DZIŚ JEST:   02   CZERWCA   2020 r.

Św. Marcelina i Piotra
Bł. Sadoka i towarzyszy
 
 
 
 

Powołujący się na Biblię stają się najbardziej „znienawidzoną mniejszością"?

Powołujący się na Biblię stają się najbardziej „znienawidzoną mniejszością"?
fot.shembrut/sxc.hu

Według stacji CNN protestanci stali się najbardziej „znienawidzoną mniejszością”, bo jako pierwsi - dla uzasadnienia swojego sprzeciwu wobec zachowań homoseksualnych - powołali się na Biblię. Tym samym dali oni świadectwo, że są „fanatykami”.


Na internetowej stronie CNN można znaleźć obszerny artykuł poświęcony kwestii krytyki sodomii. Wielu ekspertów uzasadnia w nim dlaczego protestanci stali się najbardziej znienawidzoną mniejszością. Okazuje się, że ta wspólnota konsekwentnie sprzeciwia się praktykom homoseksualnym. Protestanci narazili się po raz pierwszy pederastom i lesbijkom, gdy Peter Sprigg z Family Research Council publicznie wyraził swój sprzeciw wobec homoseksualizmu, mówiąc, że jest to grzech.


Zdaniem prof. teologii, Bryana Litfina z Moody Bible Institute chrześcijanie, cytując Biblię dla uzasadnienia swojego sprzeciwu wobec sodomii, tworzą sobie wrogów. Powoływanie się na Biblię i jej dosłowne rozumienie  wywołuje bowiem – jego zdaniem – wrażenie, że dana osoba jest „fanatykiem”. Wykładowca dodaje, że w przeszłości dosłowne cytowanie Biblii było wykorzystywane do uzasadnienia różnego rodzaju nieprawości np. niewolnictwa. Prof. Mark Jordan z uniwersytetu w Waszyngtonie twierdzi, że niektóre wierzenia religijne są „odrażające”. Dlatego też powoływanie się na nie „burzy spokój społeczny”.


Stacja CNN zastanawia się więc, kiedy można stwierdzić, że religijna nauka staje się „mową nienawiści”. Mark Potok z Southern Poverty Law Center z Alabamy uważa, że chociaż nie ma jednoznacznej definicji mowy nienawiści, to jednak i tak wiadomo, kiedy ma się z nią do czynienia.  - To jest po prostu pewne wyrażenie. Mowa nienawiści jest w uchu słuchacza – przekonuje. Edward Johnson, profesor komunikacji na Campbell University w Północnej Karolinie twierdzi, że żyjemy w „postmodernistycznej" epoce, gdzie wszystko jest względne i nie istnieją już powszechnie uznawane prawdy. Jest to środowisko, w którym każdy, kto mówi: „to jest dobre, ale to jest złe” jest uznawany za osobę nietolerancyjną.


Jego zdaniem minął już czas, kiedy ludzie mogli publicznie powiedzieć,  że homoseksualizm jest zły i inni mogli się z tym zgodzić albo nie. - Dziś ludzie zwrócili się w kierunku intelektualizmu plemiennego i są skłonni rozpatrywać danę kwestię z punktu widzenia wyłącznie własnego plemienia.Oni nie są w stanie pojąć, że ktoś może mieć inny pogląd – przekonuje Johnson. Dodaje: - Dla nich każdy, kto ośmieli się zakwestionować dogmat plemienia musi być uważny za osobę, która robi to z nienawiści.


Sprigg, z Family Research Council – instytutu, który powszechnie jest szkalowany w mediach głównego nurtu za nietolerancję – uważa, że potępienie przez niego homoseksualnego postępowania nie zrodziło się z nietolerancji, ale z chęci ochrony homoseksualistów przed szkodliwymi praktykami. Sprigg, jest autorem badań, w których dowodzi, że homoseksualni mężczyźni są bardziej skłonni do seksualnego wykorzystywania dzieci niż mężczyźni heteroseksualni. Pisał też, że homoseksualiści są bardziej narażeni na występowanie różnego rodzaju chorób przenoszonych drogą płciową i choroby psychiczne. Jest przekonany, że upodobania homoseksualne można zmienić - świadczą o tym liczne doświadczenia kliniczne.Źródło: CNN, AS.


DATA: 2013-05-10 13:49
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Protestuja wszyscy wierzacy, niewierzacy, katolicy, protestanci jak i muzulmanie chociaz w mniejszosci. Ludzie sie obawiaja, ze po homoseksualistach zaczna wychodzic inne dewiacje i idee domagajace sie swoich praw.
ponad 7 lat temu / Mg
 
Katolicy powinni brać przykład z protestantów.Od wielu lat nie słyszałem w kościele porządnego kazania na temat grzechów sodomickich.A media "oswajają" także ludzi uczęszczających do kościoła.Asymetria widoczna gołym okiem.
ponad 7 lat temu / cynik
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.