DZIŚ JEST:   06   SIERPNIA   2020 r.

Przemienienie Pańskie
Św. Hormizdasa, papieża
Bł. Oktawiana, biskupa
 
 
 
 

Powstrzymać zabijanie. Państwa Afryki próbują odeprzeć „ideologiczną kolonizację”

Powstrzymać zabijanie. Państwa Afryki próbują odeprzeć „ideologiczną kolonizację”
Fot. Pixabay

Brytyjska sieć Mary Stopes International będąca częścią złowrogiej organizacji Planned Parenthood przeprowadziła w 2018 roku ponad 700 tysięcy tak zwanych aborcji na terenie Nigerii. Zarówno rząd w Abudży, jak i władze kilku innych afrykańskich państw dostrzegają śmiercionośne skutki działalności koncernów zarabiających krocie na zabijaniu dzieci nienarodzonych.

 

 

Powstała w latach 70. minionego stulecia MSI zajmuje się propagowaniem antykoncepcji i tak zwanej aborcji na terenie 37 państw, w tym kilkunastu afrykańskich, broniących się wciąż przed światowym „standardem” zezwalania na bezkarne zabijanie dzieci poczętych bądź przynajmniej znacznie ograniczających ten haniebny proceder.

 

W dużej mierze dzięki działalności obrońców życia rządy krajów Czarnego Lądu coraz wyraźniej dostrzegają mroczne oblicze działalności sieci aborcyjnych. Wskutek m.in. akcji międzynarodowej organizacji CitizenGO, Mary Stopes International została zmuszona do zamknięcia działalności na terenie Kenii. Dwie placówki MSI z uwagi na postawę władz zamknęły swe podwoje w Nigrze, zaś następne w kolejce do podobnych decyzji ustawiły się Tanzania i Uganda, które uważnie przyglądają się aktywności aborcjonistów.

 

Po akcji CitizenGO w Nigerii przeciwko nielegalnym aborcjom (jedna kosztuje 50 dolarów) policja zawiesiła kłódkę na drzwiach ośrodka eugenicznego MSI w Lagosie. Funkcjonariusze zabezpieczyli dokumentację dotyczącą dokonanych „zabiegów” oraz zastrzyków „antykoncepcyjnych” (wczesnoporonnych?) aplikowanych nieletnim.

 

„MSI nie mogłaby zarabiać na aborcji w Afryce gdyby nie jej główny dobroczyńca: rząd Wielkiej Brytanii. Nazwany w BBC ideologicznym kolonizatorem przez znaną nigeryjską aktywistkę pro-life Uju Ekeocha” – pisze na łamach portalu VaticanNews.va Elżbieta Sobolewska-Farbotko z Radia Bobola.

 

W ramach wsparcia przez władze w Londynie programów „pomocowych” dla Afryki płyną tam miliony funtów na kontrolę urodzeń przez antykoncepcję. „Brytyjskie wsparcie nie może dotyczyć działań nielegalnych” – odpowiedział rząd na pytanie o finansowanie zabijania dzieci poczętych w krajach tak zwanych rozwijających się. „To ważna deklaracja Wielkiej Brytanii, biorąc pod uwagę, że za pośrednictwem Departamentu Międzynarodowego Rozwoju przekazujemy miliony jednemu z największych dostawców aborcji na świecie” – odparła Philippa Taylor z brytyjskiej organizacji Christian Medical Fellowship.

 

 

Źródło: Vatican News

RoM

 

 


DATA: 2020-02-26 21:02
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

To Planned Parenthood z przybudówkami powinno zostać jak najszybciej rozwiązane, a pracownicy ukarani. To przecież płatni mordercy!
5 miesięcy temu / L
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.