DZIŚ JEST:   20   LUTY   2020 r.

Św. Franciszka i Hiacynty Marto
Św. Zenobiusza
 
 
 
 

Powracająca fala - problem reprywatyzacji przejętego mienia przejętego przez Skarb Państwa

Powracająca fala - problem reprywatyzacji przejętego mienia przejętego przez Skarb Państwa
Jeden z pożydowskich domów. Fot. Adam Białous

Czy jednak zjawisko reprywatyzacji powinno kojarzyć się wyłącznie z czymś negatywnym? Na to i wiele innych pytań odpowie już 26 listopada podczas spotkania organizowanego przez Koło Naukowe Doktryn Politycznych i Prawnych „Disputo” mec. Konrad Figurski, specjalista ds. reprywatyzacji. Patronem medialnym wydarzenia jest portal PCh24.pl.

 

Reprywatyzacja to obecnie bardzo głośny i aktualny temat z uwagi na kontrowersje związane z przejmowaniem gruntów warszawskich, często za bezcen i w okolicznościach przestępczych.

 

Z jakich powodów państwo polskie nie rozwiązało tego problemu od 1989 roku? Czy reprywatyzacja to tylko działki obok Pałacu Kultury, czy raczej problem na skalę całego kraju? W jaki sposób spadkobiercy osób, którym komunistyczne władze odebrały własność mogą dochodzić swoich praw oraz, czy jest to skuteczne? Z jakimi problemami spotykają się oni w praktyce? To tylko niektóre z pytań, jakie pojawiają się we wszelkich dyskusjach na temat reprywatyzacji.

 

Odpowiedzi na wszelkie pytania i wątpliwości związane z reprywatyzacją będzie można usłyszeć podczas spotkania z mec. Konradem Figurskim – prawnikiem w kancelarii Obrębski Adwokaci i Radcowie Prawni w Poznaniu, który od wielu lat specjalizuje się w temacie reprywatyzacji.

 

Mec. Figurski doświadczenie zdobywał nie tylko jako pełnomocnik rodzin osób poszkodowanych, ale również pracując wcześniej w administracji publicznej – w Prokuratorii Generalnej Skarbu Państwa w Warszawie.

 

Spotkanie organizuje Koło Naukowe Doktryn Politycznych i Prawnych „Disputo”. Odbędzie się ono 26 listopada (poniedziałek) 2018 roku, w sali Zeta na WPiA UAM przy al. Niepodległości 53 w Poznaniu.

 

Serdecznie zapraszamy!

 


DATA: 2018-11-21 09:36
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Należy przeprowadzić restytucję zrabowanego mienia właścicielom lub ich prawowitym następcom z odszkodowaniem za lata bezprawnego dysponowania tym majątkiem przez złodziejskie państwo ludowe. Resztę, która właściciela lub spadkobierców już nie ma, użyć do zaspokojenia roszczeń okradzionych obywateli, którym z przyczyn obiektywnych nie był możliwy zwrot ich dawnego mienia. Dopiero to co zostanie można poddać prywatyzacji tj. sprzedaży z licytacji, ale wyłącznie obywatelom Polski. W ręku tego bandyckiego państewka nie powinno zostać NIC, prócz tego "Cyrku" z ul. Wiejskiej i kilkunastu budynków rządowych o ile nie zostały wcześniej komuś zrabowane.
ponad 1 rok temu / agricola
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.