DZIŚ JEST:   26   STYCZNIA   2021 r.

Św. Tymoteusza, biskupa
Św. Tytusa, biskupa
 
 
 
 

„Powstrzymajmy totalitaryzm Covid-19”. Protesty przeciwko obostrzeniom w Pradze

„Powstrzymajmy totalitaryzm Covid-19”. Protesty przeciwko obostrzeniom w Pradze
Fot. Pixabay

Około 3 tys. osób protestowało w niedzielę w centrum Pragi przeciwko działaniom podejmowanym przez czeski rząd w związku z walką z tzw. pandemią koronawirusa.

 

Protest przebiegł nadzwyczaj spokojnie. Policja praktycznie nie interweniowała mimo, że zdecydowana większość uczestników nie miała założonych maseczek ani przyłbic, ani nie zachowywała dystansu. Główne hasło manifestujących brzmiało „Otwórzmy Czechy”. Uczestnicy protestu wzywali do dymisji rządu i skandowali: „Stop ukrytej tyranii”, „Powstrzymajmy totalitaryzm Covid-19” czy „Nie jesteśmy owcami”.

 

Przemawiający do zebranych na demonstracji, m.in. były prezydent republiki Vaclav Klaus podkreślali, że władze działają w sposób chaotyczny i nie mają żadnego pomysłu na przeciwdziałanie pandemii, jej skutków oraz tego wszystkiego, co przyniosły krajowi wprowadzone obostrzenia. Część z przemawiających wezwała zebranych, aby po 22 stycznia, jeśli obowiązujące restrykcje nie przestaną obowiązywać, do obywatelskiego nieposłuszeństwa.

 

Pytany przez dziennikarzy o protest, premier Andrej Babisz powiedział, że na miejscu prezydenta Pragi Zdeńka Hrziba natychmiast rozwiązałby zgromadzenie. – Wszystkich protestujących wysłałbym jako wolontariuszy na oddziały covidowe, żeby zobaczyli, jak to wygląda – powiedział szef rządu. Z kolei władze Pragi zapowiedziały postępowanie administracyjne wobec organizatorów, którzy nie dotrzymali zobowiązań dotyczących liczby uczestników, których miało być zdecydowanie mniej

 

Źródło: gazetaprawna.pl

TK


DATA: 2021-01-11 07:44
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@olek -TRWAM gra na dwie strony. Niby film zrobili o szczepionkach z Gadowskim i prof.z UO, ale tak naprawdę trzymają z PISem nadal...
14 dni temu / Anaja
 
JUZ WCZORAJ W TV TRWAM PRZEMYSLNIE NAJEMNICY RZADOWI INFOPANDEMII ROZPOCZELI PROPAGANDE RUSKIEGO WROGA KTORY JEST TAM GDZIE KRYTYKA ZNIEWOLENIA I TERORU I WYSZCZEPIEN A WIEC POLACY BUDUJCIE RADOSNIE I Z UFNOSCIA NOWY PORZADEK I BEDZIE LAS ALE JUZ BEZ WAS
15 dni temu / olek
 
3 tusiące to żaden protest. Władze się pewnie cieszą, że jakieś promile społeczeństwa aktywnie występują przeciw bzdurom i idiotyzmom do jakich społeczeństwo władza zmusza i przeciw zastraszaniu oraz niszceniu pruwatnych biznesów. Faktycznie te koronacyrki są chyba po to by zlikwidowsć klasę średnią. By było jak dawnirj. Bardzo bogaci i plebs. Plebs robi na bogatych bez szans na awans społeczny, a bogaci ograiczają się do pilnowania by plebs pamiętał gdzie jego miejsce i głowy nie podnosił. O to chyba chodzi.
15 dni temu / Xawery
 
@ Marta Oczywiście że Rosja. Z Panem Bogiem+
15 dni temu / Mat
 
@ Marta - przestań szerzyć jakieś foliarstwo spiskowe, wyłącz TV, włącz myślenie, a propagowany strach i panika natychmiast znikną. Skuteczność sprawdzona
15 dni temu / MB
 
Ciekawe kto chce zakażenia całego narodu czeskiego?
15 dni temu / Marta
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.