DZIŚ JEST:   06   LIPCA   2020 r.

Św. Marii Goretti, męczennicy
Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


obawiam się iż jeszcze długo to potrwa.Nie ma znaczenia jakie by nie przedstawić dowody , o złodziejskiej antypolskiej działalności PO , SLD czy Nowoczesna , a Polacy i tak zagłosują . Co do pana który poniżej wstawił modlitwę zamiast komentarza. Ja jestem również wierzący, i wiem iz Bóg dał wolną wolę ludziom. Ludzie mogą czynić zło jaki i dobro. Bóg za nas nie wychowa dzieci w patriotyzmie.
9 miesięcy temu / Arek
 
Wypowiedź profesora na pewno przedwczesna. A poza tym to PRL nie skończył się. Ewentualnie: skończyła się.
11 miesięcy temu / Konrad Turzyńs
 
Swiety Michale Archaniele zstap na ziemie I bron nas od tych zlych ludzi I wszystkiego co zle. Daj nam Boze sile abysmy mogli wypedzic szatana z naszego POLSKIEGO KRAJU. Zmiluj sie nad nami Boze laskawy abysmy mogli zyc godnie wedlug Twoich przykazan w kraju ktory nam dales. Abysmy potrafili sie milowac wzajemnie tak jak Ty nam wskazujesz. Aby wszyscy Polacy byli wierni tylko Tobie, bos Ty naszym KROLEM. Daj nam dobrych katolickich ludzi aby zasiedli w naszym sejmie I byli naszymi rzadcami. Daruj nam nasze grzechy, oco Cie Boze BARDZO PROSIMY I BLAGAMY. WYZWOL NAS Z TEGO PIEKLA, KTORE JEST NA NASZEJ ZIEMI. AMEN.
11 miesięcy temu / Anielka
 
komuchy i ich potomkowie
11 miesięcy temu / nik
 
TEN ARTYKUL NIE WYJASNIA DLACZEGO GLOSOWANO NA KOMUNISTOW I KIM SA OBYWATETE KTORZY TO ZROBILI - to nie wiek a pochodzenie osob glosujacych na komuchow MA ZNACZENIE.W WARSZAWIE MIESZKA W DALSZYM CIAGU c/a 400.000 WIERNYCH KISZCZAKOWI JARUZELSKIEMU STAREJ BESPIECE Z PZPRu-ICH DZIECI TYPU LIS, SEKIELSKI, OLEJNIK ZAKOWSKI ICH RODZINY I INNE TYPY Z ROSYJSKIM RODOWODEM- LATWO ODDALI SWOJE POPARCIE DLA STAREJ "bandyckiej" elity,CALY WARSZAWSKI SWIATEK SLD DLA POKAZANIE OPORU,PRZECIWKO PRAWICY I NOWEJ POLSCE! BLAD POLEGA NA TYM ZE DOTYCZCZAS PIS NIE WROWADZIL RADYKALNEJ ZMIANY W KONSTYTUCJI. ZMIANY POLEGAJACEJ NA- CALKOWITYM ODSUNIECIA NA MARGINES-WSZYSTKICH, DO 3-CIEGO POKOLENIA WLACZNIE,USUNIECIE TYCH KTORZY DZIALALI W ZYCIU POLITYCZNYM PRLu! P.KACZYNSKI NIE ZADBAL O RADYKALNA ZMIANE -.NIEMCY TO ZROBILI WOBEC DDRowcow!I TO JEST JEDEN Z NAJWIEKSZYCH BLEDOW POLITYCZNYCH FORMACJI PIS, DLATEGO MAMY DZIS PIECIORO PRO RUSKICH AGENTOW POPIJAJACYCH SZAMPANA W BRUXELI
ponad 1 rok temu / Andre L-P
 
Tacy ludzie-pamięć zawodzi A może mafie rodzinne chcą dalej z Pańskiego Stołu ochłapy dostawać. Cóż tak to jest
ponad 1 rok temu / Gruzin
 
@Ryś: Oznacza dokładnie to,co napisałam. Jeśli po 30 latach ludzie niczego się nie nauczyli,nie wyciągnęli wniosków i dalej głosują na dżumę albo cholerę, wyciągając na dodatek takie komunistyczne "zabytki" jak Miller czy Cimoszewicz, a kolejnemu pokoleniu debili urodzonych po 1989 r. nawet nie chce się ruszyć czterech liter, żeby zagłosować, to właśnie tak: niech ten naród ginie. Swoimi wyborami daje wyraźny znak, że niewolnictwo i nędza jest tym stanem, w którym czuje się najlepiej.
ponad 1 rok temu / Johanka
 
Komunizm, komunizmem ale co z tajnymi ferajnami typu masońska hydra, czy rycerstwa czeguś tam ku czemuś tam - oto ten prawdziwy smok wielogłowy, co to mu każda nawet odcięta - odrasta!? Jesteśmy w takich dybach, że nawet pomarzyć o wolności coraz trudniej, coraz bardziej uderza w nas bezsilność i bezradność, jak dzieci we mgle . . .
ponad 1 rok temu / Andrzej BR
 
Tkwimy w komunie wśród draniów świń i pająków ponieważ oni są inteligentni i nie dopuszczają do dekomunizacji.
ponad 1 rok temu / Jednym zdaniem
 
Tak trzeba zmienić Konstytucję, żeby w końcu przeprowadzić skuteczną i bezwarunkową lustrację i dekomunizację sędziów, prokuratorów, adwokatów, pracowników naukowych wyższych uczelni, dziennikarzy, itd., itp. Zmiany w sądownictwie zostały zablokowane przez wyrok sędziów TK z 11 maja 2007, potwierdzony orzeczeniem TK z 2 kwietnia 2015 r. w tym czasie na czele TK stał Rzepliński! zabraniający dokonywania lustracji gremiów prawniczych w Polsce!
ponad 1 rok temu / Stefan Jr
 
Nieco ogólności. Stopień nieszczerości który pompatycznie uważa się za pozę powaznego polityka pozwala na swobodny rozwój zgnilizny. Nieszczerość jak roślina wysoce trująca uprawiana jest ze wzgędu na walory "zasłaniajace"przez większość purpuratów w Polsce.Nie komentuje brutalnej polity ekonomicznej.
ponad 1 rok temu / Leo
 
Może jednak należy przyjąć ,że to Niemcy sieją komunizm i socjalizm na całym swiecie -nie Londyn NIEMIECKA OKUPACJA MEDIALNA ,co włączę to Miller ,Houbner ~~Szainfild ~~etc aj waj nie róbcie sobie jaj!!!
ponad 1 rok temu / kazik
 
Co mówi Cimoszewic układem paluszków i Miler? Po wyborze Kwaśniewskiego na prezydenta Papież Polak był ogromnie zasmucony i powiedział do zaufanych gości.. tak wybrali, ale przez to Polska odłożyła dobrobyt na 25-30 lat. Miał rację??
ponad 1 rok temu / net
 
Xavras i vice versa ...życzę zdrowia. Jako ze w internecie nic nie ginie łatwo znalezc wywiady Brauna dla rosyjskiego Sputnika czy Korwina o sympatiach dla Putina kagebisty... I nic nie ma do moich poglądów " reżym pisowski"- interesuję się historia i nie mogę znaleźć okresu w ktorym oprócz najazdów, rzezi i grabieży moglibysmy coś zawdzieczac " wschodnim słowianom"
ponad 1 rok temu / Na POhybel
 
Janek...boli oj boli że wyszły na jaw zamiłowania Korwina do Putina jak i bredzenie Brauna o neutralności ..bo Rosja to nasi słowiańscy przyjaciele z wrogiem jest USA
ponad 1 rok temu / Do kodu
 
PiS jako ruskich i sowieciarzy lansował Konfederację, a nie SLD. Mamy tego owoce. Komuchów pisowcy w ogóle nie tykali.
ponad 1 rok temu / Janek
 
@ Johanka "Niech ten naród ginie." BRAWO, Bismarck, Hitler i gubernator Frank mówili i działali podobnie. Może się mylę: prosiłbym dokładniej nazwać "ten naród".
ponad 1 rok temu / Ryś
 
Niech ten naród ginie. Sam sobie szykuje taki los. Szkoda tylko tych, którzy myślą i działają rozsądnie, bo będą musieli na własnej skórze ponosić skutki wyborów polactwa.
ponad 1 rok temu / Johanka
 
40 lat trzeba chodzić po pustyni ... zatem zostało jeszcze 10 ...
ponad 1 rok temu / Wredny
 
Zasłanianie się słabością demokracji jest słabe. Odwieczni wrogowie polskości, wewnętrzni i zewnętrzni, ciągle mają sukcesy w skłócaniu społeczeństwa, bo dominują we czterech władzach i kulturze. Jedynie eliminacja w wyborach i ostracyzmem skompromitowanych targowiczan może doprowadzić do dobrej zmiany.
ponad 1 rok temu / Gerard
 
Dobrany kwartet "Koalicji".
ponad 1 rok temu / Zbigniew
 
Xawras, popieram. Niestety takich panów, o jakim piszesz w swoim ostatnim komentarzu jest ogromna liczba.
ponad 1 rok temu / L.
 
I na koniec jeszcze tylko do pana, który napisał to zdanie: "Konfederacja to współczesne " warchoły" - gotowe żreć się z każdym byle swoje paranoje urzeczywistnić.... jak Korwin". Wymieniony pan jest żałosnym przykładem tego, co media reżimowe PIS robią z mózgami ich odbiorców. pozdrawiam i życzę zdrowia
ponad 1 rok temu / Xavras
 
Dorzucę swoje 3 grosze, jeśli można. Grosz 3 cz.1: Promocja. W mediach społecznościowych Konfederacja zapromowała się na maxa. Ile starczyło pieniędzy, czasu i sił w rękach członków. Problem w tym, że użytkownicy mediów społecznościowych żyją w wirtualnym świecie, i w znaczącej większości na wybory nie chodzą. W mediach lewackich nie mogła się promować, bo jest obłożona tam infamią. W mediach tzw. publicznych również nie mogła się promować, bo również była obłożona tam infamią. A poza tym w Polsce faktycznie nie ma mediów publicznych partia rządząca zmusza obywateli do finansowania abonamentem RTV swojej propagandy. Więc jak Konfederacja mogła dotrzeć do szerokiej publiki?... cd. w cz.2
ponad 1 rok temu / Xavras
 
Przeczytałem, prócz tekstu, wszystkie komentarze. Felieton rzetelnie opisujący rzeczywistość zawiera jedną, bardzo cenną konstatację: "...Leszek Miller, Włodzimierz Cimoszewicz, Marek Belka i Danuta Huebner zdobyli razem w trzech okręgach więcej głosów niż wszyscy razem wzięci kandydaci Konfederacji w całej Polsce". Funkcjonariuszy PRL i ich dzieci jest w Polsce miliony. Zagnieździli się w Warszawie i dużych miastach. Ich wpływ na polską politykę był ogromny i będzie bardzo znaczący przez następne lata. Głównie biologia doprowadzi do jakichś zmian. Mocna prawicą mogłaby to przyśpieszyć. Ale nie zrobi tego bez poważnych polityków. Bosak i Winnicki są odbierani jak gimnazjaliści, Zawisza jest pyszałkowaty, Braun podkreśla na każdym kroku swoją wyższość intelektualną. A o zachowaniu Korwinia szkoda gadać. Taki zestaw gwarantuje piękną katastrofę. I czerwony beton może zacierać ręce. Traktowanie wyborców PIS jak głupków, darmozjadów i mentalnych spadkobierców PRL to kolejny b
ponad 1 rok temu / almayersfolly
 
Dorzucę swoje 3 grosze, jeśli można. Grosz 2: Wielu ma żal do Konfederacji, że nie dali rady. A ja się pytam, a kto pomógł, aby dali radę? Czy ktoś kiedyś próbował robić kampanię ogólnopolską bez mediów publicznych i bez pieniędzy? Jakoś "darczyńców" za wiele nie było, a konkretnie tyle co kot napłakał. Prawie cały budżet kampanii to zrzutka składkowa członków Konfederacji osób pochodzących z ugrupowań wchodzących w skład Konfederacji. W Konfederacji nie ma zbyt wielu ludzi bogatych, a konkretnie to ich policzyć można na palcach jednej reki. A i ich "bogactwo" ma się nijak do funduszy UE czy Sorosa. Ogólnie sytuacja jest paranoidalna. Duże partie są finansowane z budżetu państwa, bo tak chciały PIS, PO, SLD, PSL. Z moich więc podatków, pomimo że sobie tego nie życzę, jest finansowana kampania PIS i PO. A na finansowanie "mojego konia" zwyczajnie pieniędzy już mi brakuje, bo to "te dodatkowe". Ja na kampanię Konfederacji wpłaciłem 300zł, a wy?...
ponad 1 rok temu / Xavras
 
Dorzucę swoje 3 grosze, jeśli można. Grosz 1: Ludzie młodzi 18-30lat to największy elektorat Konfederacji. Niestety tylko wirtualny. Już dawno zauważyłem, że poparcie w mediach społecznościowych nijak ma się do rzeczywistości. Konfederacja przegrała właśnie dlatego, że procentowo w tej grupie wiekowej najmniej osób zagłosowało. W skali Polski mniej niż 30%, w niektórych województwach nawet mniej niż 10%. Widać wyraźnie, że młodym na Polsce nie zależy, albo nie rozumieją powagi sytuacji, więc jak na swój wiek są zastraszająco niedojrzali, albo... tak po prostu są "po drugiej stronie barykady". I jeszcze jedna ważna uwaga w kwestii tzw. młodych. To również jest największy elektorat... partii Wiosna i LGBTQ+- w ogóle. Proszę spojrzeć, kto dominuje na paradach zboczeńców np. tej ostatniej w Gdańsku, 50+???
ponad 1 rok temu / Xavras
 
wsyd mi za Poznań ,miasto robotniczego zrywu przeciw komunistom ,w ktorym ojciec moj walczył na ulicach w 56 r ,wstyd za Warszawę miasto bohaterów zabijanych strzalem w potylice ,skazywanych przez komunistyczne sądy , Boże , Pilecki nam tego nie wybaczy a pozostali z Łączki płaczą nad tym glupim narodem ,oni zginęli by Hydra łeb podniosła , cześć i chwała bohaterom
ponad 1 rok temu / 28czerwca1956
 
Kazimierzu, też myślę, że w przyszłych wyborach Konfederacja uzyska lepszy wynik. Wiele osób dopiero patrząc na wyniki wyborów, dowiedziało się o jej istnieniu. Z drugiej strony znaczną część ludzi popierających narodowców odstrasza p. Mikke obrażający w swych wypowiedziach np. nauczycieli stanowiących liczną grupę społeczną czy kobiety ok. 50 % wyborców. Źle też wpływa p. Jakubiak. Natomiast młodzi są świetni i wyglądają mi na osoby szczere. Gdyby narodowcy i pozostali połączyli siły z Kukizem, stanowiliby realną siłę.
ponad 1 rok temu / L.
 
Swiadomomosc polityczna Polakow NIE ISTNIEJE!Nie wiedza co sie dookola nich dzieje ,karmieni propaganda medialna .Jak mozna glosowac na tak zuzyte i wyswiechtane twarze ktorych detale dzialalnosci i zycia osobistego sa powszechnie znane i sa wysoce kontrowersyjni ?
ponad 1 rok temu / nie rozumiem
 
Jaki powrot komunistow? To tylko zydokomuna wyszla z cienia.
ponad 1 rok temu / Jacek
 
Kaczyński jest bardzo słaby moralnie, wręcz jest zdemoralizowany. Dlatego najął się do tej roboty. Otrzymał rozkaz i go wykonał, jak zawsze. Puzzle geopolityczne sług szatana muszą być ułożone na czas. To oznacza powrót Rosji. "A myśmy się spodziewali..."
ponad 1 rok temu / tylko Bóg
 
Dopóki nie zostaną uchylone dekrety PKWN i Bieruta, będziemy PRL bez względu na głoszone opnie.
ponad 1 rok temu / Jan Bogatko
 
Kazimierzu- nie dziekujesz za 13 emeryturę a wziąłeś ...coś jak lemingi z PO. Konfederacja to współczesne " warchoły" - gotowe żreć się z każdym byle swoje paranoje urzeczywistnić.... jak Korwin .
ponad 1 rok temu / Na POhybel
 
SzP przypomnę nie pamietam dokładnej daty wypowiedzi P Kaczyńskiego ,ze może zawrzeć koalicje nawet z SLD z P Millerem ze to juz inna partia. Nie dziwcie się ze wyborcy tak zagłosowali. A pozatym przypomnijcie sobie kogo lansowali przez cały czas w tvp1 i info niemal w każdym programie byli dawni komuniści nawet radnych zapraszali, a nie było nawet minuty dla Konfederatów. Po wyborach żadnych zmian Konfederacja dalej autosanami Może ktoś mi powie z kim PIS chce wejść w koalicje. Tak jak P Kaczyński mówi z czerwona komuna ta nowoczesna. A tak na marginesie dobrze ze realizują swój podstawowy postulat repolonizacja mediów. Całe życie byłem prawicowcem do tych wyborów zagłosowałem na Konfederatów i nie żałuje tej decyzji i nie dziękuje za 13 emeryturę PIS mi dał w 1 roku żadów 3zl w 2 7 zł w 3 51zl w 4 aż 54zl wiec jestem bardzo zobowiązany nie głosowałem na PIS tylko na Konfederatów to samo zrobię w jesiennych wyborach. Myśle ze w wyborach jesiennych będzie nas o wiele więcej.
ponad 1 rok temu / Kazimierz
 
Politechnika, egzamin z budownictwa: - Panie kolego..., czy beton tonie w wodzie? - To zależy, panie profesorze. Zwykły owszem, ale partyjny jest absolutnie niezatapialny.
ponad 1 rok temu / sorcier
 
Irytują mnie takie głupie pytania. Odpowiedź jest banalna i prozaiczna: komuna znikąd nie musiała powracać bo ciągle tu była i jest, a Polska wciąż tkwi w PRL-u bo zdecydowana większość Polaków to Polaczki święcie przekonane, że komunista to rewolucyjna "wyższa" forma rozwojowa homo sapiens. Dzieli ich tylko podejście do moralności i religii, bezbożni są zdegenerowanymi szubrawcami uważającymi siebie za wszechmogących bogów, "pobożni" zdewociałymi obłudnikami i hipokrytami z przyzwyczajenia tylko przywiązanymi do Kościoła. Jeśli więc znajdzie się ktoś o normalnych poglądach na temat Wiary, Moralności i Gospodarki staje się śmiertelnym wrogiem obu tych Hord.
ponad 1 rok temu / agricola
 
@koteq :D ,,obiektywnie patrząc na te sprawy,, z państw socjalistycznych ludzie uciekają do państw mniejsocjalistycznych
ponad 1 rok temu / szpulas11
 
@Ryś też lekko zdziwił mnie nagłówek:D postkomuniści, poszczący komuniści???, jakoś tak Post Piotrowy, Zielone Świątki, Zesłanie Ducha Świętego
ponad 1 rok temu / szpulas11
 
Aby pozbyć sie komunistów z życia publicznego wystarczy zrobić tylko dwie rzeczy. Po pierwsze pełną lustracje. Otworzyć wszystkie teczki IPN. A druga rzecz to napisać jednostronnicową Ustawę o zakazie brania udziału w życiu publicznym przez zdrajców narodu.
ponad 1 rok temu / Nicość
 
Problemem nie jest żaden socjalizm nie należy go utożsamiać jednoznacznie z biurokracją tylko to że jesteśmy totalnie zatomizowanym społeczeństwem, pozbawionym STABILNEJ dumy narodowej. O ile wiem Wietnam jest socjalistycznym państwem a powodzi im się całkiem nieźle. I nie jestem żadnym "socjalistą" tylko obiektywnie patrzę na te sprawy.
ponad 1 rok temu / koteq
 
Kiedyś Joanna Szczepkowska w TV powiedziała " Proszę państwa dzisiaj skończył się komunizm w Polsce" I tak co jakiś czas. Komunizm to Hydra lernejska.
ponad 1 rok temu / banita
 
Trudno to zrozumieć głosowali pewnie bardzo młodzi i bardzo starzy.
ponad 1 rok temu / Jabusz
 
@Ada "Socjalizm, był dobry, dla wielu to prawda niepodważalna." Na pewno lepszy od tego "post-socjalizmu", gdy zlikwidowano 4 miliony miejsc pracy, i tysiące żebraków snują się po ulicach i śmietnikach.
ponad 1 rok temu / Ryś
 
Tadeuszu - tak Posłuszeństwo to CNOTA w przeciwieństwie do CHAMSTWA Korwina Mikke. Ile jeszcze tych "prawdziwie patriotycznych partii praicowych" mieszczacych się na kanapie stworzycie ???
ponad 1 rok temu / wasz wybór
 
Konfederaci -miłośnicy Rosji Putina kagebisty obszczekują innych posadzając o bolszewizm!!!??? Dobre!! Braun powinien kolejnego komentarza udzielić sowieckiemu Sputnikowi o "komuniście Kaczyńskim"
ponad 1 rok temu / Ale jaja
 
Czy PCH to portal lewackich katolików Ortodoksów??? PO wpisach widać i czuć....aż strach pomyśleć co by było gdyby Konfederacja zdobyła władzę-każdy przeciwnik co najmniej do obozu reedukacyjnego...co Kaja Godek robiła wśród tych szalaeńców???? jak widać to takie polskie-Huraaaaa na oślep!!!
ponad 1 rok temu / witt
 
"Powrót postkomunistów, czyli dlaczego wciąż tkwimy w PRL" Dlaczego POWRÓT kiedy odeszli? i dlaczgo "POST" skąd się wzięli?
ponad 1 rok temu / Ryś
 
Po prostu starzy towarzysze muszą wymrzeć.Zresztą PiS jest ideową spuścizną PRL-u. Socjalizm , był dobry , dla wielu to prawda niepodważalna.
ponad 1 rok temu / Ada
 
oj chyba to PIS zawrócił do PRL z marzeniami o centralnej władzy z rozdzielnictwem czy rozdawnictwem które uzależnia od władzy ,to ze podpierają się i zasłaniają kościołem to przecież zmyła,czy to na to tak sie ludzie nabierają? myślą że to partia prawicowa? serio
ponad 1 rok temu / chichot
 
O. Rydzyk "kazał" głosować na PiS a cnota posłuszeństwa widać jeszcze u Polaków jest dość silna.
ponad 1 rok temu / Tadeusz
 
Liczenie na naprawę Polski przez taki twór jak Konfederacja świadczy o kompletnej niedojrzałosci wyborców. No, właśnie - wiek.
ponad 1 rok temu / Gość
 
Komuna czerwona z komuną niebieską zawsze się dogada...
ponad 1 rok temu / qlnick
 
A wyścig szczurów to niby objaw jakiej "skazy" - na umyśle czy owocem wychowania metodą Pawłowa?! Dla mnie mentalność buntownika jest tu najpoważniejszą przeszkodą do budowania razem czegokolwiek. Niewolnik siedzi cicho, buntownik polski walczy dla siebie, ze wszystkimi i wszędzie! - kłótnia jest nam zainfekowana jak trąd, wróg eliminuje kłutnie u samego zalążka,, tam jest posłuszeństwo i "ruki po szwam" jak na tym wszystko mówiącym zdjęciu premier kopacz przed rugającym ją Tuskiem, jak jak nosiciel gwiazdkidawida przed SSmanem!
ponad 1 rok temu / Andrzej BR
 
@Tom Bombadil, bardzo przewrotny komentarz: "...to PiS zmusił Platformę do tak desperackiego kroku. A więc to PiS jest winien wprowadzeniu postkomuny do Europarlamentu...". To brzmi jak to, że kobieta jest winna gwałtu bo ubrała się w spódniczkę. Jak czytam takie komentarze to mam częściową odpowiedź dlaczego komuniści są dalej hołubieni a nie napiętnowani.
ponad 1 rok temu / arti
 
Bardzo mocno protestuję przeciwko zestawianiu Stanisława Piotrowicza z byłymi działaczami PRL-u, które ma według mnie miejsce w niniejszym artykule. Osoby takie jak Leszek Miller, Danuta Huebner, Włodzimierz Cimoszewicz rzeczywiście w mojej ocenie nie powinny reprezentować Polski, gdyż nie pamiętam, by odcięły się od niekatolickich pomysłów Koalicji Europejskiej. Jednakże sytuacja związana ze Stanisławem Piotrowiczem wygląda zupełnie inaczej. Warto przypomnieć, iż od wielu lat reprezentuje on PiS- partię, która w tej kadencji ustanowiła Narodowy Dzień Pamięci Duchownych Niezłomnych, a w tym roku uchwaliła ustawę o ustanowieniu Święta Chrztu Polski. Co więcej, w momencie, gdy w 2001 r. uważał, iż oskarżany o pedofilię ksiądz nie dopuścił się do tego czynu, bronił go, za co do dziś jest atakowany. Zresztą samo przejście z PZPR-u do PiS-u było aktem wielkiej odwagi. Uważam więc, iż należy szanować posła Piotrowicza, a nie zestawiać go z osobami z Koalicji Europejskiej.
ponad 1 rok temu / adik3212
 
Wydaje mi się, choć nie jest to szczególnie optymistyczny scenariusz, że obecna sytuacja podobna jest do tej, w jakiej znaleźli się Izraelici po wyjściu z Egiptu. Posiadający mentalność niewolników ludzie co rusz sprzeciwiali się Bogu i udowadniali, że nie dorośli do wolności. Toteż Pan Bóg przez 40 lat prowadził ich po pustyni, a do Ziemi Obiecanej wprowadził nowe pokolenie - to, które niewoli już nie znało. Uważam, że w Polsce będzie podobnie - dopiero gdy zmniejszy się w społeczeństwie odsetek osób wychowanych w PRL-u, w realnym socjalizmie, przyzwyczajonych do państwa opiekuńczego - wtedy dopiero Rzeczpospolita się odrodzi. Tak więc jeszcze kilkanaście lat tkwienia w beznadziei? Nie! Zawsze warto próbować - najbliższa szansa - na jesieni! Nie zmarnujmy jej!
ponad 1 rok temu / Silurus
 
A gdzie PZPR-owiec Sariusz-Wolski?
ponad 1 rok temu / panMarek
 
Co każdy z nas zrobił w swoim życiu w ostatnich 3.latach??? Jeżeli co piąty Polak w wieku 18-29 lat poparł właśnie to ugrupowanie to ten ,który jest urzędasem urzedów gminnych, miejskich,wiejskich i in. obsadzonych przez Sld,Psl,Po. i in. wychowany na Wyborczej dostarczanej do tych instutucji 25 lat do 2015r. i wiele ich dziadków do tego siedzące przed telewizorem z właczonym TVN
ponad 1 rok temu / tedy
 
"dlaczego wciąż tkwimy w PRL" A co TAKIEGO się stało, aby nie TKWIĆ ?
ponad 1 rok temu / Ryś
 
Po co kombinować, wystarczy wklepać w google "okrągły stół" następnie przeczytać o wszystkich 3 stronach stołu i pomyśleć - kto zyskał, a kto stracił i kto rządzi do dzisiaj ach ta polityka prorodzinna. Dlatego do dzisiaj na tzw scenie politycznej mogą pojawić się tylko sprawdzone i zaufane osoby inni nie mają prawa nawet zaistnieć w przestrzeni publicznej
ponad 1 rok temu / Rico
 
W PRLu tkwią wszyscy,którzy wtedy żyli powyżej przeciętnej, czyli pokornie ssali każdą krowę jaką złapali w łapy.Dzisiaj mażąc i tęskniąc za tym "eldorado" tkwią nadal w odruchu psa Pawłowa,który nakazuje im szczekać kiedy pada komenda głos,licząc na zapalenie się zielonej lampki, by mogli znowu żreć i żreć bez limitu.Ci "ojcowie'PRLu i ich potomkowie to właśnie ten betonowy elektorat,co to nie tylko posłusznie urynizuje na komendę,ale obowiązkowo stawia się na posterunkach : Komitetów wyborczych; ulicznych biegunek; TV pyskówek;itp.itd.itp.-to jest ich front walki.I niech nikomu się nie wydaje, że My możemy ich stamtąd wyrugować, niemożliwe, na to trzeba mieć "bileciki" wydawane w domach publicznego terroru zorganizowanego.Więc to nie dinozaury,ale najtwardszy element jaki jeszcze im pozostał do dyspozycji.Młodzież dzisiejsza to tylko szczekające kundelki,niezdolne do żadnej konstruktywnej pracy intelektualnej poza:Ja chcę;Ja żądam:ja wam pokażę-oto ich koniec!
ponad 1 rok temu / Andrzej BR
 
Pisze Pan, redaktorze, że: "Platforma Obywatelska zagrała va banque i to głównie za jej sprawą powstał nowy twór nazywany Koalicją Europejską. W skład tego ugrupowania oprócz PO wszedł również: Sojusz Lewicy Demokratycznej", który odniósł sukces. No, ale przecież to PiS zmusił Platformę do tak desperackiego kroku. A więc to PiS jest winien wprowadzeniu postkomuny do Europarlamentu i jej obecnej rekonwalescencji.
ponad 1 rok temu / Tom Bombadil
 
Dlatego że niektórzy bardziej nienawidzą sanacji niż kochają Polskę. Ja też jestem wrogiem sanacji, ale nie zwalcza się zła przy pomocy innego zła. Proszę spojrzeć na wnuka zasłużonego endeka jakim był Jędrzej Giertych. Broniłby samego szatana gdyby ten występował przeciwko PiS.
ponad 1 rok temu / Prawdziwa Prawi
 
Człowiek, który nie ma własności, zawsze sprzedaje swój głos bogatym - w tym przypadku dającym socjal. Dlatego klasa średnia jest tak znienawidzona przez socjalistów wszystkich kolorów. W Polsce procent obywateli uzależnionych materialnie od państwa ciągle się zwiększa, a niezależnie od tego rozwija się pokaźna grupa "resortowych dzieci" już w trzecim i czwartym pokoleniu. Te dwie grupy ciągle żyją mentalnie w PRL, a resortowe dzieci są żelaznym elektoratem swoich PRLowskich przywódców. I proszę nie usuwać moich komentarzy, bo nie piszę niczego obraźliwego, a jedynie niewygodną prawdę - jak np. zablokowany komentarz o tym, że polskie społeczeństwo przestaje się różnić od zdemoralizowanych społeczeństw Zachodu, i że trzeba to przyjąć do wiadomości, a nie tworzyć mit, że jesteśmy tacy super. Takie mity doprowadzały już nas kilka razy do katastrofy.
ponad 1 rok temu / Republikanin
 
Relacja z końca sierpnia 1939 roku o prof. Ossowieckim, spisana przez Juliusza T. Dybowskiego: "... zwycięzcy Stany Zjednoczone, Wielka Brytania i Rosja spotkają się na konferencji i spowodują nowy ład w Europie. ? A co z Polską? ? Będzie i Polska! Ale za jaką cenę? Najpierw będą nią władali komuniści, a później szubrawcy i świnie. Na koniec powstanie jeszcze większa niż teraz. Tego ani ty, ani ja nie doczekamy? Dopiero wnukowie? Warto jednak wiedzieć, że tak się stanie?? Sprawdza się w 100 %
ponad 1 rok temu / A.D. 1982
 
W odpowiedzi na pytanie w tytule: Wciąż tkwimy w PRL-u bo wyziewy smoków tamtej dekady jeszcze smolą. Trzeba dużo modlitwy i wiary by dobry Bóg uwolnił nas od tej kary. Króluj nam Chryste!
ponad 1 rok temu / ry.janszarmach3
 
Boję się tego towarzystwa
ponad 1 rok temu / andrzej
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.