DZIŚ JEST:   13   LIPCA   2020 r.

III Objawienie w Fatimie
Św. Andrzeja Świerada, pustelnika
Św. Benedykta, męczennika
 
 
 
 

Poznamy nazwiska najważniejszych konfidentów PRL? Antoni Macierewicz zapowiedział ujawnienie listy

Poznamy nazwiska najważniejszych konfidentów PRL? Antoni Macierewicz zapowiedział ujawnienie listy
fot. Lukasz Kobus / Forum

Na premierze książki pt. „Konfidenci. Archiwa ujawniają prawdę” Minister Obrony Narodowej Antonii Macierewicz zapowiedział usunięcie z grupy zbioru zastrzeżonego IPN dokumentów będących w gestii resortu. Dzięki temu na jaw wyjdą nazwiska najważniejszych komunistycznych donosicieli, w tym dziennikarzy zwerbowanych przez służby PRL i pracujących do dzisiaj.

 

Antoni Macierewicz jest autorem wstępu do pracy „Konfidenci. Archiwa ujawniają prawdę” autorstwa Sławomira Cenckiewicza, Witolda Bagieńskiego i Piotra Woyciechowskiego. Ten ostatni po premierze książki z udziałem ministra napisał na Twitterze o deklaracji szefa resortu obrony.

 

Zgodnie ze słowami polityka PiS materiały będące w gestii MON z zastrzeżonego zbioru „Z” IPN zostaną z niego wyłączone. Zdaniem Doroty Kanii, autorki książek o „resortowych dzieciach” w zbiorze znajdują się tajne materiały służb specjalnych i archiwa wywiadu Polski Ludowej. Formalnie powinny być tam dokumenty istotne dla bezpieczeństwa państwa, jednak prawdopodobnie wiele materiałów informuje o czynnych konfidentach reżimu komunistycznego.

 

Jak powiedziała w rozmowie z „Gazetą Polską Codziennie” pisarka zajmująca się lustracją, zbiór „Z” Instytutu Pamięci Narodowej zawiera nazwiska dziennikarzy zwerbowanych w PRL do pracy na rzecz komunistycznych służb. Ujawnienie materiałów uderzy więc w „resortowe dzieci” – ludzi mediów służących totalitarnemu reżimowi.

 

Źródło: „Gazeta Polska Codziennie”

MWł

DATA: 2015-12-15 09:14
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Lustracja jest niezbędna. Także doktorów, którzy otrzymali stopień doktora m.in. za złozenie przysiegi słuzenia prawdzie. Nie tylko za obrone doktoratu. Członkowstwo PZPR, SB etc. uniewaznia nadanie doktoratu. Jako Zieliński pisałem w podziemnym Trwam.
ponad 4 lata temu / Zielinski Andrzej
 
Dlaczego tak intryguje NN tylko portal katolicki i poświęca swój wysiłek umysłowy i marnuje czas tylko temu celowi,aby tu coś napisać.Czuwa i czyha na nowe wpisy.A jeszcze do znudzenia na temat Pana M.To wychwalanie ludzi okresu tz. Socjalizmu w Polsce jest złośliwością i ubliżaniem ludziom, którzy w tym okresie żyli i pracowali w trudzie.Bo jego zdaniem nie wszyscy ZOMOwcy byli złymi ludźmi i wszelcy działacze partyjni,żeby tak w czambuł ich potępiać, tamten ustrój. Może przydałaby się "cenzura" i wtedy byłyby wpisy coś w rodzaju NN,ale nie miałby tematów do poruszania?Co za marzenie!!!
ponad 4 lata temu / Kazimierz S
 
Dlaczego tak intrygują niektórych tylko moje wpisy i poświęcają swój wysiłek umysłowy i marnują czas tylko temu celowi,aby tu coś napisać na temat NN.Czuwa i czyha na te wpisy.A ja jeszcze do znudzenia na temat Pana M.To poszukiwanie ludzi okresu tz. Socjalizmu w Polsce jest złośliwością i ubliżaniem ludziom, którzy w tym okresie żyli i pracowali w trudzie.Bo nie wszyscy milicjanci byli złymi ludźmi i wszelcy działacze partyjni,żeby tak w czambuł ich potępiać, ten ustrój. A portal ten widocznie jest również przychylny innym niż KS.Co może przydałaby się "cenzura" i wtedy byłyby wpisy coś w rodzaju KS,ale nie miałby tematów do poruszania?Co za nuda!!!
ponad 4 lata temu / NN
 
Tutejsi forumowicze wcale,nie są zainteresowani co o p. Macierewiczu pisze NN. NN robi swoje,bo chyba jest to jego pasja życiowa,choć niewiele znaczy dla ogółu.Mniema,że ludzie pasjonują się jego dociekaniami,że robi pożytek społeczny,jest to chyba jego obsesja.By być wąchaczem i odświeżaczem przeszłości komunistycznej,która idzie w zapomnienie i niewiele znaczy dla przyszłych pokoleń.Skoro to taki temat dla emerytów,może niech NN poświęci mu czas i siły na lewicowym portalu?
ponad 4 lata temu / Kazimierz S
 
Ja nie dla narodu piszę tu,tylko wyrażam swoją ocenę,można się z nią zgodzić,albo nie,ale o pożytku działania Pana Macierewicza dla narodu,a innym chyba dla okazji pisania o mnie.Dziękuję za nadmierny wysiłek umysłu tej osoby.A pan Macierewicz wcale,nie jest zainteresowany co o nim ludzie mówią.Robi swoje,bo chyba jest to jego pasja życiowa,choć niewiele znaczy dla ogółu.Mniema,że ludzie pasjonują się jego dociekaniami,że robi pożytek społeczny,jest to chyba jego obsesja.Być wąchaczem i odświeżaczem przeszłości,która idzie w zapomnienie i niewiele znaczy dla przyszłych pokoleń.To taki temat dla emerytów.
ponad 4 lata temu / NN
 
Jakie korzyści dla narodu Polskiego będą z tego poszukiwania,chyba wątpliwe? Tylko zajęcie dla NN, no i kasa dla niego.Może trzeba by skończyć tą karuzelę bajdurzenia i odejść w zapomnienie, panie NN.Widać,że Pan NN lubi się zabawiać w oszukiwacza, a nie zajmować się konkretnymi problemami pożytecznymi dla kraju.A to Smoleńsk,a to inni winowajcy.Do roboty niby forumowiczu!
ponad 4 lata temu / Kazimierz S
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.