DZIŚ JEST:   25   MAJA   2020 r.

Św. Grzegorza VII
Św. Bedy Czcigodnego, Doktora Kościoła
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 29  >   POLSKA

Roman Motoła

Powstać z kolan


Gdy oddajemy do druku niniejsze wydanie „Polonia Christiana”, dziennik „Rzeczpospolita” podaje, że na wraku tupolewa, którym w kwietniu 2010 roku na uroczystości katyńskie leciała do Smoleńska nasza państwowa delegacja, polscy specjaliści odnaleźli liczne ślady materiałów wybuchowych. Zaraz rozpocznie się kolejny, krótki, choć gwałtowny sztorm, jakich w ostatnich tygodniach łajba z napisem „rząd Donalda Tuska” przetrwała już kilka. Burze są coraz częstsze i łódka chwieje się coraz bardziej. Sprawą, która wstrząsa nią szczególnie mocno, jest sypiąca się z każdym dniem jak zamek z piasku oficjalna wersja przebiegu katastrofy smoleńskiej. Czy jednak ewentualny upadek gabinetu Platformy przyniósłby nam realną zmianę?

Państwo zdało egzamin – stwierdził niedługo po tragicznym 10 kwietnia prezydent Bronisław Komorowski. Owa administracyjna sprawność miała się przejawiać w… rzetelnej organizacji sprowadzenia do kraju ciał ofiar i urządzeniu pogrzebów. Tylko, że po ponad dwóch latach okazało się, iż niektóre ciała zostały przed zamknięciem trumien zamienione i sprofanowane. Rosjanie nawet nie umyli i nie ubrali zwłok, a przygotowane przez rodziny ubrania rzucali obok. W ciałach ofiar w trakcie ekshumacji znajdowano zaszyte w trakcie pozorowanych sekcji odpadki, a dokumentacja rosyjskich badań niejednokrotnie nijak miała się do stanu faktycznego.

Od pierwszych chwil po katastrofie raz za razem wychodziło na jaw kolejne kłamstwo podawane do wierzenia opinii publicznej. Od tezy o błędzie pilota, czterech podejściach do lądowania, kłótni na Okęciu, pijanym generale za sterami, nieznajomości języka rosyjskiego przez ­załogę, słowach, które miały paść w kabinie pilotów, a nie padły, aż do niebywałego oskarżenia rzuconego przez prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta pod adresem bliskich Anny Walentynowicz, że to rodzina winna jest zamiany ciał.

Od początku rosyjskie kłamstwa żyrowali najwyżsi urzędnicy III RP. Jak pudła rezonansowe powtarzały je do znudzenia przychylne rządowi media, wszelkie zaś próby stawiania pytań niezgodnych z obowiązującą linią kwitowane były oskarżeniami o szerzenie teorii spiskowych. Chociaż gołym okiem było widać, że ani Rosjanie, ani oficjalna strona polska nie przeprowadzili żadnego rzetelnego śledztwa, że wiele śladów na miejscu katastrofy zacierano...

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

 

Mama dziecka z zespołem Downa pozwała rząd w związku z prawem do aborcji, które obowiązuje w Wielkiej Brytanii. Kobieta podkreśla, że obecne przepisy dyskryminują ono dzieci z upośledzeniem i traktuje jak obywateli drugiej kategorii.

 
 

Budując swoją retorykę na ideologicznej walce płci, Konwencja całkowicie pomija realne przyczyny przemocy, które wynikają w rzeczywistości z patologii życia społecznego. W Konwencji nie znajdziemy przepisów dotyczących np. zwalczania zjawiska alkoholizmu, narkomanii czy innych uzależnień (np. od pornografii), seksualizacji wizerunku kobiety czy postulatów wzmacniania więzi rodzinnych – ocenia Karolina Pawłowska, dyrektor Centrum Prawa Międzynarodowego instytutu Ordo Iuris polski raport z wykonywania Konwencji Stambulskiej. Opinię publikujemy w całości.

 

W czasie epidemii trzeba zachowywać bezpieczny dystans. To każdy jakoś rozumie. Problem w tym, że wydawane rozporządzenia mijają się z logiką, a społeczeństwo otrzymuje od władz sprzeczne sygnały. Oto bowiem inne są „bezpieczne odległości” w sklepach, w przestrzeni publicznej, podczas szkolnych egzaminów czy w barach i kawiarniach, a inne w kościołach, w których – bez podania logicznych wyjaśnień – stosowane są najdalej idące ograniczenia! Co więcej, teraz okazuje się, że mowa tu nie o nakazach a zaleceniach… których nieprzestrzeganie może jednak niektórych słono kosztować. Ot, epidemiczna teoria względności w pełnej krasie.

 

Rada Europy ostrzegła przed potencjalnym wzrostem użycia broni biologicznej, takiej jak wirusy czy bakterie, w świecie po koronawirusie. Terroryści nie zapomną „wyciągniętych wniosków” podczas pandemii – przekonuje portal dw.com.

 

W kwestii ograniczeń w kawiarniach premier Mateusz Morawiecki został przez swoje zaplecze źle poinformowany, przepraszam za to; zalecenia dotyczące gastronomii miały mieć charakter „miękki”, a zostały wydane przez GIS w formie zalecenia obowiązującego – powiedział rzecznik rządu Piotr Müller.


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.