DZIŚ JEST:   23   LUTY   2020 r.

VII Niedziela zwykła
Św. Polikarpa, biskupa
Bł. Wincentego Frelichowskiego
Bł. Izabeli, królewny
 
 
 
 

Powstanie „dyplomatyczny oddział” ambasady Węgier w Jerozolimie

Powstanie „dyplomatyczny oddział” ambasady Węgier w Jerozolimie
Ariel Schalit /Pool via REUTERS / FORUM

„Węgry zdecydowały się otworzyć w Jerozolimie dyplomatyczny oddział swojej ambasady, Słowacja zdecydowała otworzyć ośrodek innowacji i kultury w Jerozolimie. Czechy ogłosiły, że otwierają czeski dom w Jerozolimie”, poinformował we wtorek na Twitterze premier Izraela Benjamin Netanjahu. Jego zdaniem to „bardzo ważne osiągnięcie”.

 

Zdaniem komentatorów, decyzje władz Węgier, Czech i Słowacji to efekt spotkania, do jakiego doszło we wtorek w Jerozolimie. Rozmowy bilateralne z premierem Izraela odbyli przedstawiciele trzech z czterech krajów Grupy Wyszehradzkiej.

 

Jak przypomina serwis rmf24.pl według wcześniejszych planów w poniedziałek i wtorek w Jerozolimie miał mieć miejsce szczyt Grupy Wyszehradzkiej. Z powodu kontrowersyjnego komentarza p.o. szefa izraelskiego MSZ Israela Katza na temat polskiego antysemityzmu z udziału w spotkaniu zrezygnowała strona polska.

 

Ostatecznie kraje V4 uzgodniły przełożenie szczytu.

 

Źródło: rmf24.pl

TK


DATA: 2019-02-20 13:44
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Dopiero co poszła informacja, że Premier Morawiecki nie jedzie do Jerozolimy , potem że pozostali też nie jadą -NIE BĘDZIE KONFERENCJI V4 - a teraz dowiadujemy się , że spotkanie odbyło się we wtorek i już są decyzje : dyplomatyczne oddziały w ambasadach, innowacyjne ośrodki kultury w Izraelu co wskazuje na medialne manipulacje/ kłamstwa. Wraca natręta myśl - pytanie gdzie, u kogo , za czyje pieniądze pobierał nauki p. V.Orban ? Czy u Sorosa ? Czy Węgrzy dostrzegają niuanse i co się dzieje ???
ponad 1 rok temu / iskierka
 
W trakcie konferencji zorganizowanej przez izraelski Instytut Studiów Bezpieczeństwa Narodowego szef resortu obrony Izraela, Mosze Ja?alon, wyraził zaskakującą opinię. W sytuacji konieczności wyboru między Iranem czy Państwem Islamskim żydowski polityk wybrałby ISIS. Taka wypowiedź może być argumentem dla osób uważających, że to Tel-Awiw stoi za powstaniem i rozwojem samozwańczego Kalifatu.
ponad 1 rok temu / 2015
 
Do TOM: Już Tusk był klepany po pleckach i sciskany ile Polska na tym zyskała??
ponad 1 rok temu / My
 
My Polacy dziękujemy polskiemu rządowi za tą odmowę udziału! Wg mądrości: chcesz by cię ktoś szanował szanuj sam siebie! Czy dla żydów goj to bliźni jak w chrześcijaństwie?
ponad 1 rok temu / Pelagia
 
Inni potrafią wykorzystać dobrosąsiedzkie stosunki z Rosją, USA i z Izraelem. A polscy władcy czołgają się na kolanach przed żydojankesami. Żenada
ponad 1 rok temu / TOM
 
Bo ja czekam na Nową Jerozolime.
ponad 1 rok temu / Sec
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.