DZIŚ JEST:   15   LIPCA   2020 r.

Św. Bonawentury, Doktora Kościoła
Św. Włodzimierza, księcia
 
 
 
 

„Powrót do porządku” i „Amerykański rycerz”. Doskonałe prezenty na Dzień Ojca!

„Powrót do porządku” i „Amerykański rycerz”. Doskonałe prezenty na Dzień Ojca!

„Return to Order” Johna Horvata oraz „American Knight” autorstwa Johna Fulkersona – to dwie niezwykłe książki wydane przez amerykańskie Stowarzyszenie Obrony Tradycji Rodziny i Własności. Rozeszły się już w nakładzie ponad 60 tysięcy egzemplarzy. Obydwie książki to świetny prezent na Dzień Ojca.

 

„Return to Order” Johna Horvata to dogłębna analiza stanu, w jakim znalazła się amerykańska gospodarka i społeczeństwo – a pośrednio także i cały Zachód. Prawdziwe przyczyny współczesnego kryzysu posiadają charakter moralny. Naczelną zasadą życia stało się „szalone nieumiarkowanie”, usuwające w cień znaczenie i konsekwencje podejmowanych działań. Działalność gospodarcza, mająca zapewniać materialny dobrobyt, obraca się przeciwko człowiekowi.

 

John Horvat proponuje, by skupić się na analizie „szaleńczego nieumiarkowania” i jego skutków, zwłaszcza wpływu na naszą kulturę i sposób życia, na sam sposób pojmowania szczęścia. Aby sięgnąć prawdziwych źródeł problemu – tłumaczy – należy wykroczyć poza ramy debaty publicznej, koncentrującej się na rozwiązaniach legislacyjnych. Przyczyny leżą w życiu duchowym współczesnego człowieka, jedynym rozwiązaniem jest powrót do chrześcijańskiej aretologii. Szaleńczemu nieumiarkowani można skutecznie przeciwstawiać cnotę. Cnotę umiarkowania

 

„American Knight” to książka o człowieku honoru, którą każdy Amerykanin musi przeczytać – zachęca sierż. Jeremiasz Workman, odznaczony Krzyżem Marynarki Wojennej USA. Workman osobiście znał bohatera książki Johna Fulkersona – pułkownika Johna Ripleya, legendę amerykańskich Marines. John Ripley w 1972 roku w ciągu trzech godzin – zupełnie sam i pod ciągłym ostrzałem wroga – rozmieścił prawie 200 kilogramów materiałów wybuchowych zaminowując strategiczny most w Dong Ha. Następnie wysadził konstrukcję w powietrze zatrzymując ofensywę 20 tysięcy komunistów.

 

John Ripley podkreślał, że gdyby nie modlitwa i Boża pomoc, nie mógłby wykonać tego zadania. Dziś jego historię obowiązkowo poznają oficerowie studiujący w Akademii Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych. Po przejściu w stan spoczynku, Ripley – otoczony głęboką czcią marines – bronił amerykańskiego kodeksu żołnierskiego przed „reformatorami”. Nigdy nie wyrzekł się swojej wiary, przez wiele lat borykał się z problemami zdrowotnymi nabytymi w czasie służby. Przez kilka lat z ogromnym oddaniem opiekował się chorą małżonką, której był wierny przez całe życie. „American Knight” to wspaniała książka, cenna w szczególności dla młodych mężczyzn. Ukazuje obraz prawdziwego męstwa.

 

„Return to Order” oraz „American Knight” nabyć można korzystając ze strony American Society for the Defense of Tradition, Family and Property - www.tfp.org

 

Źródło: tfp.org, AS.

 


DATA: 2015-06-23 07:51
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

"Działalność gospodarcza, mająca zapewniać materialny dobrobyt, obraca się przeciwko człowiekowi" - przeciwko człowiekowi obraca się każda bezbożna ideologia, więc cóż dziwnego że także bezbożny liberalizm hołdujący bożkowi Mamonie?
ponad 5 lat temu / Rozczarowany
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.