DZIŚ JEST:   12   SIERPNIA   2020 r.

Św. Joanny Franciszki Frémyot de Chantal
Św. Euzebiusza, biskupa
 
 
 
 

Poznań: 70 tysięcy zł na zajęcia „antydyskryminacyjne” w szkołach. Koszty poniosą obywatele

Poznań: 70 tysięcy zł na zajęcia „antydyskryminacyjne” w szkołach. Koszty poniosą obywatele
Fot. Daniel Dmitriew / FORUM

„70 tys. zł – tyle poznaniacy po raz kolejny zapłacą za zajęcia antydyskryminacyjne w szkołach – podaje czwartkowy „Nasz Dziennik”.

 

Gazeta przypomina, że to już trzecia odsłona poznańskiego projektu. „W ubiegłym roku na organizację zajęć o przeciwdziałaniu dyskryminacji i wykluczeniu Rada Miasta Poznania zdecydowała się przeznaczyć 200 tys. zł. W tym roku do wydania są kolejne pieniądze” – pisze gazeta.

 

Zgodnie z Zarządzeniem Dyrektora Wydziału Oświaty z dnia 28 grudnia 2018 r. przeprowadzono nabór wniosków na III edycję konkursu. Do 14 stycznia br. (termin składnia wniosków) wpłynęło 65 wniosków. Komisja oceniła pozytywnie wnioski z 59 szkół i przyznała dofinasowanie w wysokości prawie 70 tys. zł. Szkoły realizować będą te zajęcia do czerwca br. – powiedziała w rozmowie z „Naszym Dziennikiem” Hanna Surma, rzecznik prasowa prezydenta Poznania. Dodała, że zgodnie z regulaminem placówki edukacyjne mogą realizować zajęcia we współpracy z podmiotami zewnętrznymi, jednak autorami projektów i ich realizatorami są nauczyciele danej szkoły.

 

– Jak w przypadku każdych zajęć dodatkowych, na udział uczennic i uczniów zgodę wyrażają rodzice – podkreśliła rzecznik.

 

Na zajęciach poruszony zostanie m.in. temat „mowy nienawiści”. Ma to być odpowiedź na wydarzenia w Gdańsku – chodzi oczywiście o zabójstwo prezydenta Pawła Adamowicza. – Ucząc młodych ludzi szacunku i tolerancji, walczymy z mową nienawiści w przestrzeni publicznej, także w internecie. To, co dzieje się obecnie w naszym kraju, pokazuje, że takie działania są bardzo potrzebne – przekonywał Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

 

Do projektu krytycznie odniosła się Magdalena Trojanowska ze Stowarzyszenia Stop Seksualizacji Naszych Dzieci. – Rzeczywiście, pewne nastroje są eskalowane, polskie społeczeństwo jest celowo antagonizowane. Ale robią to środowiska polityczne. Jeśli więc jest potrzeba organizowania warsztatów z tzw. mowy nienawiści – to na pewno tam, gdzie to zagrożenie jest – zauważyła w rozmowie z „Naszym Dziennikiem”. – Ryba psuje się od głowy – to w polityce musi się zmienić atmosfera rozmów. Młodzież i dzieci nie powinny być adresatami pojęć, które używane są dziś jako narzędzie walki politycznej – dodała.

 

Źródło: „Nasz Dziennik”

TK


DATA: 2019-02-07 08:55
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Wielkie dzięki Pani Trojanowskiej ze Stowarzyszenia za odważne słowa o "politykierach" i obronę naszych dzieci przed polityczną inwigilacją. Prezydencie Poznania, wara od naszych pieniędzy dla nagłośnienia dewiacji!
ponad 1 rok temu / gość
 
Wielkie dzięki Pani Trojanowskiej ze Stowarzyszenia za odważne słowa o "politykierach" i obronę naszych dzieci przed polityczną inwigilacją. Prezydencie Poznania, wara od naszych pieniędzy dla nagłośnienia dewiacji!
ponad 1 rok temu / gość
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.