DZIŚ JEST:   16   LIPCA   2018 r.

NMP Szkaplerznej z Góry Karmel
Św. Marii Magdaleny Postel
 
 
 
 

Powstało Stowarzyszenie Rodzin Żołnierzy Wyklętych! Na czele Tadeusz Płużański i Marek Franczak

Powstało Stowarzyszenie Rodzin Żołnierzy Wyklętych! Na czele Tadeusz Płużański i Marek Franczak
źródło: wikimedia.org

1 października w Brzezinach koło Łodzi zawiązało się stowarzyszenie skupiające rodziny Żołnierzy Wyklętych. – To niezwykle potrzebna organizacja, która będzie miejscem spotkań i wspólnej patriotycznej działalności krewnych naszych Bohaterów – powiedział Tadeusz Płużański, syn Tadeusza Płużańskiego ps. „Tadeusz Radwan”, prezes stowarzyszenia.

 

Dzień założenia stowarzyszenia poprzedziła uroczystość posadzenia Dębów Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Przy ul. Kulczyńskiego w Brzezinach posadzonych zostało 25 drzew, które stanowić będą hołd dla niezłomnej postawy bohaterów Polski powojennej. – Dąb jest symbolem trwania. Pomimo długich dekad zakłamania komunistycznego i postkomunistycznego prawda wychodzi na jaw. I będzie trwała – mówi Marek Franczak, syn sierż. Józefa Franczaka ps. „Laluś”, wiceprezes stowarzyszenia.

 

Uroczystość zorganizowana została we współpracy między Marcinem Plutą, Burmistrzem Miasta Brzeziny, oraz Kajetanem Rajskim, redaktorem naczelnym Kwartalnika „Wyklęci”. – Cieszę się, że rodziny Żołnierzy Wyklętych zechciały w naszym patriotycznym mieście, Brzezinach, posadzić dęby pamięci swoich krewnych. To niezwykle cenna inicjatywa, będzie przypominała mieszkańcom naszego miasta, zwłaszcza młodzieży, o bohaterstwie żołnierzy niepodległościowego podziemia – powiedział burmistrz Marcin Pluta.

 

Kolejnego dnia odbył się zjazd założycielski stowarzyszenia. Stowarzyszenie ma na celu propagowanie idei niepodległościowego podziemia poprzez organizację wydarzeń skupiających środowiska patriotyczne, jak również poprzez promowanie pracy organicznej w polskim społeczeństwie przejawiającej się w sposób szczególny w podejmowaniu działalności edukacyjnej. Organizacja wspierać zamierza również wartościowe inicjatywy udzielając patronatów, a także zapewni współpracę personalną. Zajmować będzie również zdecydowane stanowisko w obronie Żołnierzy Wyklętych.

 

W skład zarządu stowarzyszenia, które obecnie skupia około 25 członków, wchodzą: Tadeusz Płużański (prezes), Marek Franczak (wiceprezes), Jacek Łukasik (wiceprezes), Krzysztof Bukowski (członek zarządu), Jan Suchora (członek zarządu). Funkcję rzecznika prasowego objął Kajetan Rajski.

 

 

/lk/

 

 

 

 


DATA: 2017-10-05 17:02
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.