DZIŚ JEST:   26   MAJA   2020 r.

Św. Filipa Neri
 
 
 
 

Powrót do więzienia i kara śmierci. Tego dla Asi Bibi chcą islamscy radykałowie

Powrót do więzienia i kara śmierci. Tego dla Asi Bibi chcą islamscy radykałowie

Prześladowana za wiarę chrześcijanka z Pakistanu, Asia Bibi może ponownie trafić do więzienia. To skutek aktywności islamskich radykałów, którzy domagają się weryfikacji wyroku uniewinniającego kobietę od zarzutu bluźnierstwa. Taki scenariusz może oznaczać, że tym razem kobieta – w majestacie „prawa” – straci życie.

 

Złożenie przez islamskich radykałów odwołania od wyroku Sądu Najwyższego, poprzedzonego wielkimi protestami na ulicach miast Pakistanu, otwiera drogę do ponownego osądzenia Asii Bibi, skazania jej i wykonania kary śmierci.

 

W ocenie ks. Rafała Cyfki, chrześcijanka może znów trafić do więzienia. A jeżeli rewizja wyroku będzie skuteczna, Pakistance znowu będzie grozić śmierć. Taka sytuacja sprawia, że los kobiety jest nieznany i a nawet bardziej niepewny niż jeszcze kilka tygodni temu.

 

Po wyroku uniewinniającym była nadzieja, że chrześcijanka wyjdzie na wolność i zdoła uciec z Pakistanu. Teraz wydaje się to niemożliwe. – Asia Bibi obecnie kraju opuścić nie może, ponieważ jest zgłoszona rewizja do wyroku Sądu Najwyższego, wymuszona przez ekstremistów świata islamskiego, co nam przy okazji pokazuje, jakie zasady działają w tym kraju – powiedział ks. Rafał Cyfka.

 

Życie kobiety i jej rodziny jest cały czas zagrożone. Ich dom został niedawno ostrzelany. Muszą się ukrywać. Równocześnie Zachód mało interesuje się losem prześladowanej.

 

Więcej o sprawie Asii Bibi i losie prześladowanych chrześcijan w relacji VIDEO

 

 

MA


DATA: 2018-12-01 12:03
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Pyszny i głupi zachód może się spodziewać Kary Bożej za zdradę Kościoła. Szkoda, że nasze masońskie religijnie indyferentne państwo również nie pomaga Asi.
ponad 1 rok temu / krisbac
 
Jan III przewraca się w grobie. On ówczesnemu papieżowi wysłał strzemię Kara Mustafy zdobyte pod Wiedniem. Drugie strzemię ofiarował katedrze wawelskiej. Zaufał Bogu. Nasi biskupi prowadzą jakiś bezsensowny dialog, który i tak prowadzi w ślepa uliczka. Jest wielka różnica w życiu i działalności Jezusa Chrystusa od proroka muzułmanów. Trudno też powiedzieć, że wierzymy w tego samego Boga. Jedyne co nas łączy to, że islam formalnie jest monoteistyczny. Nic po za tym.
ponad 1 rok temu / Krakusik
 
Watykan siedzi cicho
ponad 1 rok temu / wstyd i hańba!!!
 
Tak. Hańba wszystkim, którzy maja gęby pełne frazesów. No jakby wył cały świat z powodu muzułmanki trzymanej w więzieniu polskim za obrazę Jezusa Chrystusa, o karze śmierci nie myśląc nawet. Słychać by ich było na księżycu. Polska zlinczowana bez litości. A i biskup Rzymu by się wtrącał każdego dnia. Bóg rozliczy was za smierć tej męczennicy, a Jej gotuje Niebo. Sancte Michael Archangele, defende Asia In proelio.
ponad 1 rok temu / Antymodernista
 
Uważajcie teraz bo to mocne słowa. Jeżeli Islam jest prawdziwy to Jezus Chrystus jest prorokiem równym Mahometowi, który nie umarł za nas na krzyżu, bo Bóg dał innego człowieka w zastępstwie. Taka w skrócie jest teologia islamska. Jak ktoś kto wierzy w Jezusa Chrystusa Syna Bożego i samego Boga w ciele może myśleć, że Islam wielbi tego samego Boga. Ich bog ma też oficjalne imię Największy Zwodziciel. Wycofanie się zatem że wspólnych modlitw. To nie ma sensu, i zdrada naszego Boga. I żadne słodkie słówka tu nie pomogą.
ponad 1 rok temu / Sec
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.