DZIŚ JEST:   07   GRUDNIA   2019 r.

Pierwsza Sobota
Św. Ambrożego, Doktora Kościoła
Św. Marii Józefy Rosello
 
 
 
 

Powstała kancelaria prawna dla homoseksualistów. Specjalizuje się w tematyce LGBT

Powstała kancelaria prawna dla homoseksualistów. Specjalizuje się w tematyce LGBT
Pracownicy Apple na Paradzie Homoseksualistów w San Francisco, fot. REUTERS/Elijah Nouvelage

W Warszawie powstała pierwsza w Polsce kancelaria prawna, która będzie zajmowała się problemami prawnymi osób identyfikujących się z ruchem LGBT. Kancelarię założyli prawnicy zaangażowani w prace lewicowych organizacji, m.in. Kampanii Przeciw Homofobii.

 

Homoseksualiści i osoby związane z ruchem LGBT będą mogły korzystać z pomocy prawnej kancelarii, specjalizującej się w wąsko zakrojonej tematyce. Kancelaria prawna Knut Mazurczak Adwokaci została założona w lutym br. i będzie zajmowała się problemami prawnymi osób LGBT.

 

Jak informuje branżowy portal RynekPrawniczy.pl, pierwsza w Polsce kancelaria prawna LGBT „zajmuje się sprawami zawierania za granicą jednopłciowych związków partnerskich” lub tzw. „małżeństw homoseksualnych”. Prawnicy zamierzają prowadzić postępowania, mające prowadzić do uznania ww. związków w Polsce. Adwokaci środowisk LGBT będą również starali się doprowadzić w takich sytuacjach do zmiany nazwiska na nazwisko „partnera lub partnerki”.

 

Szokujące jest to, że kancelaria oferuje również wsparcie prawne dla homoseksualistów, którzy poza granicami Polski chcą adoptować dzieci. „Kancelaria oferuje też rozwiązania prawne dla dzieci urodzonych in vitro i przez tzw. surogatki (matki zastępcze) w Polsce i za granicą, których jako rodziców wskazano dwie kobiety lub dwóch mężczyzn” - czytamy na portalu RynekPrawniczy.pl.

 

Twórcy kancelarii dla osób identyfikujących się z ruchem LGBT oferują również usługi wsparcia prawnego w przypadkach „dyskryminacji „ze względu na orientację seksualną lub tożsamość płciową”. Prawnicy będą także stawać w obronie osób, które mają być ofiarami „przestępstw spowodowanych uprzedzeniami”, chociaż trudno powiedzieć co kryje się za tym pojęciem.

 

Kancelaria LGBT zamierza także reprezentować „osoby transpłciowe” w sprawach uzgodnienia płci prawnej i „postępowaniach administracyjnych w sprawach zmiany oznaczenia płci prawnej w akcie urodzenia”.

 

Twórcy kancelarii prawnej Knut Mazurczak Adwokaci to osoby od lat zaangażowane w ruch promujący LGBT. Paweł Knut jest adwokatem zaangażowanym w prace stowarzyszenia Kampania Przeciw Homofobii. Wcześniej współpracował z Polskim Towarzystwem Prawa Antydyskryminacyjnego, a także stowarzyszeniem Lambda Warszawa oraz Helsińską Fundacją Praw Człowieka.

 

Z kolei Anna Mazurczak w latach 2012 - 2018 pracowała w zespole ds. równego traktowania w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich. Oprócz działalności prawniczej jest zaangażowana w prace Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny oraz stowarzyszenia Miłość Nie Wyklucza.

 

Przypomnijmy, że w piątek w mediach szeroko komentowano wywiad wiceprezydenta Warszawy Pawła Rabieja, który zapowiedział wprowadzenie w Polsce „związków partnerskich”, następnie tzw. „małżeństw homoseksualnych”, a na końcu zgody na adopcję dzieci przez pary jednopłciowe. Warto wobec tego zastanowić się, jak dużą rolę w w tych działaniach będą odgrywały kancelarie prawne dla osób LGBT. 

 

Wiceprezydent Warszawy podkreślił, że nie jest „zwolennikiem zmieniania społeczeństwa na siłę” i dlatego popierane przez niego zmiany nie powinny być wprowadzane natychmiast, ale powoli, stopniowo, etapami: związki partnerskie – równość małżeństw – adopcja dzieci. Homoseksualny polityk nawet nie ukrywa, że chodzi tu o przyzwyczajenie ludzi do nowej sytuacji, zanim rozpoczęte zostanie propagowanie kolejnych, jeszcze głębszych zmian prawnych i społecznych.

 

Zdaniem Rabieja „w wielu krajach adopcja dzieci przez pary homoseksualne jest dozwolona i nie spowodowała trzęsienia ziemi”. Podobnie może stać się w Polsce, jeśli tylko homoseksualna operacja zostanie przeprowadzona w sposób subtelny, a nie rewolucyjny.

 

 

Źródło: RynekPrawniczy.pl, „Dziennik Gazeta Prawna”

WMa


DATA: 2019-03-15 22:39
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Przecież każdy człowiek w kraju ma takie same prawa :D Trzeba uważać, niektóre kancelarie będą starały się o uwagę mediów. A jeśli ktoś naprawdę szuka dobrej kancelarii, to sprawdźcie Iwo Klisz, w Poznaniu moją sprawę przyjęła mecenas Monika Teller i czuję optymizm :
7 miesięcy temu / Kaja
 
Nazwisko założyciela tej kancelarii mówi samo za siebie
8 miesięcy temu / wall
 
tak jak proponuje @[email protected] - walczyć z dziadami ich własną bronią;
8 miesięcy temu / JARO
 
To jest ta ideologia "róbta co chceta", na podstawie której wszystko muszą mieć, jak w supermarkecie. A czy adopcja dziecka przez pederastów będzie służyć temu dziecku, którego ze zboczeńców to obchodzi? Dziecko normalne, wychowujące się z dwoma facetami nie otrzyma zdrowych, prawidłowych wzorców. Będzie dysfunkcyjne. To jest udowodnione. Doczekacie się w przyszłości spraw sądowych zakładanych przez tak okaleczone dzieci. I niech was puszczą w skarpetach. Nawet będą sprawy zakładane p. państwu, jeśli przyzwoli na taką deprawację i nie ochroni najmłodszych obywateli.
8 miesięcy temu / grimm
 
I RODZINA.
8 miesięcy temu / Do WMJ
 
Już pochodzenie słowa "małżeństwo" wskazuje, co ono oznacza. Jest to wyraz złożony, konkretnie zrost, którego podstawami słowotwórczymi są wyrazy: "mąż", "żona".
8 miesięcy temu / Do Velario
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.