DZIŚ JEST:   25   LUTY   2020 r.

Św. Cezarego z Nazjanzu
Św. Modesta z Trewiru
 
 
 
 

Powstaje Ruch Prawdziwa Europa. Media spekulują o inicjatywnej roli ojca Rydzyka

Powstaje Ruch Prawdziwa Europa. Media spekulują o inicjatywnej roli ojca Rydzyka
Miroslaw Piotrowski Fot: Krystian Maj/FORU

Do sądu wpłynął wniosek o rejestrację nowej partii odwołującej się do zasad chrześcijańskich. Według doniesień mediów stoi za nią ojciec Tadeusz Rydzyk. Do pogłosek tych sceptycznie odniósł się jednak Antoni Macierewicz.

 

Według portalu Wirtualna Polska, w ostatnim tygodniu stycznia do Sądu Okręgowego wpłynął wniosek o rejestrację nowej partii o nazwie Ruch Prawdziwa Europa. Jego członkowie zamierzają najpiew skoncentrować się na zaplanowanych na maj 2019 wyborach do europarlamentu.

 

Wnioskodawcą jest poseł do Parlamentu Europejskiego Mirosław Piotrowski. Polityk w 2004 roku otrzymał mandat europosła, startując z ramienia Ligi Polskich Rodzin. Następnie w 2009 i 2014 roku otrzymywał ponowny wybór dzięki startowi z ramienia PiS.

 

Według „WP” jest on zaufanym człowiekiem ojca Rydzyka i temu właśnie zawdzięczał wysokie miejsca na jego listach.

 

Polityk formalnie nie należał nigdy do partii Jarosława Kaczyńskiego. Według jednego z inicjatorów nowego ugrupowania, według zamówionego przez partię sondażu, może ona liczyć nawet na 18 procent poparcia – podaje „WP”.

 

Wśród kandydatów oczekującej na rejestrację partii, mówi się o byłym pośle PiS i byłym wiceprezesie PZU Andrzeju Jaworskim, a także byłym ministrze środowiska Janie Szyszko, posłankach Gabrieli Masłowskiej i Annie Sobeckiej, a także europosłach: Urszuli Krupie i wspomnianym Mirosławie Piotrowskim.

 

Jak z kolei zauważa TOK FM o możliwości stworzenia przez ojca Rydzyka własnej partii mówi się już od czasów wyborów samorządowych. Aktywny politycznie redemptorysta nie udzielił wówczas poparcia PiS-owi. Według TOK FM nowa partia stanowi realizację założeń Europa Christi założonej w marcu 2017 roku. Ugrupowanie odwołuje się do chrześcijańskiego dziedzictwa Starego Kontynentu. 

 

Tymczasem Antoni Macierewicz w wypowiedzi dla TV Republika stwierdził, że istnieje możliwość, że doniesienia o nowej partii pod auspicjami ojca Rydzyka to fake-news. Były minister obrony rozmawiał z ojcem Rydzkiem przed kilkoma dniami i jego zdaniem redemptorysta nic nie wiedział o tej inicjatywie.

 

Źródła: natemat.pl / wiadomosci.wp.pl / tokfm.pl / TV Republika / wprost.pl 

mjend

 

 


DATA: 2018-12-05 14:39
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
9
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

a to Ruch Narodowy jest PiSowską wydmuszką na usługach mosadu?
ponad 1 rok temu / do nowy porządek masonow
 
Partii tej nie tworzy ojciec Tadeusz Rydzyk. Jest on kapłanem, a żaden duchowny nie może mieszać się do polityki. Partię tą, która będzie się nazywała "Ruch Prawdziwa Europa" tworzy związany z Rodziną Radia Maryja europoseł Mirosław Piotrowski. Niemniej ta partia będzie częścią Rodziny Radia Maryja. Będzie to nowa partia, ale na pewno nie będzie wrogo nastawiona do PiS-u, a wręcz przeciwnie na pewno będzie z PiS-em współpracowała. Partia ta ma na celu przywrócenie katolickich wartości i zwalczanie ateizmu, neomarksizmu, nihilizmu i hedonizmu.
ponad 1 rok temu / Waldek.Kecki
 
Jaki sens jest w łączeniu tej partii z o. Rydzykiem? To, że się znają nie oznacza od razu on jest pomysłodawcą. Żenada
ponad 1 rok temu / KinLes
 
Księża nie mieszają się w politykę. To że jakikolwiek polityk zna się z kapłanem nie oznacza, że na jego rozkaz zakłada partię!
ponad 1 rok temu / ZenSli
 
Ktoś kto współpracuje z o. Rydzykiem coś robi to znaczy, że o. Rydzyk to robi? Czyli tak. Jak jakiś mechanik założy swój warsztat to znaczy, że o. Rydzyk założył warsztat?
ponad 1 rok temu / RyBell
 
Nowa partia jest potrzebna, bo obecnie w Polsce nie ma typowej prawicowej partii. Partia środowiska Radia Maryja na pewno nie będzie wrogo nastawiona do PiS-u, a wręcz przeciwnie na pewno razem z PiS-em będzie kontynuowała "dobrą zmianę" w Polsce.
ponad 1 rok temu / Mieszkaniec
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.