DZIŚ JEST:   23   LIPCA   2018 r.

Św. Brygidy, patronki Europy
 
 
 
 

Powikłania po obowiązkowych szczepieniach? Państwo wypłaci odszkodowania!

Powikłania po obowiązkowych szczepieniach? Państwo wypłaci odszkodowania!
Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Mariusz Jakubowicz / Forum

Z polecenia resortu zdrowia Główny Inspektor Sanitarny opracowuje wstępne założenia dotyczące funduszu wypłacającego odszkodowania za powikłania powstałe w wyniku obowiązkowych szczepień – donosi „Nasz Dziennik”.

 

Główny Inspektor Sanitarny zajmuje się obecnie nowelizacją ustawy o zwalczaniu a także zapobieganiu zakażeniom i chorobom zakaźnym. Przepis zmusza rodziców do poddawania swoich dzieci obowiązkowym szczepieniom. Jedyną sytuacją, w której dziecko może zostać zwolnione z narzuconego przez władzę obowiązku, są konkretne przeciwskazania medyczne.

 

Dotąd rodzice dzieci, które cierpiały z powodu powikłań po szczepieniu, zostawali pozostawieni sami z problemem będącym konsekwencją działania państwa. Teraz rządzący zapowiadają zmianę tej gorszącej sytuacji.

 

Chodzi o to, by rodzina, w której dziecko trafiło do szpitala na skutek powikłań poszczepiennych, otrzymała szybką pomoc finansową – powiedział w rozmowie z „Naszym Dziennikiem” rzecznik prasowy Głównego Inspektora Sanitarnego Jan Bondar.

 

„Rodzina, której dziecko dotknął syndrom NOP – niepożądanych odczynów poszczepiennych, będzie mogła starać się o odszkodowanie już w sytuacji, gdy zachodzi podejrzenie, że nietypowe zachowanie czy stan dziecka są właśnie rezultatem szczepienia. Wystarczy, że złoży stosowny wniosek w resorcie zdrowia” – czytamy w „ND”.

 

Sposób postępowania oparty ma być na administracyjnej procedurze, która jednak nie zabrania rodzinie walki o odszkodowanie przed sądami. Mimo tego szczegóły na razie nie są znane, a pewne zamiany GIS mogą ulec zmianie na fali społecznych konsultacji.

 

Nie każde podejrzenie powikłania poszczepionkowego oznaczać będzie jednak automatyczne odszkodowanie. Rozporządzenie ministra zdrowia wyliczy „tylko te objawy chorobowe, dla których prowadzone na świecie badania epidemiologiczne wykazały istnienie związku przyczynowego między podaniem szczepionki a wystąpieniem tych objawów niepożądanych. Listę objawów oraz czas ich wystąpienia od podania szczepionki mają sporządzić eksperci w zakresie wakcynologii i pediatrii” – donosi „Nasz Dziennik”.

 

Z danych przytoczonych przez gazetę wynika, że rocznie w Polsce około 30 dzieci cierpi z powodu NOP. Uzyskiwanie odszkodowań obecnie trwa latami, dlatego też resort zdrowia chciałby przyspieszyć procedurę mimo że minister Konstanty Radziwiłł uważa ciężkie powikłania za rzecz niezwykle rzadką, a same szczepionki za bezpieczne.

 

Z opinią szefa resortu nie zgadzają się rodzice dzieci dotkniętych powikłaniami poszczepieniowymi.

 

Skoro te preparaty są tak bezpieczne, to dlaczego NOP dotknął moich dwóch synów? – powiedziała „Naszemu Dziennikowi” pani Maria z Warszawy. „Starszy z nich przestał mówić po podaniu szczepionki przeciw odrze, śwince i różyczce, a młodszy miał poszczepienną infekcję gruźliczą” – czytamy w „ND”. Ostatecznie dzieciom udało się przywrócić zdrowie i sprawność.

 

Jak informuje dziennik, fundusz kompensacyjny ma zostać sfinansowany z pieniędzy wpłacanych przez firmy farmaceutyczne dostarczające szczepionki.

 


Źródło: „Nasz Dziennik”

MWł




 


DATA: 2017-08-10 09:37
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Uważam że te szczepionki są fatalne moja 6 tygodniowa córeczka dostała bakterii coli.Więcej jej nie zaszczepie fatalna szczepionka 6w1
11 miesięcy temu / @@@
 
Nie ma co pitolić tylko trzeba wybrać posłów, którzy wprowadzą wolność w tym i w innym zakresie.Braun, KNP, Korwin są przeciw szczepionkom.
11 miesięcy temu / Leaf427
 
i ktoś mi powie ze żołnierze wywalczyli wolnoą Polske haha nigdy nie byliśmy wolni
11 miesięcy temu / antysystem
 
jezeli dziecko choruje poszczepionkowo, jezeli beda robione wam problemy w Polsce "bedziecie Musieli walczyc" to od razu kierujcie sprawe do Sadu Europejskiego...jest wykladnia obowiazujaca na zachodzie i nie walczcie z lajdusami tylko od razy do Sadu Europejskiego i zadajcie powaznych kwot odszkodowania, nie zadawalajcie sie drobnymi kwotami....a ponadto zadajcie ukarania tych ktorzy staraja sie rzucac wam klody pod nogi...urzednicy maja odpowiadac za swoja prace!!!! i to nie nagana...nie bojcie sie byc zdeterminowani
11 miesięcy temu / do rodzicow
 
Są szczepionki pp których część dzieci popada w autyzm. Żadne odszkodowania tego nawet w ułamku nie zrekompensują. Rząd jeśli chce przymuszac do szczepień powinien najpierw dokładnie zbadać te sprawę
11 miesięcy temu / Realista
 
@ism: szczepionki to nie lek bo nic nie leczą. Co więcej producenci szczepionek jak ognia boją się uznania ich za leki, bo wtedy znacznie zaostrzą się kryteria produkcji i wydłużą się badania. Aby przetestować lek trzeba prowadzić badania na grupach kontrolnych (1. grupa dostaje lek, a 2. placebo). Pokaż mi takie badanie szczepionek! Nie ma ich, nie ma badań zachorowań wśród dzieci szczepionych i nieszczepionych. Inna sprawa nieszczepione dzieci Amiszów nie chorują na autyzm. I zapytaj jakiegoś lekarza ile trwa ochrona po szczepieniu? Każdy ci powie, że około 5 lat. Dziewczynki na różyczkę szczepi się zwykle w wieku 10 lat, gdy rodzą dzieci już dawno nie są chronione. Trwałą odporność można zyskać tylko przechodząc chorobę, nie dzięki szczepionkom.
11 miesięcy temu / nie wierz reklamom
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.