DZIŚ JEST:   27   WRZEŚNIA   2020 r.

XXVI Niedziela zwykła
Św. Wincentego a Paulo
Św. Elzeara de Sobran
 
 
 
 

Powstrzymaj obrażanie Chrystusa Króla!

Powstrzymaj obrażanie Chrystusa Króla!

Środowiska lewackie po raz kolejny uderzyły w katolików. Tym razem za pośrednictwem portalu „Krytyka Polityczna”, który drwi z Chrystusa Króla oraz wiernych, którzy pragną Jego panowania w życiu osobistym i publicznym. Dość szargania świętości! Podpisz apel do Prokuratora Generalnego o wyciągnięcie konsekwencji prawnych wobec bluźnierców.


 

„Krytyka Polityczna” uderzyła w najświętsze dla katolików wartości. W opublikowanym filmie „Co oni mi zrobili? Zostałem królem Polski?”, mającym służyć jako spot reklamowy portalu, redakcja szydzi z Jezusa Chrystusa, Króla Polski oraz wiernych, którzy pragną, by Jezus zakrólował w ich sercach oraz w życiu publicznym.

 

Materiał filmowy przepełniony jest kłamstwem i stanowi manipulację nauki Kościoła Katolickiego. „Lewicowy Jezus” szydzi z Polaków, kpi z ich „przestarzałych” poglądów, takich jak tradycyjna rodzina, pragnienie zapewnienia pełnej ochrony każdego życia czy troska o przyszłość cywilizacji chrześcijańskiej, wyrażana poprzez niechęć do przyjmowania islamskich imigrantów.

 

Autorzy filmu przekraczają granice prowadzenia debaty publicznej, a inicjatywa nie ma nic wspólnego z poczuciem humoru. W obrzydliwy sposób sugeruje homoseksualne relacje pomiędzy Jezusem Chrystusem a Jego uczniami.

 

„Ta obrażająca uczucia religijne oraz zwykłe poczucie przyzwoitości wulgarna produkcja nie powinna pozostać bezkarna, a jej twórcy winni odpowiedzieć przed wymiarem sprawiedliwości” – czytamy w apelu kierowanym za pośrednictwem platformy protestuj.pl do ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry.

 

Obowiązujące w Polsce prawo, zgodnie z art. 196. kodeksu karnego, stoi na straży uczuć religijnych wszystkich Polaków. Osoby przekraczające tę normę, które publicznie znieważają przedmiot czci religijnej lub miejsce przeznaczone do publicznego wykonywania obrzędów religijnych, podlegają grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

 

„Oczekuję, że Pan jako Minister Sprawiedliwości oraz Prokurator Generalny nie przejdzie obojętnie wobec tak haniebnego aktu nienawiści wobec wiary katolickiej godzącego w najświętsze dla Polaków wartości i podejmie odpowiednie kroki, aby realizatorzy spotu reklamowego „Co oni mi zrobili? Zostałem królem Polski?” oraz ich mocodawcy stanęli przed sądem” – czytamy w apelu.

 

Petycję wyrażającą sprzeciw wobec działań „Krytyki Politycznej” oraz zawierającą żądanie podjęcia kroków prawnych wobec osób odpowiedzialnych za bluźniercze praktyki, można podpisać i wysłać za pośrednictwem portalu protestuj.pl. Dołącz do protestu, nie pozwól na bezkarne szydzenie z najważniejszych dla Polaków Osób i wartości! Wspólnie możemy powstrzymać kampanię bluźnierstw wymierzoną w polskich katolików.

 

MA
 
DATA: 2017-04-01 08:46
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

co to za sieć handlowa ?
ponad 3 lata temu / Gringo
 
Warto zapoznać się z zakresem znaczeniowym słowa "obrażać".
ponad 3 lata temu / margaret
 
Tak strasznie oni boja sie katolickiego Chrystusa Krola !!!
ponad 3 lata temu / To prawda, cos jest, ze
 
Nie zgadzam się na bezkarne wyśmiewanie i szydzenie z moich wartości religijnych. Nie zgadzam się na wyśmiewanie i szydzenie z mojego ukochanego Pana Jezusa Chrystusa.Zostawcie naszą religię i wiarę - nie dam się sprowokować - Pan Jezus sam kiedyś to osądzi. ale teraz - precz łapy od mojej religii.
ponad 3 lata temu / Alina
 
Stop obrażania Jezusa Chrystusa Króla POLSKI i całego świata.
ponad 3 lata temu / [email protected]
 
Podziwiam cierpliwość Ojca
ponad 3 lata temu / HavoqPl
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.