DZIŚ JEST:   27   MAJA   2020 r.

Św. Augustyna z Canterbury
Św. Fryderyka, biskupa
 
 
 
 

Powrót Donalda Tuska z antykościelnym akcentem. Popis hejtu dał Leszek Jażdżewski

Powrót Donalda Tuska z antykościelnym akcentem. Popis hejtu dał Leszek Jażdżewski
Leszek Jazdzewski, redaktor naczelny LIBERTE. Fot. Lukasz Dejnarowicz / FORUM

Szumnie anonsowane wystąpienie Donalda Tuska na Uniwersytecie Warszawskim było dość przewidywalne. Nie tak, jak wydarzenie, które go poprzedziło. Oto bowiem Leszek Jażdżewski, redaktor naczelny „Liberté” wygłosił antykościelną tyradę z czarnych marszów rodem.  

 

Wystąpieniem Jażdżewskiego zakłopotani byli nawet politycy z Tuskiem na czele. Bowiem redaktor naczelny „Liberté” bezpardonowo zaatakował Kościół mówiąc, że ten „obciążony niewyjaśnionymi skandalami pedofilskimi, opętany walką o pieniądze i o wpływy stracił moralny mandat do tego, aby sprawować funkcję sumienia narodu”.

 

Jak dodał, ten „kto szuka transcendentu Absolutu w Kościele będzie zawiedziony, ten kto szuka moralności w Kościele nie znajdzie jej. Ten kto szuka strawy duchowej w Kościele wyjdzie głodny”. Jego zdaniem polski Kościół „zaparł się Ewangelii, zaparł się Chrystusa i gdyby dzisiaj Chrystus był ponownie ukrzyżowany, to prawdopodobnie przez tych, którzy używają krzyża jako pałki do tego, aby zaganiać pokorne owieczki do zagrody”.

 

Wystąpienie – co zauważyli dziennikarze oraz internauci – zostało wygłoszone w obecności ks. Kazimierza Sowy. On sam na Facebooku zamieścił zdjęcie Jażdżewskiego z opisem: "Leszek Jazdzewski z bardzo mocnym początkiem, za chwile PDT !"

 

Sprawę skomentował na Twitterze ks. Daniel Wachowiak. - Gdybym jako chrześcijanin przypadkowo brał udział w takim spotkaniu, wyszedłbym z niego a jeśli byłoby to możliwe, zareagowałbym na rzucane kalumnie. Czy obecny na poniższym spotkaniu ks. Sowa w jakikolwiek sposób obronił Kościół? – napisał.

 

 

Z kolei ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski pytał o posługę duszpasterską ks. Sowy w parafi św. Floriana w Krakowie.

 

 

 

Dalej Jażdżewski mówił o tym jak to agendę tematów dnia układają czarnoksiężnicy, którzy liczą, że „przy pomocy zaklęć i manipulacji złymi emocjami będą wstanie zdobyć władzę nad duszami Polaków”. - Ale rywalizacja na inwektywy i złe emocje z nimi nie ma sensu, dlatego że po kilku godzinach zapasów ze świnią w błocie orientujesz się w końcu, że świnia to lubi. Trzeba zmienić zasady gry – mówił. I dodał, że próżno czekać „na jeźdźca na biały koniu” oraz podkreślił, że nadzieję pokłada w Polkach.

 

Leszek Jażdżewski znany jest z inicjatywy „Świecka Szkoła” oraz walki o rozdzielenie państwa od Kościoła. Wśród zgłaszanych przezeń postulatów były te dotyczące zakończenia finansowania lekcji religii z budżetu państwa.

 

Źródło: wpolityce.pl, Twitter, Facebook

MA


DATA: 2019-05-03 22:18
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
12
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ostatnim razem Polacy byli tak poniżani i obrażanie przez Hitlera i Goebbelsa, lecz oni byli Niemcami i była wojna. Wtedy takie wystąpienia gronko oklaskiwali zgromadzeni hitlerowcy, oraz grupa polskich volksdeutschów. Teraz historia się powtarza, znowu przyjeżdża do Polski i robi pseudo wykład naczelny folksdojcz Europy i wraz ze swoją bandą obraża Polskę i Polaków . Na sali oklaskuje go tak jak wtedy Goebbelsa grupa polskich volksdeutschów. Aby nie doszło do takiej tragedii jak w latach 30-tych dwudziestego wieku Państwo Polskie powinno stanowczo z całą mocą i bezwzględnością zwalczać tak antypolskie działania. Nie jestem zbyt żarliwym katolikiem, lecz jestem Polakiem i takie wystąpienie jak wystąpienie herr Tuska i naczelnego liberte bardzo mnie obraża jako Polaka. Jeżeli Jeżdżewski jest taki odważny niech takie wystąpienie skieruje pod adresem muzułmanów zobaczymy gdzie się skryje wtedy. To cała banda to nie jest opozycja tylko Przestępcza Organizacja
ponad 1 rok temu / Podróżnik
 
A jakie nazwiska jeszcze zoaczymy w liberte? Poza Jazdzewskim zobaczmy nazwiska Lewandowski, Olechowski, czyli dzalacze PO. Naklad Liberte to ok. 2000 egzemplarzy. Jako cel stawiaja sobie m. in. rzetelna analize rzeczywistosci. Ten "redaktor" nie pozwolilby sobie na takie slowa, gdyby nie mial moznych mocodawcow. Swoje poglady moglby tylko wyrazac przy kielichu wodki w lichej knajpie. Zgadzam sie z poprzednikami, ze jest to rywalizacja miedzy Tuskiem a Schetyna. Ale czy tylko? Mocodawcy pewnie cos slyszeli o iskrze, ktora ma wyjsc z Polski. Moze nie wierza, ale na wszelki wypadek zdusic w zarodku? Odrzucenie Boga prowadzi do zezwierzecenia, najpierw w mowie a potem w czynie, czyli przemocy. Jest to walka o oblicze Polski na przyszlosc. Jakiej jej chcemy: cywilizowanej czy dzikiej? Takze Europy. Kto ma nami rzadzic? Ludzie dbajacy o dobro ogolu, tu PiS, czy barbarzyncy, dbajacy o swoje waskie, zachciankowe interesy, tak Jak to uczynila targowica.
ponad 1 rok temu / CH
 
Nikt nie jest bez winy, ale.. taki Jażdżewski może sobie gadać co chce, nie jest groźny, ale jego mocodawcy...systematycznie,konsekwentnie,nieustannie drążą atakując Polskę wszelkimi sposobami, na wszelkiej niwie. Zawsze znajdą sobie Jażdżewskiego czy innego redaktora. Mam taką ogromną nadzieję, że Polacy znają swoją wartość, znają swoją historię i nie dadzą się sprowokować takim ludziom i takim, którzy słuchają, poklepują i rechotają. Mam nadzieję, że Polacy wiedzą jak się bronić, jak ich wyeliminować z wpływu na umysły Polaków.
ponad 1 rok temu / Tries
 
NIE WIEM CO TO ZA KSIĄDZ, KTÓRY W UROCZYSTOŚĆ MATKI BOŻEJ KRÓLOWEJ POLSKI SKŁADA HOŁD DT I PRZYKLASKUJE LŻENIU WSPÓLNOCIE KOŚCIOŁA.
ponad 1 rok temu / GRUNT
 
Cudowny pomysł, by przestać finansować lekcje religii z budżetu państwa. Religia powinna być czymś, za głoszenie czego nikt nie powinien dostawać pieniędzy. Zdaje się, że nazywa się to ewangelizacja i powinien to robić każdy katolik, a zwłaszcza księża
ponad 1 rok temu / Matka
 
Jeżdżewski pełen nie wykrzyczanej nienawiści hipokryta artykułujący poglądy określonej grupy interesu , której sprzyja Donald Tusk.
ponad 1 rok temu / Ryszard patriot
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.