Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   05   LIPCA   2020 r.

XIV Niedziela zwykła
Św. Antoniego Marii Zaccarii
Św. Antanazego z Atos
 
 
 
 

Poza Kościołem nie ma zbawienia. ZOBACZ VIDEO


Odtwórz w YouTube
 

Katolicy mają jedną powinność, jeśli chodzi o świętą Matkę Kościół: kochać Kościół każdą cząsteczką swojej istoty - miłością, która dostrzega jego czystość i pragnie, aby każdy inny ujrzał, że jedynie  Kościół jest źródłem zbawienia. Dlaczego? Ponieważ tego chce Wszechmogący Bóg.


DATA: 2017-04-10 06:06:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

Osobista deklaracja wiary jest warunkiem chrztu dla osób świadomych. Jednak z Dz8,36-37 nijak nie wynika zakaz chrztu dzieci (czyli osób nieświadomych), w których imieniu wiarę deklarują świadomi rodzice i chrzestni. Szukając na siłę urojonej dziury w spójnej i nigdzie nie sprzecznej z Biblią doktrynie Kościoła Chrystusowego, kolejny raz pokazujesz złą wolę.
ponad 3 lata temu / do Irrec
 
"Ani tego nie rozumiesz, ani tego że z Dz8,36-37 wcale nie wynika jakoby chrzest MUSIAŁ być świadomy dla chrzczonego" Czyżby? Dzieje Apostolskie 8:36 -37 36 A gdy jechali drogą, przyjechali nad jednę wodę. Tedy rzekł rzezaniec: Otóż woda! CÓŻ NA PRZESZKODZIE ABYM NIE MIAŁ BYĆ OCHRZCZONY? 37 I rzekł Filip: JEŚLI WIERZYSZ z calego serca wolnoć. A on odpowiedziawszy, rzekł: WIERZĘ, iż Jezus Chrystus jest Syn Boży. Przyjzyj się temu co jest duża literą,a zobaczysz warunek chrztu.
ponad 3 lata temu / Irrec
 
To nie ja Ci dopiekłem, tylko prawda o czyśćcu Ci dopiekła. Ani tego nie rozumiesz, ani tego że z Dz8,36-37 wcale nie wynika jakoby chrzest MUSIAŁ być świadomy dla chrzczonego. Co by się działo z dziećmi zmarłymi przed chrztem? Do piekła? A zresztą, mało to jest ludzi dorosłych, którzy przyjmują chrzest, a nie są świadomi? Ty zapewne jesteś ochrzczony? A nie jesteś świadomy że odrzucając znaczenie uczynków i odrzucając Prymat Piotrowy, sprzeciwiasz się Panu Jezusowi. To już bardziej warunki chrztu spełnia nieświadomy niemowlak niż ktoś kto świadomie, uporczywie odrzuca część Biblii. Dziękuję za życzenia, Tobie też życzę by Pan Bóg dał Ci światło i poprowadził Cię do prawdy w Jezusie Chrystusie, abyś dostrzegł znaczenie uczynków i przestał popełniać grzech walki z Kościołem Chrystusowym. Na Twój żal co do mnie, odpowiem na wzór Pana Jezusa: płacz raczej nad sobą. A określenie "heretyk" nie jest wyzwiskiem lecz stwierdzeniem faktu. No chyba że nie jesteś ochrzczony?
ponad 3 lata temu / do irrec
 
"chrzest MOŻE być w wieku świadomym, ale nie stwierdza że MUSI być w wieku świadomym" -- Nawet tego nie rozumiesz? Jasno jest tam napisane że musisz wierzyć, aby być ochrzczony. Więc jak może dziecko wierzyć, które nic nie rozumie? Ale Ty właśnie jesteś jak to dziecko i też nic nie rozumiesz. Niech Ci Bóg da światło i poprowadzi Cię do prawdy w Jezusie Chrystusie, abyś otrzymał Zycie Wieczne z łaski na które nie możesz zasłużyć w żaden sposób. I nie dopiekles mi w żaden sposób. Jest mi po prostu Ciebie żal. Będę się za Ciebie modlił, bo tylko tak mogę Ci pomóc. To że wyzwiesz mnie od heretyków czy jak kolejek niczego nie zmienia. Dalej nic nie rozumiesz... Bywaj, niech Bóg Cię prowadzi....
ponad 3 lata temu / Irrre
 
Wybierasz z Biblii cytaty pasujące do Twojej prywatnej heretyckiej ideologii, a fałszywie interpretujesz te które Ci nie pasują, np. Mt16,18, Jk2,24. To potwierdza że nie dostąpiłeś prawdziwego poznania. Dziękuję za Twe wpisy, potwierdzające że wrogowie Kościoła Chrystusowego nie mają logicznych argumentów. Dz8,36-37 - chrzest MOŻE być w wieku świadomym, ale nie stwierdza że MUSI być w wieku świadomym, więc znowu bijesz pianę. 1Kor3,15 - niby co ma oznaczać jak nie aluzję do czyśćca? Właśnie czyściec jest sposobem na ocalenie przez ogień oczyszczający. Ale widzę że prawda o czyśćcu mocno Ci "dopiekła" (sic!). Wiem, wielu to nie w smak, wolą sobie tutaj pogrzeszyć do woli, naiwnie wierząc że złe uczynki im się bezkarnie upieką. Po śmierci gorzko tej obecnej postawy pożałujecie. Opamiętaj się póki czas. Ja jako katolik opieram się nie tylko na CAŁEJ Biblii, lecz m.in na objawieniach uznanych przez Kościół Chrystusowy. One pokazują rzeczywistość czyśćca.
ponad 3 lata temu / do irrec
 
@do irrec "...także nie zadośćuczyni za nie (za życia, lub po śmierci w czyśćcu: " No teraz to przeszedłeś samego siebie. Rozumiem że i czyściec znalazłeś w Biblii? Czy masz pojecie ze jeśliby istniał czyściec to tym samym Ofiara Pana Jezusa była by nie doskonałą i trzeba by było jeszcze czegoś w czyśćcu dokonać? Zadość uczynić? Człowieku Jezus Chrystus zadość uczynił Bogu i Ojcu za nas własnym życiem i nie możesz już nic do tego dołożyć. Czym jest Twój uczynek wobec Świętego Życia, które Pan położył na okup za nas wszystkich. Nie możesz zrobić nic co by mogło wykupić Cię od grzechów. Tylko Ofiara Pana Jezusa ma wartość w oczach Boga Ojca jako zadość uczynienie. Więc co niby chcesz dac Bogu w czyśćcu? Na pozostałe rzeczy już odpisalem więc nie będę się powtarzał. Biorąc pod uwagę Twoje poznanie już nawet nie będę Cię pytał czym jest nowonarodzenie. I jeszcze jedno chrzest w Biblii jest w wieku świadomym. DzA 8:36-37
ponad 3 lata temu / Irrec
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 143 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.