DZIŚ JEST:   11   SIERPNIA   2020 r.

XIX Niedziela zwykła
NMP Świętolipskiej
Św. Klary, dziewicy
Św. Zuzanny, męczennicy
 
 
 
 

Pozew przeciwko państwu polskiemu! Szczepienie o mały włos nie doprowadziło do tragedii

Pozew przeciwko państwu polskiemu! Szczepienie o mały włos nie doprowadziło do tragedii
Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Mariusz Jakubowicz / Forum

Do Sądu Okręgowego w Warszawie wpłynął pozew rodziców, którzy domagają się od Skarbu Państwa miliona złotych odszkodowania i dożywotniej renty dla ich dziecka w wysokości 2 tys. zł miesięcznie. Powód? Trwały uszczerbek na zdrowiu ich dziecka w postaci gruźlicy poszczepiennej, spowodowany przymusowym szczepieniem.

 

Rodzice, których dziecko doznało trwałego uszczerbku na zdrowiu na skutek szczepień, zamierzają wykazać odpowiedzialność Skarbu Państwa za ten skutek. Są zdania, że skoro państwo wprowadziło obowiązek szczepienia dziecka w pierwszej dobie, a oni się do niego zastosowali, to państwo powinno wziąć na siebie za to odpowiedzialność – powiedział w rozmowie z dziennikiem „Rzeczpospolita” mec. Arkadiusz Tetela, pełnomocnik rodziców dziecka. Dodał, że to pierwszy tego typu pozew złożony przeciwko państwu polskiemu. Dotychczas rodzice skarżyli firmy farmaceutyczne, przychodnie lub szpitale i lekarzy.

 

Rodzice uważają, że winę ponosi główny inspektor sanitarny, który w ogłoszonym kalendarzu szczepień zalecił szczepienia w pierwszej dobie – podkreślił mec. Tetela. „Według prawnika szanse na odszkodowanie są spore, bo lekarze potwierdzili, że choroba była następstwem szczepienia”, poinformowała gazeta.

 

Sprawę skomentował minister zdrowia – Łukasz Szumowski. – Jeżeli dziecko doznało uszczerbku na zdrowiu, rodzice mają prawo dochodzić swoich racji. Tym bardziej jeśli chodzi o błąd w stosowaniu substancji, a nie działanie niepożądane wpisane w ryzyko terapii – mówił minister.

 

Źródło: „Rzeczpospolita”

TK


DATA: 2018-06-19 09:53
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Proces prowadzi SSR Monika Kubiak, VI Cywilny W-wa Śródmieście. Gorąco polecam przyjrzeć się pani sędzi i temu wydziałowi...
ponad 1 rok temu / info
 
Każdy rodzić powinien tak zrobić.Jesli nie udało się pozywając lekarzy i koncerny farmaceutyczne to należy pozwać państwo , bo to nie koncern zmusza do szczepień bezpośrednio ale państwo. Trzeba też zrobić wszystko by ci co są drugim aparatem przymusu tzn. lekarze sami byli szczepieni na te choroby. Nieporozumieniem jest ,że szczepi się personel medyczny na wzw , a nie szczepi się na gruźlicę , która jest bardziej zakaźna niż wzw.Tym bardziej ,że lekarze mają styczność z ludźmi chorymi i mogą zarażać masowo zdrowych tych np. , którzy przychodzą tylko na badanie okresowe , profolaktycznie.Lekarz może zarażać nie tylko zwykłych ludzi ale tych na wysokich szczeblach , bogatych , polityków itd. Na grypę lekarze też obowiązkowo , przymusowo powinni być szczepieni oraz na świnkę , różyczkę i odrę ,bo ich szczepienia z dzieciństwa przestały działać , a sami lekarze twierdzą ,że to takie groźne choroby , więc należy zacząć od nich.
ponad 2 lata temu / czytelnik
 
Jeśli rodzice przegrają sprawę w sądzie polskim , co jest prawdopodobne niech idą do STRASBURGA.Warto wiedzieć , że Trybunał w Strasburgu wydał orzeczenie ,że jeśli NOP , uszczerbek na zdrowiu powstał po podaniu szczepionki to pomimo tego jeśli nawet lekarze nie uznają nopu , to i tak domniemywa się ,że uszczerbek powstał po szczepionce.Takie informacje były podane w internecie. Trzeba ich tylko odszukać. Popieram ,że należy pozwać państwo polskie , bo to państwo zmusza do szczepień pod groźbą odebrania dzieci, co jest rzeczą skandaliczną.
ponad 2 lata temu / KEJS
 
Niestety już widać, że różni paranaukowcy zaczynają zakrzykiwać prawdę o NOP i żerować na nieszczęściu ludzkim. Szkoda gadać: za mało etyki w szkole, za dużo interesów koncernów farmaceutycznych i rośnie grono pseudonaukowych analfabetów, którzy za długopisiki czy breloczki od tychże gotowi są wcisnąć każdy kit na forach.
ponad 2 lata temu / do DrHab
 
DrHab to o wolność chodzi, kapujesz???Kto chce niech sie szczepi na wszystko,nawet na chorobe wściekłych krow ale niech odczepi sie od innych.To co sie tu wyprawia to woła o pomste do nieba,zero odpowiedzialnosci za powikłania poszczepienne,choc sam producent umieszcza je w ulotce.Jest ryzyko,musi byc wybor!!! KONIEC I KROPKA!!!
ponad 2 lata temu / stary wyjadaczu!
 
Nie ma czegoś takiego jak prawo naturalne. To wymysł.
ponad 2 lata temu / Arkadiusz.
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.