowiek zasługuje na szacunek, ale nie każdy pogląd i czyn człowieka na ów szacunek zasługują. Hasło Rewolucji Francuskiej "wolność równość braterstwo albo śmierć" jest wezwaniem do zniszczenia kazdego człowieka za wszelką cenę, przez zabicie w nim zdolności do rozróżniania dobra od zła, Zanik tej wrażliwości prowadzi do akceptacji zła jako "wartosci" i "prawa człowieka". Jeśli człowiek "ma prawo" robić zle rzeczy, może też krzywdzić innych ludzi. To nie jest równość ani braterstwo, to zwykła przemoc i morderstwo duszy i ciała siebie samego i bliźnich. Wydarzenia historyczne są namacalnym dowodem a mimo wszystko morderstwo znajduje swoich wyznawców. Tragedia.
7 miesięcy temu / piątek
 
Jestem ciekaw, czy ów słynny Juliusz - ikona poznańskich homoseksualistów, też poprze swoich "braci w orientacji".
7 miesięcy temu / Widzący z Lublina
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.