DZIŚ JEST:   24   STYCZNIA   2021 r.

Niedziela Słowa Bożego
Św. Franciszka Salezego, Doktora Kościoła
Św. Felicjana, biskupa
 
 
 
 

Poznań: aborcjonistki sprofanowały pomnik Jana Pawła II

Poznań: aborcjonistki sprofanowały pomnik Jana Pawła II
fot. Daniel Pach / Forum

W trakcie niedzielnych demonstracji jakie odbyły się Poznaniu sprofanowany został pomnik św. Jana Pawła II. Uczestnicy marszu feministek i środowisk pro-aborcyjnych pomazali figurę farbą oraz wypisali na nim wulgarne i antykościelne hasła.

 

W niedzielę środowiska feministyczne i pro-aborcyjne szczególnie obrały sobie za cel Poznań. Oprócz zakłócenia Mszy świętej w Katedrze pw. św. Piotra i Pawła o godz. 12.00, na placu Wolności odbyła się manifestacja i pochód w celu zakłócenia kolejnej Mszy w katedrze, tym razem wieczornej.

 

Dzięki interwencji policji, która otoczyła świątynię, kolejna profanacja nie doszła do skutku. 7 tys. osób biorących udział w manifestacji krzyczało antyrządowe i antykościelne, przepełnione nienawiścią i wulgaryzmami hasła.

 

Prawdopodobnie w tym samym czasie doszło do dewastacji pomnika Jana Pawła II, stojącego nieopodal kościoła. Feministki pomalowały figurę farbą i wywiesiły na nim wieszaki, plakaty zawierające aborcyjny przekaz oraz szarfę z napisem „aborcja bez granic”.

 

Źródło: tvp.info / wpolityce.pl

PR

Czytaj także:
DATA: 2020-10-26 08:23
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

A tam jakis monitoring jest???
2 miesiące temu / Kinga
 
Winowajców niema i nie będzie ? gdyby to była synagoga albo meczet policja stanęła by na rzęsach ?ale to tylko kościoły chrześcijańskie przepraszam wiec niema problemu o to przecierz chodzi niszczymy chrześcijaństwo ?a tak dziwne ze ci bohaterowie profanujący kościoły katolickie nie idą np sprofanował meczet czy synagogę ? bo wiedza ze kara by ich dosiegla
2 miesiące temu / Kazimierz
 
Nie popieram, ale rozumiem
2 miesiące temu / Beata Mazurek
 
Tak jak oklasków.
2 miesiące temu / [email protected]
 
I co policja zrobiła? Zatrzymała jakies osoby,spisała jakieś,nałożyła mandaty? Pewnie nie bo za brak maski kara się srogo,wywleka się księdza z nabożeństwa, a zakłócanie modlitwy, niszczenie pomnika już karane zapewne nie jest.
2 miesiące temu / pytanie
 
Człowiek, na szczęście, ma ograniczoną możliwość szkodzenia. Są rejony, gdzie złość diabelska nie sięga. Nie pozwólmy wsączyć w siebie chaosu, zwątpienia i nienawiści jakim dysponuje wraża armia. Chrystus zwyciężył!
2 miesiące temu / babi
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.