DZIŚ JEST:   23   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Ojca Pio z Pietrelciny
Św. Tekli, męczennicy
 
 
 
 

Poznań: aktywiści LGBT stawiają żądania władzom miasta. Chcą przywilejów

Poznań: aktywiści LGBT stawiają żądania władzom miasta. Chcą przywilejów
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: unsplash.com (Teddy Österblom)

Aktywiści Grupy Stonewall, która szerzy ideologię LGBT, powiewającą przed Ratuszem flagę z herbem Poznania, zasłonili flagą tęczową. Władzom miasta przekazali swoje postulaty, wśród  których jest zorganizowanie hostelu dla osób homoseksualnych i transseksualnych oraz wprowadzenia „specjalnych wytycznych dla urzędników stanu cywilnego uwzględniających potrzeby osób LGBT+”. 

 

Owe wytyczne dotyczą przyśpieszenia urzędowej procedury zmiany nazwiska na nazwisko partnera tej samej płci, ułatwienia w uzyskiwaniu dowodu osobistego dla dzieci, które w akcie urodzenia mają wpisane dwie matki oraz ułatwienia w zmianie imion na „neutralne płciowo”.  Aktywiści domagają się też zwiększenia budżetu pełnomocnika Prezydenta Miasta ds. Polityki Równościowej, zorganizowania hostelu interwencyjnego dla lesbijek, gejów, biseksualistów i transseksualistów zagrożonych bezdomnością.

 

Owe roszczenia zamieszczono w liście do Jacka Jaśkowiaka, prezydenta Poznania. Zaznacza się tam, że przedstawione postulaty to dopiero początek żądań aktywistów LGBT „Powyższe postulaty to jedynie kropla w morzu potrzeb społeczności LGBT+. Są to jednak kwestie leżące w kompetencjach samorządu, a ich realizacja nie wymaga szczególnie wielkich nakładów finansowych. Wdrożenie powyższych pomysłów byłoby bezprecedensowym gestem solidarności z osobami LGBT+ w szczególnie trudnym dla nich momencie” - piszą działacze Grupy Stonewall.

 

Aby poznańską flagę zakryć flagą LGBT, działacze Stonewall opuścili wysoki maszt stojący przed Ratuszem. Pomagali im w tym posłowie – Franciszek Sterczewski ( KO) oraz Katarzyna Ueberhan (Lewica). Po pewnym czasie urzędnicy Ratusza tęczowa flagę zdjęli. Cała akcję zawieszenia tęczowej flagi na maszcie z flagą Poznania aktywiści Grupy Stonewall sfilmowali, a ten film zamieścili na swoim profilu Facebook.  

 

Źródło – radiopoznan.fm, poznan.tvp.pl

AB


DATA: 2020-08-14 13:25
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Chciałbym się dowiedzieć, kogo tak naprawdę reprezentują i w czyim imieniu działają organizacje lgbt, w kontekście takich faktów: mówi się, że w każdym społeczeństwie jest 3 do 5% osób homoseksualnych, biseksualnych, etc. Populacja Polski to niecałe 38 mln. 3% z tych 38 mln to 1 140 000 ludzi. Przyjmijmy, że każdy ma dwoje rodziców i jedno rodzeństwo, którzy w pełni je akceptują i życzą im jak najlepiej. 1 140 000 x 3 daje 3 420 000 osób. Organizacje lgbt wmawiają wszystkim, że działają w interesie tej grupy. Więc jak należy w tym kontekście  zinterpretować wynik Biedronia - 439 129 głosów, co stanowi ok. 13% z tych 3 420 000. Czyżby prawie 90% tego środowiska nie identyfikowało się z programem organizacji lgbt?
1 miesiąc temu / Grzegorz Mikler
 
Po prostu nie ma słów na to co wyprawiają ci biedni aktywiści,szkoda,że zamiast im pomóc wyjść z tego obłędu poslowie jeszcze im w tym pomagają.To jest żenujące
1 miesiąc temu / Kris
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.