DZIŚ JEST:   17   LUTY   2020 r.

Św. Siedmiu Założycieli Zakonu Serwitów NMP
 
 
 
 

Powstrzymać państwowe odbieranie dzieci!

Powstrzymać państwowe odbieranie dzieci!

Na mocy kontrowersyjnej nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie, odbiera się rodzicom coraz więcej dzieci. Politycy - mimo wcześniejszych dekalaracji - zwlekają ze skierowaniem wniosku o kontrolę konstytucyjności tej ustawy. Korzystając ze strony protestuj.pl wyślij petycję w tej sprawie do przewodniczącego Klubu Parlamentarnego PiS.

 

W okresie od 1 sierpnia 2010 roku do końca 2011 roku na podstawie zapisów ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie odebrano aż 588 dzieci. W 2013 roku było to już 627 dzieci!


Prawnicy Instytutu Ordo Iuris z własnej inicjatywy już wiosną br. przygotowali wniosek o kontrolę konstytucyjności tej ustawy, który do Trybunału Konstytucyjnego obiecała skierować grupa posłów Prawa i Sprawiedliwości. Niestety, politycy zwlekają od miesięcy ze spełnieniem obietnicy. Petycja ma im uzmysłowić, że społeczeństwo oczekuje od nich niezwłocznych działań w tej sprawie. Każdego dnia decyzjami urzędników kilkoro dzieci jest w Polsce odbieranych rodzicom.

 

Apelujemy o podpisywanie zamieszczonego listu, dzięki czemu trafi on drogą emailową do biura posła Mariusza Błaszczaka – przewodniczącego Klubu Parlamentarnego PiS; kopia apelu trafi do Jarosława Kaczyńskiego.

 

 

List można wysłać korzystając ze strony protestuj.pl.


DATA: 2014-08-21 07:36
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ej ludzie nie patrzcie czy pisior czy korwinista. Mają możliwość zaskarżyć ustawę, to niech to zrobią! Zwykli obywatele nie mają takiej możliwości.
ponad 5 lat temu / armo
 
jestem pewny że nikt nie może miec prawa do zabierania dzieci, poza tym pomoc społeczna bo na jej barki spadł ten obowiązek ma juz narzedzia tylko ze w czasie pracy po pracy to zwykle porwanie ale jasne dla dobra bo nasze chore państwo wie lepiej co dziecku potrzeba. Zobaczymy czy ktokolwiek obroni nasze dzieci przed urzędasami i POlicją
ponad 5 lat temu / polin
 
@Byniol: Korwinista?
ponad 5 lat temu / Venatrix
 
No nie mogę się przemóc. Na myśl, że pan Błaszczak może (a ma wprawę) odwrócić kota ogonem i przedstawić tę petycję jako wyraz zaufania do PIS-u, organizm odmawia mi posłuszeństwa. W dodatku ostatni akapit sugeruje, że podpisujący właśnie zaczyna wątpić w "szczerość deklaracji PiS o chęci chronienia rodziny", co - w moim przypadku - jest nieprawdą (od lat nie wierzę w szczerość tych zapewnień). Przepraszam, nie mogę - palce mi sztywnieją, ręce się trzęsą, myszka ucieka...
ponad 5 lat temu / Byniol
 
Czasem dochodzi do takiej sytuacji, kiedy mówi się "sprawdzam". Teraz doszło właśnie do takiej sytuacji.
ponad 5 lat temu / Obserwator
 
Odpowiedzialność prawna to podstawa Demokracji, wobec tych co ustanawiają prawa nie zgodne z Konstytucją, a tym co zostali skrzywdzeni przez ich bezmyslne prawo, zostają pociągnięci do odpowiedzialnośći osobistej za bezprawne krzywdy wyżądzone ludziom którzy moralnie ucierpieli na wskutek bubla prawnego.
ponad 5 lat temu / ASL
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.