DZIŚ JEST:   26   MAJA   2020 r.

Św. Filipa Neri
 
 
 
 

Powstaną dwie kaplice w Sudanie Południowym. Wesprzyj inicjatywę Stowarzyszenia im. Ks. Piotra Skargi!

Powstaną dwie kaplice w Sudanie Południowym. Wesprzyj inicjatywę Stowarzyszenia im. Ks. Piotra Skargi!

Stowarzyszenie im. Ks. Piotra Skargi podjęło się zadania wybudowania dwóch kaplic w Sudanie Południowym. Prześladowanym przez lata sudańskim chrześcijanom udało się w 2011 r. uzyskać niepodległość, jednak wyznawcy Chrystusa w tym kraju żyją w niewyobrażalnej nędzy, modlą się pod drzewami, a ludność nękana jest przez muzułmanów i rebeliantów z lokalnych plemion. Każda pomoc jest na wagę złota.

 

Pragnąc wybudować dwie kaplice, Stowarzyszenie im. Ks. Piotr Skargi pomaga posługującym tam misjonarzom kombonianom. Na miejscu pracuje o. Krzysztof Zębik MCCJ, który podzielił się z nami rzeczywistością pracy w tym afrykańskim kraju. O. Krzysztof wyraża przekonanie, że jego parafianie w końcu będą mogli modlić się we właściwym miejscu, stanowiącym zarazem centrum ewangelizacyjne i edukacyjne dla okolicznych mieszkańców. – Tam też będziemy kształcić i wychowywać nowe pokolenie mieszkańców Sudanu Południowego w duchu chrześcijańskim, by później mogli prowadzić dzieło ewangelizacji wśród swych afrykańskich braci – podkreśla duchowny.

 

Bieda materialna i spustoszenia trwającej niemal 50 lat wojny domowej nie są jedynymi problemami nowo powstałego państwa. Aby wydźwignąć kraj z zapaści, niezbędna jest zmiana myślenia i wyparcie mentalności plemiennej, która w wielu miejscach przejawia się dużo silniej niż wiara w Chrystusa, pogłębiając trawiące Sudan Południowy problemy. Powszechne jest stosowanie prawa zemsty czy usprawiedliwiona plemiennymi zażyłościami kradzież bydła.

 

Do tego dochodzą także zagrożenia natury zewnętrznej – prześladowania ze strony muzułmańskich plemion i rebeliantów. Dlatego tak ważne jest doprowadzenie tych ludzi do Prawdy i ukazanie im nauki Jezusa Chrystusa; tylko wtedy ci ludzie będą w stanie ujrzeć swoje problemy w nowym świetle. Sytuacja polityczna jest także coraz bardziej napięta. Kraj stoi w przededniu wybuchu nowej, kolejnej wojny.

 

Stowarzyszenie planuje wybudować dwie kaplice; w tym celu potrzeba zebrać 115 tysięcy złotych - dlatego niezbędna jest każda pomoc. Ty też możesz pomóc prześladowanym braciom w wierze. Swoje wsparcie możesz okazać tutaj. 

 

Kampania Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi organizowana jest także przy współudziale fundacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Jej dyrektor, ks. prof. UKSW dr hab. Waldemar Cisło, zachęca wszystkich do włączenia się w tę akcję. – Jestem wdzięczny za podjętą przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi inicjatywę niesienia pomocy chrześcijanom w Republice Sudanu Południowego. Dziękuję i proszę o włączenie się w proponowaną akcję budowy miejsc kultu w Sudanie Południowym. Wszystkich sympatyków Stowarzyszenia zapewniamy o naszej modlitwie – apeluje duchowny.

 

 


DATA: 2019-10-11 21:12
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
31
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Czy w tych kaplicach sprawowany będzie skarb Kościoła - Msza św. w Nadzwyczajnym Rycie Rzymskim? Sudańczycy na to zasługują. Czy Stowarzyszenie pomyślało o tym? Czy wstawiło się u posługujących tam kapłanów za Sudańczykami?
7 miesięcy temu / Zbigniew
 
ludzie się składali na studnie w Sudanie
8 miesięcy temu / ale ale
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.