DZIŚ JEST:   23   LUTY   2019 r.

Św. Polikarpa, biskupa
Bł. Wincentego Frelichowskiego
Bł. Izabeli, królewny
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 29  >   POLSKA

Roman Motoła

Powstać z kolan


Gdy oddajemy do druku niniejsze wydanie „Polonia Christiana”, dziennik „Rzeczpospolita” podaje, że na wraku tupolewa, którym w kwietniu 2010 roku na uroczystości katyńskie leciała do Smoleńska nasza państwowa delegacja, polscy specjaliści odnaleźli liczne ślady materiałów wybuchowych. Zaraz rozpocznie się kolejny, krótki, choć gwałtowny sztorm, jakich w ostatnich tygodniach łajba z napisem „rząd Donalda Tuska” przetrwała już kilka. Burze są coraz częstsze i łódka chwieje się coraz bardziej. Sprawą, która wstrząsa nią szczególnie mocno, jest sypiąca się z każdym dniem jak zamek z piasku oficjalna wersja przebiegu katastrofy smoleńskiej. Czy jednak ewentualny upadek gabinetu Platformy przyniósłby nam realną zmianę?

Państwo zdało egzamin – stwierdził niedługo po tragicznym 10 kwietnia prezydent Bronisław Komorowski. Owa administracyjna sprawność miała się przejawiać w… rzetelnej organizacji sprowadzenia do kraju ciał ofiar i urządzeniu pogrzebów. Tylko, że po ponad dwóch latach okazało się, iż niektóre ciała zostały przed zamknięciem trumien zamienione i sprofanowane. Rosjanie nawet nie umyli i nie ubrali zwłok, a przygotowane przez rodziny ubrania rzucali obok. W ciałach ofiar w trakcie ekshumacji znajdowano zaszyte w trakcie pozorowanych sekcji odpadki, a dokumentacja rosyjskich badań niejednokrotnie nijak miała się do stanu faktycznego.

Od pierwszych chwil po katastrofie raz za razem wychodziło na jaw kolejne kłamstwo podawane do wierzenia opinii publicznej. Od tezy o błędzie pilota, czterech podejściach do lądowania, kłótni na Okęciu, pijanym generale za sterami, nieznajomości języka rosyjskiego przez ­załogę, słowach, które miały paść w kabinie pilotów, a nie padły, aż do niebywałego oskarżenia rzuconego przez prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta pod adresem bliskich Anny Walentynowicz, że to rodzina winna jest zamiany ciał.

Od początku rosyjskie kłamstwa żyrowali najwyżsi urzędnicy III RP. Jak pudła rezonansowe powtarzały je do znudzenia przychylne rządowi media, wszelkie zaś próby stawiania pytań niezgodnych z obowiązującą linią kwitowane były oskarżeniami o szerzenie teorii spiskowych. Chociaż gołym okiem było widać, że ani Rosjanie, ani oficjalna strona polska nie przeprowadzili żadnego rzetelnego śledztwa, że wiele śladów na miejscu katastrofy zacierano...

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

 

Niemiecki Bundestag przyjął zmianę prawa dotyczącego informowania o możliwości dokonania aborcji. Lewica chciała pełnej swobody w informowaniu o „usłudze” mordowania dzieci nienarodzonych. Chadecja zablokowała tę regulację, ale zgodziła się na częściowe zwiększenie zakresu informowania o możliwości abortowania dzieci. Bundestag zagwarantował również młodym kobietom dłuższy okres dostępu do darmowej antykoncepcji.

 
 

Podczas konwencji Prawa i Sprawiedliwości zaprezentowano program i cele rządu na 2019 roku. Prezes Jarosław Kaczyński zapowiedział realizację nowych projektów socjalnych, prorodzinnych i infrastrukturalnych. Jednym z nich jest poszerzenie programu „Rodzina 500 plus”. Świadczenia będą wypłacane także od pierwszego dziecka.

 

Trybunał Sprawiedliwości UE zakwestionował austriacki przepis mówiący o tym, że Wielki Piątek jest dniem wolnym od pracy dla chrześcijan. Teraz władze kraju szukają rozwiązania, które umożliwi świętowanie pamiątki Męki Jezusa Chrystusa i przynajmniej częściowo ograniczy długość pracy tego dnia.

 

Polska windsurferka i medalistka Igrzysk Olimpijskich w Londynie zaprotestowała przeciwko polityce Rafała Trzaskowskiego, który wspiera homoseksualną agendę. „Mówię kategoryczne NIE dla promocji środowisk LGBT i będę bronić tradycyjnej Polski” - napisała.

 

Rada parafii katedralnej w Utrechcie (Holandia) wystawiła na sprzedaż budynek katedry, którego utrzymanie ma być zbyt kosztowne wobec małej liczby wiernych. Przeciwko sprzedaży świątyni protestują katolicy z całej diecezji.


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.