DZIŚ JEST:   23   WRZEŚNIA   2019 r.

Św. Ojca Pio z Pietrelciny
Św. Tekli, męczennicy
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 29  >   POLSKA

Roman Motoła

Powstać z kolan


Gdy oddajemy do druku niniejsze wydanie „Polonia Christiana”, dziennik „Rzeczpospolita” podaje, że na wraku tupolewa, którym w kwietniu 2010 roku na uroczystości katyńskie leciała do Smoleńska nasza państwowa delegacja, polscy specjaliści odnaleźli liczne ślady materiałów wybuchowych. Zaraz rozpocznie się kolejny, krótki, choć gwałtowny sztorm, jakich w ostatnich tygodniach łajba z napisem „rząd Donalda Tuska” przetrwała już kilka. Burze są coraz częstsze i łódka chwieje się coraz bardziej. Sprawą, która wstrząsa nią szczególnie mocno, jest sypiąca się z każdym dniem jak zamek z piasku oficjalna wersja przebiegu katastrofy smoleńskiej. Czy jednak ewentualny upadek gabinetu Platformy przyniósłby nam realną zmianę?

Państwo zdało egzamin – stwierdził niedługo po tragicznym 10 kwietnia prezydent Bronisław Komorowski. Owa administracyjna sprawność miała się przejawiać w… rzetelnej organizacji sprowadzenia do kraju ciał ofiar i urządzeniu pogrzebów. Tylko, że po ponad dwóch latach okazało się, iż niektóre ciała zostały przed zamknięciem trumien zamienione i sprofanowane. Rosjanie nawet nie umyli i nie ubrali zwłok, a przygotowane przez rodziny ubrania rzucali obok. W ciałach ofiar w trakcie ekshumacji znajdowano zaszyte w trakcie pozorowanych sekcji odpadki, a dokumentacja rosyjskich badań niejednokrotnie nijak miała się do stanu faktycznego.

Od pierwszych chwil po katastrofie raz za razem wychodziło na jaw kolejne kłamstwo podawane do wierzenia opinii publicznej. Od tezy o błędzie pilota, czterech podejściach do lądowania, kłótni na Okęciu, pijanym generale za sterami, nieznajomości języka rosyjskiego przez ­załogę, słowach, które miały paść w kabinie pilotów, a nie padły, aż do niebywałego oskarżenia rzuconego przez prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta pod adresem bliskich Anny Walentynowicz, że to rodzina winna jest zamiany ciał.

Od początku rosyjskie kłamstwa żyrowali najwyżsi urzędnicy III RP. Jak pudła rezonansowe powtarzały je do znudzenia przychylne rządowi media, wszelkie zaś próby stawiania pytań niezgodnych z obowiązującą linią kwitowane były oskarżeniami o szerzenie teorii spiskowych. Chociaż gołym okiem było widać, że ani Rosjanie, ani oficjalna strona polska nie przeprowadzili żadnego rzetelnego śledztwa, że wiele śladów na miejscu katastrofy zacierano...

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

 

Polska ma dla Rosji „nową propozycję” w sprawie zwrotu wraku samolotu Tu-154M, który uległ katastrofie 10 kwietnia 2010 roku. O rozwiązaniu poinformował prof. Jacek Czaputowicz, minister spraw zagranicznych.

 
 

W poniedziałek w Nowym Jorku odbędzie się spotkanie prezydenta Polski Andrzeja Dudy oraz prezydenta USA Donalda Trumpa. Potrwa ono maksymalnie 35 minut, ale – jak poinformował Krzysztof Szczerski, szef gabinetu Prezydenta RP – głowy państw podpiszą wspólną deklarację dotyczącą obecności amerykańskich wojsk w naszym kraju.

 

W niedzielę pierwszy raz w historii Kalisza ulicami miasta przeszedł Marsz Równości. Główne hasła homoimprezy odwoływały się do historii Polski i krajowej literatury. Padły słowa o „Rocie” jako dziele homoseksualnej kobiety, odwoływano się także do Marii Dąbrowskiej.

 

Członek Międzynarodowej Komisji Teologicznej, Marianne Schlosser nie chce dalej partycypować w pracach dotyczących tzw. drogi synodalnej obranej przez niemiecki Kościół. Nie podoba się jej zarówno metodologia jak i podejście do opracowywanych zagadnień. Jej zdaniem, wśród ekspertów  opracowujących nową drogę Kościoła w Niemczech panuje „fiksacja na punkcie wyświęcania kobiet”.

 

Jeżeli ktoś uważa, że fundamentalizm islamski skończył się wraz ze zwycięstwem nad Państwem Islamskim (ISIS) w Iraku i Syrii, to jest w wielkim błędzie. Państwo Islamskie jeszcze nie umarło – powiedział dyrektor włoskiej sekcji Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie Alessandro Monteduro, komentując obecną sytuację i cierpienia chrześcijan w Burkina Faso.


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.