DZIŚ JEST:   28   MAJA   2020 r.

Bł. Lanfranka z Bec
 
 
 
 

„Powrót do porządku” jest już dostępny w formie audiobooka

„Powrót do porządku” jest już dostępny w formie audiobooka

Książka „Return to Order” Johna Horvata ukazała się jako audiobook. „Gospodarka pozostaje na kursie wiodącym do samozniszczenia ponieważ ignoruje się nadany nam przez Boga kompas moralny” – tłumaczy amerykański pisarz wskazując na prawdziwe przyczyny kryzysu trapiącego Zachód.

 

Praca Johna Horvata pt.Return to Order: From a Frenzied Economy to an Organic Christian Society--Where We've Been, How We Got Here, and Where We Need to Go” ukazała się jako audiobook. Czyta Dude Walker, znany amerykański aktor. Książkę można nabyć korzystając z serwisu Amazon.com.

 

Kryzys gospodarczy posiada przyczyny o wiele głębsze, niż te wskazywane w popularnych diagnozach, zwłaszcza prezentowanych przez polityków. Nie wystarczą zmiany legislacyjne i korekty polityki fiskalnej. John Horvat proponuje, by skupić się na analizie „szaleńczego nieumiarkowania” i jego skutków, zwłaszcza wpływu na naszą kulturę i sposób życia, na sam sposób pojmowania szczęścia. To właśnie nieumiarkowanie odpowiada za kolejne ekonomiczne wstrząsy.

 

Aby sięgnąć prawdziwych źródeł problemu – tłumaczy Amerykanin – należy wykroczyć poza ramy debaty publicznej. Źródła leżą w życiu duchowym współczesnego człowieka, jedynym rozwiązaniem jest powrót do chrześcijańskiej aretologii. Faktycznym przyczynom kryzysu można skutecznie przeciwstawiać cnotę. Cnotę umiarkowania.

 

mat

 

 


DATA: 2015-08-05 10:48
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.