DZIŚ JEST:   03   GRUDNIA   2020 r.

Św. Franciszka Ksawerego
Św. Kasjana, męczennika
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Drogi Bracie Charamsa, proszę nie obnosić się z miłością do kolegi, bo jest to grzech sodomistyczny, który Pan Bóg od zarania dziejów potępił. I proszę zmienić dietę na mniej hormonalną, odradzam kurczaki. Proponuję przyłączyć się do ruchu antyGMO i odłączyć od środowiska lgbt. Będzie to bardziej chwalebne i pożyteczne dla całej ludzkości. Nie Ty pierwszy przez jedzenie skażonego hormonami pożywienia stałeś się jego ofiarą. To jest główna przyczyna homoseksualizmu - skażone i zatrute żarcie.
ponad 5 lat temu / franciszek
 
Wszelkie uczone analizy "casusu Charamsy" będą do bani, jeśli będą wykonywane z pozycji tzw. posoborowia. Szambo wybiło podczas Soboru Watykańskiego Drugiego i coraz bardziej wybija do dziś. Ktoś ob. Charamsę kształtował jako młodzieńca, ktoś go przyjmował do seminarium, ktoś go tam "formował" (raczej deformował) itd. Teraz wielkie larum wszyscy oburzeni podnoszą. Kosciół przestał być niezwruszoną latarnią morską wskazującą drogę. Poprzez swoich zdeprawowanych funkcjonariuszy, którzy na potęgę mieszają prawdę z fałszem (co jest zdecydowanie gorsze niż jawnogrzeszenie), daje tak niejednoznaczne, często fałszywe sygnały wiernym, które nie spotykają się z oficjalnym potępieniem Watykanu, że trudno się dziwić, że potem wszelkiej maści dewianci żądają swojego "miejsca" w Kościele = pełnej akceptacji dla swoich dewiacji. Jednym słowem, potępiony przez poprzednich papieży modernizm, uznany za sumę wszystkich herezji, jest teraz oficjalną "drogą" Kościoła. Z Panem Bogiem.
ponad 5 lat temu / Stefan
 
Jest to absolutne zero zawodowe w firmie Kościół Katolicki. Takiego pracownika wywaliłbym bez chwili zastanowienia na zbity ....
ponad 5 lat temu / prezes kółka rolniczego
 
chociaż rzadko jest okazja by to zrobić to muszę wystąpić w obronie bp pelpińskiego. biskup postępuje zgodnie z prawem KOścioła: zanim nałoży karę musi udzielić upomnienia. a jak to nie pomoże to hajda trojka - oby!
ponad 5 lat temu / theologusKanoniczny
 
Najgorsze jest tutaj to, że biskup miejsca, czyli Diecezji Pelplińskiej, nie reaguje odpowiednio. Zadowolił się upomnieniem, jakby chodziło o incydent. Nie zastosował żadnej z kar kanonicznych. O suspendowaniu nawet mowy nie ma. Co więcej, nie wezwał Charamsy do powrotu i złożenia wyjaśnień. Przecież takie działanie trudno inaczej zinterpretować niż jako przyzwolenie.
ponad 5 lat temu / tni
 
Trzeba w końcu powrócić do przysięgi anty masońskiej i pogonić masonów z Kościoła łącznie z rewizją całego Vaticanum II
ponad 5 lat temu / Aaron
 
A mnie gorszy to ,że nikt jeszcze nie nałożył ekskomuniki na tego dywersanta ! Przecież to jawny prowokator - nikt nie zostaje księdzem, jeśli nie zgadza się z zasadami Kościoła Katolickiego! Jaki on daje przykład wiernym ? Dlaczego biskupi milczą?
ponad 5 lat temu / Santiago
 
Hierarchom brak odwagi i woli, by zrobić z tym porządek. Im wyżej tym gorzej...
ponad 5 lat temu / teodor
 
@ Roman Dorna. To wszystko prawda. Zainfekowanie grzechem to także stosunek do związków cywilnych i konkubinatów, w których żyją katolicy. Nie napomina się ich, że ,,budują na piasku,, a nie na skale. Wręcz przeciwnie, akceptuje się ich sytuację, a więc akceptuje się grzech.,,Uczestniczcie we Mszy Świętej jako statyści, a w domu róbta co chceta,,. Byłoby dla mnie bardziej przekonywujące, gdyby Jan PawełII mógł być patronem sakramentalnego małżeństwa katolickiego, a nie rodziny z znaczeniu bardzo ogólnym, a więc patronem każdej rodziny - tej ,,na skale,, i tej ,,na piasku,,.
ponad 5 lat temu / [email protected],pl
 
Przeraza mnie ciagle ten lament nad rozlanym mlekiem, a przy tym zupelny brak realnej oceny przyczyn tej totalnej destrukcji wiary i Kosciola i brak dzialania. Problemem nie jest jakis Krzysztof Charamsa, ktory jest tylko pionkiem w grze wystawionym w odpowiednim momencie, a jest takich i to na najwyzszych stanowiskach duzo wiecej, ale problemem jest zupelny brak reakcji tych najwyzszych wladz koscielnych na takie i podobne przypadki. Kosciol jest totalnie zainfekowany grzechem i czy to na szczeblu KEP, czy na szczeblu Watykanskim, nic sie w tych sprawach od lat wielu nie robilo poza zamiataniem pod dywan i nadal nie robi. Ktos jest oburzony ? Pan cenzor ? Ostatni przyklad to wlasnie Krzysztof Charamsa. Powinien z hukiem, glosno, jawnie i FORMALNIE zostac usuniety ze stanu kaplanstwa, a tymczasem nosi koloratke i udziela wywiadow ! Nie wiem tego, ale moze i nadal odprawia msze Sw i spowiada ! Przepraszam - rzygac sie chce. Jedno wielkie ZAKLAMANIE. Fatima u drzwi.
ponad 5 lat temu / Roman Dorna
 
@Edek - niewątpliwie istnieją mocne podstawy do stwierdzenia iż jego święcenia były nieważne. Ale, nawet jeśli sprawa wydawałaby się zupełnie oczywista, to i tak nie nam decydować w tej sprawie. Podobnie jak w przypadku małżeństwa, o nieważności święceń muszą orzec władze kościelne. Do tego czasu, niestety, ks. Charamsa musi być nazywany księdzem, nawet jeśli potem się okaże że nigdy nim nie był.
ponad 5 lat temu / Jakub Majewski
 
Kpł 20,13, 1 Kor 6,9-10, Tym 1,10. Pan Charamsa powinien zacząć czytać Słowo Boże (pan, bo ksiądz by tak jak on nie postąpił).
ponad 5 lat temu / Mir
 
przecież p. Charamsa to jest ten wielki i słynny boom powołań
ponad 5 lat temu / edek
 
Siły Zła które wchłonęły przed Soborem ogromną liczbę prałatów są międzykontynentalne w sensie bloków politycznych.Komuna w Polsce również budowała kominy lawendziarzy. Lawendziarze na każdym etapie, od kleryka po infułę, od nowicjatu o radę generalną, skutecznie przyczyniły się do intelektualnego wsparcia katolewicy i udaremniły kariery kościelne defensores fidei
ponad 5 lat temu / Leo
 
dlaczego wszyscy z uporem maniaka nazywają go księdzem? on nie jest księdzem i nigdy nie był: http://www.opoka.org.pl/biblioteka/Z/ZD/komentarz_insthomo.html
ponad 5 lat temu / edek
 
Polecam artykuł Konrada Sawickiego. Ręce opadają... (...) Odpowiedź KEP, w którym biskupi odcinają się od x Oko zdumiewa! "Publikujemy "Odpowiedź Biura Prasowego KEP": W nawiązaniu do artykułu opublikowanego w "Tygodniku Powszechnym" ("Teologia i przemoc: przypadek księdza Oko", nr 40, 4.10.2015 r., s. 11-18), pragniemy poinformować, że ks. Dariusz Oko nie należy do żadnego gremium Konferencji Episkopatu Polski i nie był proszony o jakiekolwiek ekspertyzy dla tejże Konferencji. Fakt ten przeczy sugestii wyrażonej przez ks. Krzysztofa Charamsę na łamach pisma, że ks. Oko jest ekspertem Konferencji Episkopatu Polski Obaj duchowni w swej polemice nie reprezentują oficjalnego stanowiska Kościoła katolickiego i czynią to na własną odpowiedzialność. Jak wyjaśnił ks. Charamsa, przedstawione w jego artykule opinie mają charakter prywatny i nie reprezentują stanowiska Kongregacji Nauki Wiary.
ponad 5 lat temu / Anna
 
Kojarzy mi się historia takich ludzi jak Marcinkiewicz, HGW, Wałęsa i inni - wydaje się, że dobrze zaczęli a skończyli jak skończyli. Przy tej okazji jak mocne echo wybrzmiewa cytat: Miałeś chamie złoty róg, miałeś chamie czapkę z piór; czapkę wicher niesie, róg huka po lesie,ostał ci się ino sznur...". Smutne to jest...
ponad 5 lat temu / Krzysztof
 
Myślę, że wkrótce dołączy do Obirka i Bartosia.
ponad 5 lat temu / Iw
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.