DZIŚ JEST:   28   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Wacława, króla
Św. Tymona
 
 
 
 

Powstaną seriale telewizyjne o Żołnierzach Wyklętych. TVP przygotowuje dwie nowe produkcje – powtórzą sukces „Czasu honoru”?

Powstaną seriale telewizyjne o Żołnierzach Wyklętych. TVP przygotowuje dwie nowe produkcje – powtórzą sukces „Czasu honoru”?
Scena kończąca serial "Czas honoru"

W przypadający 1 marca Narodowy Dzień Pamięci o Żołnierzach Wyklętych władze TVP poinformowały o rozpoczęciu prac nad dwoma serialami, których bohaterami będą Niezłomni – pierwszy z nich zagości na antenie TVP1 a drugi, inspirowany powieścią „Legion”, na antenie TVP2.


Serial telewizyjnej „Jedynki” ma opowiadać o losach fikcyjnego oddziału, który po wkroczeniu Sowietów pozostaje na Kresach Wschodnich i w obronie Polaków toczy walki z NKWD. Następnie przedziera się za Bug, gdzie decyzją dowódcy zostaje zdemobilizowany. Denuncjacje i aresztowania zmuszają jednak żołnierzy do ponownego przejścia do konspiracji i podjęcia walki przeciw UB i KBW. Losy bohaterów serialu mają być kompilacją historii najsłynniejszych oddziałów niepodległościowego podziemia.


- W tej chwili trwa development literacki tego projektu - wyjaśnia portalowi Wirtualnemedia.pl Jan Pawlicki, szef TVP1. Scenariusz do pierwszego sezonu jest w procesie tworzenia, a do postaci przypisywanie są pierwsze nazwiska aktorów, którzy mogliby pojawić się w obsadzie serialu.


Serial „Jedynki”, według planów dyrektora stacji, ma zostać wyemitowany w 2017 roku.


TVP2 pracuje natomiast nad adaptacją powieści „Legion” Elżbiety Cherezińskiej, opisującej epopeję Brygady Świętokrzyskiej Narodowych Sił Zbrojnych. - Chcę przedstawić dzięki „Legionowi” historię, która jest pełnokrwista, budzi do dziś gorące emocje, a opowiada o polskim zwycięstwie odniesionym wbrew wszystkiemu i wszystkim - mówi Maciej Chmiel, dyrektor TVP2.

 


Źródło: wirtualnemedia.pl

kraDATA: 2016-03-02 08:05
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.